Dağ bisikletiyle yaptığınız en fazla hız?

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
21.155
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
26 janta göre iyi rakam benc

Hiz için tabi ki değil, tak8l

Düzenleme kismini elemedik, zamanlama bozulmuyor oyle dusunme, bak simdi gozunde cok hizli donen bi piston ve subaplari canlandir, bir sure sonra subaplar o kadar hizli acilip kapanmaya baslarki, cunku piston ile dogru orantili olarak kapaklarin acilip kapanmasida hizlaniyor, bir sure sonra subaplar cok hizli acilip kapanacagi icin o sure zarfinda piston yuvasina yeterli yakit giremiyor olabilir, yeterli yakit giremezse patlama olmaz, patlama olmadan piston dondu ve diger tura egzoz valfi acilir ve bir dahaki tura kadar iki kere pas gecince bu sefer cok az yavaslamis olacagi icin tekrar acilan valften yeterli girmeyi basarir, evet bu cok mantikli bak, yani pistonda 1 patlama olmasi icin 2 kere inip cikmasi gerekiyor ya, kesiciye girdiginde 1 patlama olmasi icin 4 kere inip cikmasi gerekicek, ben kafamda su an canlandirabiliyorumda anlatabildim mi bilmiyorum, ben buna iyi bi ihtimal veririm 😀
Yaklaşık bir aydır Citroën Jumpy kullanıyorum. Hayli güçlü bir araç ki üçüncü viteste bile patinaj çektirebiliyorum istersem. Uzun süre 150 ve üzeri gidersem kesiciye giriyor. Dizel araç, ben turbodan diye düşünüyorum çünkü kesiciye girince ani hızlanma kalmıyor. Eski düz kamyonlar gibi gitmeye başlıyor.

Bisiklet forum bu yahu, bırakın motoru, sibobu, pistonu.😅

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri
Scudo

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Düz yolda sprint: 47km/s (tabi ki anlık)

Stabil asfaltta bayır aşağıya Belgrad ormanında: 70km/s civarı (mekanik saat vardı 20 yıl kadar önceydi küsüratı hatırlamıyorum) yakın zamanda çamlıca inişi 67km/s var trafik içinde soyak sitesi civarlarında.

Technics

Üye
Tepki
47
İsim
Serkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
26 Jant Bisiklet 14.Vitesde düz yolda.Screenshot_20220925-193102_WhatsApp.jpg
@Adil ÜNALDI Bu sefer sanırım doğru oldu hocam değil mi ? :)

Son düzenleme:

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

tomruk

Üye
Tepki
277
İsim
GÖRKEM TOMRUK
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hızımı güncelliyorum rockrider340
20220925_205507.jpg

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.724
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Belli bir kadanstan sonra normal pedalla tehlikeli oluyor. Normal pedalda pedalı sadece basmada kullandığımızdan dengemiz bozulabiliyor.
Ya da ayağımız pedaldan kurtulup yine olay felaketle sonuçlanabilir.
Tekrar ediyorum, DAĞ BİSİKLETİ HIZ İÇİN DEĞİLDİR. Hız konusuna bu kadar takılmayın bence.😊

Dipçe: Sözettiğim iki durumda başıma geldiği için tecrübe ile sabittir. 😅 Hızı tavsiye etmiyorum. Fırsatını bulunca ben yapar mıyım? Yaparım.😄
Beni örnek almayın, kaybedecek bir şeyim yok.😊
Dağ bisikleti hız için de kullanılabilir :) Dağda, patikada, ormanda vs. dağ bisikletinden daha hızlı gidebildiğiniz, özellikle inebildiğiniz, bir bisiklet türü yok :)

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şuraya şöyle daha bu günkü kahve sürüşümden kısa bir tırmanış segment süremi bırakayım. Dağ bisikleti kullanan arkadaşlardan da bir tırmanış performansı bekliyorum. En nihayetinde sizin dişli oranlarınızla tırmanmak daha kolay olacaktır. Sevgiler.

Dipnot: Segment sürüşü sırasında sürekli sele üzerinde oturur pozisyondaydım.

(link)

1664133455689.png

Şu da naçizane tüm zamanlarda segment sıralamam.

1664133576612.png

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.724
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şuraya şöyle daha bu günkü kahve sürüşümden kısa bir tırmanış segment süremi bırakayım. Dağ bisikleti kullanan arkadaşlardan da bir tırmanış performansı bekliyorum. En nihayetinde sizin dişli oranlarınızla tırmanmak daha kolay olacaktır. Sevgiler.

Dipnot: Segment sürüşü sırasında sürekli sele üzerinde oturur pozisyondaydım.

(link)

294822 dosyayı görüntüle

Şu da naçizane tüm zamanlarda segment sıralamam.

294823 dosyayı görüntüle
Dağ bisikletindeki dişli oranı yüzde 4.7'lik eğim için değil :) Siz olayı yanlış anlamışsınız. O eğim için dağ bisikleti oranlarına ihtiyaç duyan kullanıcı zaten performanslı değildir.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağ bisikletindeki dişli oranı yüzde 4.7'lik eğim için değil :) Siz olayı yanlış anlamışsınız. O eğim için dağ bisikleti oranlarına ihtiyaç duyan kullanıcı zaten performanslı değildir.
Düzde 46/48 yapmaya mı uygun şampiyon?

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.724
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Estağfurullah şampiyon sizsiniz abi ben kendi halimde bir kullanıcıyım.

3x aynakolların büyük dişlileri genelde 40, 42, 44 vs. Ona göre hesaplatınca 90 kadansta 48'e çıkılabilir gibi. Dış ortam koşullarını bilemiyoruz, arkadan rüzgar olabilir, yol gerçekten tam düz değil de eğimli olabilir. Bu hız için MTB ile en az 900 W basmak lazımdır diye tahmin ediyorum.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: hasanazmi

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.608
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sanırım 65 falan yaptım

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Estağfurullah şampiyon sizsiniz abi ben kendi halimde bir kullanıcıyım.

3x aynakolların büyük dişlileri genelde 40, 42, 44 vs. Ona göre hesaplatınca 90 kadansta 48'e çıkılabilir gibi. Dış ortam koşullarını bilemiyoruz, arkadan rüzgar olabilir, yol gerçekten tam düz değil de eğimli olabilir. Bu hız için MTB ile en az 900 W basmak lazımdır diye tahmin ediyorum.
Gönüllerde şampiyon olmak istiyorum. Benim asıl yarışım hayatla. Bu sayısal verilerin de çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Değişken çok fazla çünkü.

• Beğen
Tepkiler: ag249

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Anlık bu hızlara 3x9 vites sistemine sahip bir mtb rahatlıkla çıkabilir (herkes çıkabilir deiedim altını çizmek isterim). Sürekli olarak gitmesi imkansız çünkü karşı koyulan direnç yol bisikletine nazaran çok daha fazla. 30sn bile sürmez yani o sürate çıkıp 8-10 Pedal sonra yavaşlatmak durumunda kalınır muhtemelen. Tabi profesyonel bir yarışçı ne yapar bilemiyorum.