Çocuk taşıma römork ve koltukları

osmanung

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Merida
Merhabalar,

20 aylik bir oglum var. Bisiklete cok hevesleniyor ancak tabii ki daha yasi ve boyu bunun icin yeterli degil.
Merida Scultura 903 kullaniyorum, cocuk tasima koltugu veya romork alma dusuncesindeyim.

1. sorum: Dag bisikletlerinde bu tarz aksesuarlari takabilmek icin gerekli vida yerlerinin oldugunu biliyorum. Lakin bahsettigim urunlerin yol bisikletine uyumlulugu konusunda hic bir fikrim yok. Bununla ilgili doyurucu bir bilgiye de ulasamadim. Sizlerden bu konuda fikre ihtiyacim var.

2. sorum: Istanbul'da, sahil seridinde kullanacagim dusunulurse, romork mu yoksa koltuk mu tercih edilmeli? Romork'un fiyat olarak daha pahali oldugunu biliyorum. Ancak saniyorum daha guvenilir bir tercih olur.

Bisikletinde bu tarz aksesuarlar kullananlarin fikirlerine acigim. Tesekkurler.

Scudo

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
Aynı şartlar benim için de geçerli, tabii soru da. Sadece il farklı.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Selam,

20 aylık oğlunuz kendini alıştırma bisikleti ( pedalsız bisiklet ) ile götürebilecek kadar büyüdü aslında.
Bunu düşünmeye ve planlamaya başlayın şimdiden.

1- Bagaja takılanlarından değil, sele borusuna takılan koltuklardan alırsanız, yol bisikletine de takabilirsiniz bebek koltuğunu.
(link)

2- Römork özellikle yabancı üretim, Uv filtreli, ön tarafı sadece plastik değil fileli, emniyet kemerli ve
çocuğun çevreyi görmesi için yan yüzleri uygun açıdaysa candır. :)
Elbette daha güvenli. Hatta uyuması için de kullanabilirsiniz.
Kısa turlar ve sizinle daha fazla iletişimde kalması için ise koltuğu tercih etmelisiniz.

Biz, 2011 yılında ( Avrupa da 7 ülke 3486 km. ) ve 2012 yılında ( Hollanda - Türkiye 3660 km. ) yolculuklarımızda
hem römork, hem bebek koltuğu. 2013, 2014 de römork ve weehoo (link) kullandık.
Bu yıl sadece weehoo kullanacağız.
(link) dan fotoğraflara bakabilirsiniz.

Çocuğunuz ile keyifli yolculuklar.

osmanung

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Merida
@Soner Sarihan Merhaba! Verdiginiz pedalsiz bisiklet fikri icin cok tesekkurler. Biraz zor bulunan bir urun gibi. ((link)

Guvenlik durumunu (savrulma, ani fren gibi durumlari) goze alirsak ilk baslangic icin koltukmu yoksa yoksa romork mu onerirsiniz, ? Ikisinden biri ile baslayip 1-2 yil sonra weehoo'ya gecis yapmak cok mantikli gorunuyor.

Romork'u 1000tl civarina buldum, (Burley Honey Bee) Koltuklarda 200TL gibi. Ikisini ayri ayri almak istemem. Birinde karar kilmak daha mantikli duruyor gibi.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
Weehoo'nun tanıtım videosu etkileyici.kızım henüz 7 aylık

kaçıncı aydan sonra taşıyıcıyla seyahat edebilir.?

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
@osmanung (link) orjinal sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz. bence 2 yaş hediyesi olarak tüm çocuklara hediye edilebilecek bir alet. küçükten bisikletçi nesli yetiştirmek lazım :)

Weehoo'da çocuğa pedal koymuşlar ya, süs mü o? ayağı alışsın diye mi sadece. Gerçekten video çok etkileyici ve güven verici duruyor.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@osmanung

Pedalsız bisiklet fikri elbette süper. Çünkü aslında ilk icat edilen bisiklette aynı böyleydi.
Zincir ve pedalları yoktu. Çocuklar zaten denge duygusunu biliyorlar, unutturmamak lazım.
Bence römork daha güvenli, ayrıca yağmur gibi durumları da dikkate almak lazım.
Bir de dediğim gibi uyuması içinde uygun. Oğlum bebek koltuğunda da uyuyordu, ama topeak'ın açısı
ve yan yüzlerinin açısı buna uygundu. Her model böyle değil.
Burley, römorkta bisikleti devirseniz bile esnek bağlantı sebebi ile tekerleklerin ikisi de yerde kalmaya devam ediyor.
Burley bu konuda öncü bir firma.

sevgiler.

@m/yalcin

Bebek koltuğu için 7-8 ay uygun. Bebeğin büyüme durumuna da bağlı elbette.
Çünkü kafasını öne doğru ve uzun süre dik tutması gerekiyor,
kask da ağırlık yapıyor.
weehoo yu 4 yaşında kullanmaya başladık çok daha erken kullanılabilir.

Sevgiler

@Atacan

Avrupa'da her çocuğun altında var. Biz Hollanda Türkiye ( 3660 km. ) yolculuğumuzda römorkun arkasına bağlayıp, buraya kadar
getirmiştik, her molada binerdi oğlum.

