Dağ bisikleti tavsiyeleri

MrMutlu

Nature = Freedom
Tepki
48
İsim
Salih M.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Anıl Erdoğan Tavsiye için çok teşekkür ederim. Şimdi göz gezdirdim Mosso ve Carraronun bahsettimiz model özellikle kadro, maşa, lastikler ve aynakol hariç hemen hemen aynı Carraroda da deore set kullanılmış fakat birde arka vitese XT +sı var. Normalde sitesinde bahsedilen frenler deore değil ama son üretimlerinde frenlerde deore yani full set deore ondada + olarak arka viteste XT var. Fiyatlarına baktığımda ise 3400 TL Carraro - 3600 TL Mosso nun belirli yerlerde satış fiyatları var ?

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
Scudo

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@MrMutlu sitesinde deore göstermediği için bu yorumu yapmıştım eger frenlerde deore ise mükemmel al gitsin dotum çok iyi
upload_2018-10-20_14-58-27.png

MrMutlu

Nature = Freedom
Tepki
48
İsim
Salih M.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Anıl Erdoğan evet sitesinde öyle yazıyor fakat belli bi Aydan sonra deore eklenmiş frenlere

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan

CanAhmett

Üye
Tepki
0
İsim
Can Ahmet
Bisiklet
Salcano
Merhaba Dostlar,
Öncelikle bütçem 1000 tl çok az aşabilir, bir mtb bisiklet arıyorum hem yol için hemde dağ için kullanacağım. Şu anki bisikletim Salcano Ng850 26 Jant ve hiç memnun değilim. Vitesinde bir takım problemler var ve en önemlisi frenleri her ay düzenli olarak bozulur. Bende kendime uygun bir MTB bisiklet arıyorum, 26 jant iyi olur. Yardımcı olursanız sevinirim. ;)

Ali_Bey00

Üye
Tepki
7
İsim
Ali Kaya
Bisiklet
Salcano
@CanAhmett
Merhaba kardeşim ben de yeni bisiklet aldım istersen ng350 veya salcano astro alabilirsin bende şuanda astro var fiyatı yaklaşık 1200-1400 arası eğer bütçeni çıkarabilirsen bak derim. Ng serilerinde sayısı (mesela 350 850'den daha iyi) düştükçe kalitesi artıyor.

MrMutlu

Nature = Freedom
Tepki
48
İsim
Salih M.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Anıl Erdoğan n11 11 kasım kuponlarını takip ediyorum ve eğerki satıcı fiyatı arttımazsa ortalama kuponla birlikte 3000-3100 tl civarına gelmiş oluyor bisiklet ve ücretsiz kargo. Bu fiyata nasıl sence peki yoksa başka alternatifler mi bakmalıyım. Sıfır olupta bu fiyata bisiklet bulamıyorum hep 2. el var ama 2.ele girmek istemiyorum ?

MrMutlu

Nature = Freedom
Tepki
48
İsim
Salih M.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Anıl Erdoğan 2940 TL ye bugün sipariş verdim teşekkürler bilgiler için :)

Fzt.Vdt

Üye
Tepki
1
İsim
Vedat d.
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar merhaba dağ bisikleti almayı düşünüyorum da bi türlü bulamadım bana uygun mu yok acaba var mı sizin önerileriniz.
iç bacak boyum:74cm 2000-3000tl arası tercihimdir

Kadirgrblk

Üye
Tepki
0
İsim
Kadir Gürbulak
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar ben uzun bir süredir bisiklet sürüyorum ve artık iyi bir dağ bisikleti istiyorum 850 tl yi geçmeyecek hidrolik fren ve kademeli vites bildiğiniz güzel bisiklet var mı ? (Lütfen yardım edin)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar. Max.1900 bütçem var ve dağ bisikleti bakıyorum. Aklımda RR540, Carraro Daytona 2727, Mosso Wildfire LTD HYD bakıyorum. Tabiki Mosso daha alt kademede bu bisikletler arasında. 2727 mi yoksa RR540 mı ? Başka önerilerde beklerim. Bu 3 bisikleti kullanan veya sahip olan varsa yorumlarını beklerim.

srtkmc

Aktif Üye
Tepki
472
İsim
Serhat
@BAHADIR34 rr540 ile 2727 hemen hemen aynı özellikteler.

-RR540 ın ön vitesi altus değil o eksi yazılabilir.
- Fakat çok güzel esnek bir maşası var muhtemelen 2727 ninkinden yüksektir. Sitede maşa markası vermemiş. Bu fiyata genelde xct koyarlar. Bu da 2727 in eksisi sayılabilir.
Birde 2727 de kabloyu kadro içine vermişler güzel olmuş ama renkler hoş durmuyor tabi bu göreceli bir kavram.

Ben 540 kullanıcısıyım diğerlerini denemedim ama kağıt üstünde çok yakın özellikteler. 540 tan memnunmusun dersen 2500 km oldu alalı fazla fazla memnunum bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor. Lastikleri iyi değildi ama bu fiyat bandında kaliteli lastik veren yok zaten, lastiklerini de değiştirdim kalan yerleri tatmin ediyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@srtkmc Çok teşekkür ederim. Büyük ihtimalle RR540 alacağım. Dediğiniz gibi 2727 yaylı maşası var fakat RR540 ta Tektro fren var ve beni endişelendiriyor. Decathlon u kötüleyen kişilerde var iyi diyende var. Garantisi oldukça iyi fakat tamir sorunu vb. sorunlar varmış. Siz öneriyorsunuz fakat ben 1 aylık mekanik diskli Bianchi mi sattıp bıktırmıştı frenleri ve şuan NG 650 var ve satmak için ailemi ikna etmem lazım. Kendi paramla alacağım fakat artık almışken uzun zaman kullanmak istiyorum. O yüzden çok kararsızım bilemiyorum.

srtkmc

Aktif Üye
Tepki
472
İsim
Serhat
@BAHADIR34

Ben arkadasla aynı zamanda aldım bisikleti benimkinde Hayes radar var arkadasımınkınde tektro var. Şuana kadar hiç sorun yaşamadık . Ben bir kere yağ bulaştırdım kendi hatam,balatasını decathlondan temin edebildim.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@BAHADIR34 biraz daha para biriktirip daha üst seviye alınki uzun süreli kullanımlarda compenant değiştirme ihtiyacı doğurmasın.
Bu arada MICROSHIFT viteslerin ayarları çok çabuk kaçar bilginiz olsun.İlla alacaksanız da benim tercihim carraro olurdu. Fren ve vites grubunun shimano olması hem yedek parçada hemde servis de kolaylık sağlayacaktır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Anıl Erdoğan zaten aldıktan 1 sene sonra (link) bunu alıp değiştireceğim. Sadece bunu değiştirmem yeter değil mi ? Vites koluna gerek yok heralde. Yedek parça ve servis konusunda Decathlon daha iyi değil mi ?

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@BAHADIR34 ben decathlon servislerin açıkçası memnun değilim. Vitesden ziyade fren grubunuda değiştirmen gerekir tabi tercih senin

Tepki
0
İsim
ihsan
Merhaba forum,
1-Arkadaşlar kadro sizce nasıl kullanan varsa yorum yapabilir mi?
2-Arkadaşlar peki Maşa nasıl sizce ?
3000TL'ye HD veya MD MTB toplamak istiyorum , önceliğim sağlam kadro ile maşa öteki her türlü şey minumum seviye olsa bile sıkıntı değil . Önerilerinizi Bekliyorum...

Linkler;
Kron XC4000 Mtb Kadro: (link)

RockSox Recon Maşa : (link)