Çocuk taşıma römork ve koltukları

bozcaa

Üye
Tepki
28
İsim
AHMET BOŞÇA
Bisiklet
Carraro
@Savashalayık Hocam kask işinin sakinlikle çok ilgisi yok. Kimisi hiç takmıyor. Ben en sakin sürdüğüm bir zamanda karşıdan bir araba gelip yoldaki çukurdan dolayı üstümüze üstümüze sürdü. Panik yapsam çocukla birlikte sağdaki taşlığın içine çok kötü düşebilirdik.

Scudo
Tepki
83
İsim
çağlar
@Savashalayık bence sakin sürmenin tehlikeyi sıfırlayan tarafı yok. Elinizle itseniz bile arkada oturan çocuğun kafasında kask olması lazım. kazalar her zaman sizden kaynaklı olmayabilir. Kazaları etkileyen bir çok faktör var ve kask çocuğun en önemli kısmını koruyor.

• Beğen
Tepkiler: Erozge ve ekranci

aypro

Üye
Tepki
0
İsim
ayhan A
Bisiklet
Diğer
@ciplakayak Hocam siz kullandınız mı? veya kullanan var mı bende almayı düşünüyorum.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
trail gator denilen aletten alacağım ama satan bulamadım siz biliyormusunuz

Ali B.

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Tern
Merhaba,

40'larımdayım. Bu senenin başlarında, yurtdışından dönerek ailemle İzmir'e yerleştik. 3 yaşında da bir oğlumuz var. Geldiğimiz yerde "Specialized" markalı bir dağ bisikletim vardı, son derece keyifli...

Fakat şimdi daha ziyade gün içinde, "commuter" olarak, özellikle şehir merkezinde bisikleti bir araç olarak kullanmak istediğimden dolayı, bununla birlikte toplu taşımayla ya da arabamın bagajında rahatlıkla her yere goturebileceğimden dolayı katlanır bisiklet almaya karar verdim.

Resimlerde göreceğiniz Tern Link C8 bisikleti aldım. Bir süre sonra da eşim için, yurtdışından gelen bir arkadaşımıza sipariş ederek, kutusunda bir Dahon getirttik.

Oğlumuz 2 yaşından beri aktif olarak, pedalsız bisikletine biniyor. ((link) markalı). Kısa sahil gezmelerinde hep beraber 1-2 km turlasak da, daha uzun 10km üzerindeki turlarda haliyle bize eşlik edemiyor.

Bunun çözümü olarak ya büyük boy bisiklet alarak, bisiklet üzeri çocuk taşıma koltuğu almak gerekiyordu (Yukarda saydığım nedenlerden dolayı istemedik),
Ya da, katlanır bisikletimize, arkaya çocuk römorku bağlayarak bu sorunu aşacaktık.

Römork seçiminde, (link) markalı ürünü seçtik. Hem ithal ürünlere göre neredeyse yarı fiyata, hem de 45kg taşıma kapasitesiyle rahat rahat 2 çocuk ya da 1 çocuk+ağır bagaj taşıma şansımız olacaktı. Decathlon'un bu ürünüyle ilgili nette, yerli ve yabancı, pek fazla bilgi yok. Şu kadarını söyleyeyim, ithal ürünlere göre ne kumaşı, ne yağmur geçirmezliği, ne lastikleri, ne de arkadaki ekstra bagaj alanından dolayı hiç bir eksiği yok... Kullanımdan sonra, 2dakikada katlayarak, düz hale getirip evde yer kaplamadan saklıyoruz.

Oğlumuz içinde oturur halde, arka tarafa, pazar alışverişi yapıp tüm torbaları da koyuyoruz. Ya da bagaja piknik malzemelerini koyup ailece pikniğe gidiyoruz...vs

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: tos0648

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
Aynı römorku bende kullanıyorum. Kamp malzemelerini taşımak için aldım. Şimdilik memnunum. Yol bisikleti ile düz yolda yada %1 eğimde neredeyse hissetmiyorum bile. (toplamda 40-45 kilo ağırlığında) daha %1 den dik rampalarla tanışma fırsatım olmadı, birkaç ay kullanıp test ettikten sonra incelemesini yapacağım.