Kesinlikle süs değil. Eğer büyük birisi binerse öndeki bisikleti tek başına götürebilir bile.
Oğlumun pedal çevirip çevirmediğini bana verdiği itkiden hissedebiliyorum ben.
Çok eğlenceli oluyor. 2 yılda 9 ülkede weehoo ile binlerce km sürdük, bu yıl da
Alp dağlarına tırmanıyoruz birlikte.
Bizim belgesel çalışmamız yayınlandığında çok detaylı görüntülerine hep birlikte
şahit olacağız. Az kaldı. :)

sevgiler.

Tepki
44
İsim
aydın Tuncer
Bisiklet
Orbea
@osmanung merhaba yol bisikletine hem römork hem taşıma koltuğu takılabilir canlı örneklerini dünya çevre haftasında Boğaziçi köprü geçişinde şahit oldum biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.

ciplakayak

Üye
Tepki
53
İsim
rıdvan gölcük
Bisiklet
Carraro
Decathlon'un çocuk römorkunu kullanan var mı acaba? Fiyatı oldukça uygun; 450 tl. Bir de çocuklarım 5 ve 7 yaşına geldiler. Kendi bisikletleri var ancak, römork'u çok istiyorlar. Günlük seyahatler için her ikisini de taşımak için bana mantıklı gibi gözüküyor ancak kısa süre sonra da sanki artık ihtiyaç kalmayacakmis gibi bir durum olabilir sanki. Bu konuda tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim

Ahmetek

Üye
Tepki
71
İsim
Ahmet EK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decathlondan polisport koalah mi ne 110 tl ondan aldım. Bagaj bölmem vardı zaten taktim oldu gayet güzel. Çocuk 3 yaşında 15 kilo tam oldu gezdik dolaştık fazla ayrıntıya gerek yok bence is gördü.

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Yeni konu açmaktansa hortlatmak en iyisi:D
arkadaşlar bende çocuk koltuğu alacağım tercihim nasıl olmalı alırken nelere dikkat etmem gerekir tecrübe sahibi arkadaşlardan tavsiye istiyorum:)

Tepki
6
İsim
Ezgi Kayık Korulu
@zlatan_1903

Aldınız mı koltuğu merak ettim? Bende arayış içindeyim.. ben 49 kiloyum kızım 17 kilo.. taşıyabilir miyim güvenli olur mu.. ayrıca çocuk koltuğunu taktiktan sonra kalıcı mi oluyor tak çıkar yapaliyor muyum çünkü tek başıma çıktığım zamanlarda oluyor?

Tepki
36
İsim
Serkan D.
Bisiklet
Cannondale
Ben de konuyu takipteyim. Baktığım koltuklar arasında 15, 22 ve 30 kg. a kadar 3 değişik model gördüm. Bisikletçide gördüğüm güzeldi ama hem 140 ₺ idi,hem de bisikletçinin tavrı hiç hoşuma gitmedi, almadım. Decathlonda 119 ₺ ye var. Montajı ücretsiz yapıyorlar, 30 kg.'a kadar. Ayrıca takıp çıkarması genelinde kolay. Bir aparatı bisikletin üstünde kalıyor. Ona takılıyor.

HTC+10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CY3535

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
Çağlar YILMAZ
Bisiklet
Lapierre
(link)

Tecrübeli bir baba olarak hemen yardımcı olalım :) Yukarıda ki koltuğu kullanıyoruz.Kızımla gezintiye çıktığımızda bende Bianchi 713HD kullanıyorum. Bir kere arka bagaja takılan modellerin takıp çıkarması en fazla 5dk sürüyor. Sağlamlık konusunda arka kelepçeyi bagajınıza iyi ayarlamanız, sıkanız ve kitlemeniz gerekli. Ayrıca sele borusunada sabitledikten sonra güvenlik anlamında sorun olmuyor. Ancak; biizm en büyük sıkıntımız kızım arkada otururken benim sırtımın ona çok yakın durması :rolleyes: yazık kızım beni mi izleyecek etrafımı :islik:

Denge problemi hiç yaşamadık. Zaten dikkatli ve yavaş haızlarda gittiğimiz için dönüşlerde mümkün mertebe bisikleti yatırmıyoruz. Sadece bir kere inerken tökezledim:eek:ops: onda da bizim minik biraz korktu:bsmagryr:

Sonuç olarak alacağınız koltuğu mümkün ise bisikletinize takıp, çocuğunuzla bir deneme sürüşü yapmanızı tavsiye ederim.

İyi pedallamalar...

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903
Tepki
36
İsim
Serkan D.
Bisiklet
Cannondale
@6ahmet1
Varsa fotoğraf, fiyat ve hangi şehir öğrenebilir miyim lütfen?

HTC+10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6ahmet1

Üye
Tepki
12
@blackice_serkan

fotoğraf aksamdan once zor ama bir karistirayim arsivde varsa yollarim oglene. Sehir Trabzon, su an bir fiyat yok aklimda konuyu gorunce yazdim fiyati siz soyleyin piyasasi nedir?

6ahmet1

Üye
Tepki
12

simdilik bunu bulabildim isterseniz aksam detayli fotograf gondereyim

6ahmet1

Üye
Tepki
12
@6ahmet1

fiyat icinde mesaj atan birkac arkadas var sifiri 150 civari sanirim ben 100 tl ye gondereyim isteyene.