Selina

Üye
Tepki
3
İsim
Selina
@Owlknife
Trail gator değil ama trail angel kullanıyoruz. Amazon.de Türkiye sitesinden aldık.Türkiyede delta bisiklet satıyor ama yurtdışı fiyatı daha uygundu. Memnunuz.Oğlumuz 4,5 yaşında. Denge bisikletinden (puky) 16 jant (decathlon) desteksiz iki tekere geçti.Onu bağlıyoruz. Ailece keyifli oluyor.

Selina

Üye
Tepki
3
İsim
Selina
@Owlknife biz 62 euroya almıştık. Delta bisiklette 413 tl. Yaşadığınız yerdeki bir bisikletçiden temin etmesini talep etmeyi deneyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Owlknife

pasha-82

Üye
Tepki
0
İsim
pasha
Bisiklet
Salcano
Selam herkese bende cocuk koltugu almak istiyorum.kadroya bagli olandan almak istiyorum fakat kadrodan vites teli geciyor aparat takilinca sikinti yaratir diyolar bagaja takilan modelleri var ama bagajim yok koltuk takmak icin bide bagaj almam gerekecek.Kadroya takilan icin pratik bir yol bilen var mi bisikletim salcano ng 650 27.5 cant hd fren

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@pasha-82
Alacağınız marka modeli bilmiyorum ben polisport boodie almıştım ve kadro aparatında vites telinin geçmesi icin uygun bosluk vardı. Almadan once satıcıya sorarsanız cevap verirler.

özlem_c

Üye
Tepki
1
İsim
Özlem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
@Lenny07

çocuk koltuğunuzun markasını ve modelini söyleyebilir misiniz? Benim oğlum 4 yaşında. Yeni yeni aile turları yapmaya başladık. 6 yaşına yakın hala kullanıyor diyince ilgimi çekti

@Lenny07 bir de bagaj üstüne bağlanıyor mu?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Lenny07

Üye
Tepki
145
İsim
Lenny07
Bisiklet
Carraro
@özlem_c marka modeline akşam bakarım bilmiyorum ama sele üstüne monte edilen modellerden.Çocuk büyüdükçe önce selenin arkasına doğru kaydırdım koltuğu daha sonrada bisiklet oturağını biraz daha ön kısma kaydırdım.

• Beğen

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
Bu hafta oğlum okula başladı. İlk gün çocuğu arabayla Acıbadem'deki okula bırakmak için 35 dk trafikte vakit kaybedince oğlumla birlikte sonraki gün bisikletle gitmeye karar verdik. Halihazırda 2,5 yıldır İstanbul içinde işe bisikletle gidip geldiğim için bu planı hızlıca uygulamaya karar verdim. Hemen o akşam kardeşimin alıp kullanmadığı Decathlon'un 500 Kadro Çocuk Koltuğu'nu alıp bisiklete monte ettim. Bu model kadroda selenin takılı olduğu boruya sabitlenen ve çukurlara girdikçe esneyen bir model. Koltuğu takar takmaz bu sabah oğlumu okula bırakmak için bisikletle yola koyulduk. Bu ilk sürüşümden tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

- Oğlum 4 yaşında 20 kg ağırlığında. Selenin arkasına bir koltuk monte ettiğinizde, yüklü haldeyken bisikletin ağırlık merkezi çok ciddi şekilde değişiyor ve ilk anda adapte olmak çok zor oluyor. Kendinizi sanki ilk kez bisiklete binmiş gibi hissediyorsunuz. Sabah pedala bastığım anda dengeyi bulmak bana çok zor geldi. Benim yaptığım gibi koltuğu alır almaz trafiğe çıkmayın. Mutlaka trafiğin olmadığı bir alanda ağırlık merkezindeki değişime alışmak için bir kaç gün deneme sürüşü yapın.
-Çocuğun ağırlığı arttıkça koltuğun aşağı esneme mesafesi de haliyle artıyor. Bunu göz önünde bulundurarak kurulum esnasında mümkünse koltuk ile lastik arasında en az 10 cm mesafe bırakın. Şayet çocuğunuz 15 kg üzeriyse esneme payı tahmin ettiğinizden fazla oluyor.
-Koltuğun bisiklete sabitlendiği kelepçe benzeri aparatı monte ettikten sonra ilk önce koltuğun altından geçen demiri koltuktan ayırıp boş halde takarak bu demirin bisiklet ile olan hizasına dikkat edin. Kelepçe hafif sağa veya sola dönük olursa daha sonra koltuğu demir ile birlikte taktığınızda koltuk kadroya veya arka tekere sürtebilir.
-Yokuş yukarı durduğunuzda gidonu çok sıkı bir şekilde tutarak ayaklarınızı yere koyun. Yukarıda daha önce belirttiğim gibi denge merkezinin değişmesinden ötürü bir anda kontrolü kaybedip bisikleti yan yatırabilirsiniz.
-Çok dik yokuşlarda arkada çocukla birlikte sürmekten mümkün mertebe kaçının. Durmak ve kalkış yapmak çok külfetli oluyor.
-Ben günün aydınlık vakitlerinde yola çıkacağım için gerek görmedim ancak koltuğun arkasında her hangi bir reflektör ve yansıtıcı yok. Arkadan gelen araçları uyarmak maksadıyla koltuğun arkasına bir reflektör veya ışık takmak mutlaka daha isabetli olur.
-Koltuğun üzerindeki çocuğu sabitlediğimiz kemerler gayet yeterli ve güvenli. Bununla birlikte çocuğu oturttuktan sonra ayakları da bilekten bağlamayı sakın unutmayın
-Kask konusunda kelam etmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Kim en kıymetlisini tehlikeye atmak ister ki?
-Nerit Bisiklet Koltuğu.jpg

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Almak isteyen olursa elimde Polisportun ürünü var. Benimle özelden irtibata geçebilir.

• Beğen

caferfidan

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba... Uzun bir aradan sonra ben de artık bisiklet kullanmaya karar verdim. En son bisiklete bindigimde henüz ilkokuldaydim sanırım. Şimdi çocukluğumu yaşadığım yere döndüm ve artık 2 yaşındaki kızımla birlikte bisiklete binmek için ilk adımı attım. Mosso legarda 1821 mdm v fren bir bisiklet aldım. Ve polisport kadro bağlantılı bir de çocuk koltuğu aldım. Ancak almış olduğum bisikletin lastikleri bana ince gibi geldi. Çocuk koltuğu ile birlikte kullanımda sıkıntı yaratır mı diye endişe ediyorum. Bu konu hakkında bana yardımcı olacak birileri olursa çok memnun olurum...

Dosyalar

toygun

Üye
Tepki
0
İsim
Toygun
@Selcuk27
Gördüğüm kadarıyla siz katlanır bisklette kullanmıssınız,bende katlanır için formül arıyorum carrro flexi 121 almayı düşünüyorum onunla kullanabilir miyim ?

Selcuk27

Üye
Tepki
3
İsim
Selçuk Zafer
Bisiklet
Corratec
@toygun
Merhaba,
Önde mi arkada mı kullanmak isteğinize göre alternatifler var, ancak bisikletin geometrisinin de modele göre uygun bağlantı yeri sunması gerekiyor.
Ön oturumlu model tercih etmem ve ona uygun bağlantı yeri sunması Fuji'yi seçmemdeki önemli etkenlerden biri olmuştu.
Bir önceki sayfada benim kullandığım bisikletteki bağlantı yerini inceleyebilirsiniz.

toygun

Üye
Tepki
0
İsim
Toygun
@Selcuk27
Carraro flexi 121 yada 108 için önde taşıma uygun mudur sizce ? Ben çok anlamıyorum da amatör bir giriş yapmayı düşünüyorum.