Çocuk taşıma römork ve koltukları

Tepki
11
Arkadaşlar 2.5 yaşındaki oğlum için bir çocuk koltuğu almak istiyorum. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almam lazım. En azından 2-3 yıl kullanmayı düşündüğüm için aşağıdaki bisikletin önüne monte olan koltuk küçük gelebilir diye düşünüyorum.

DELTA ÇOCUK KOLTUĞU UFAK TİP ÖN İÇİN

Arkaya takılan modelde ise her hangi bir güvenlik sorunu olur mu?
Kaç yaşına kadar kullanılabilir? Bunları bilmiyorum.

DELTA KADRO MONTE ÇOCUK KOLTUĞU

Bu iki model haricinde bir de şu modeller var. Koltuk şeklinde değil de sadece oturak. Bunlar iş görür mü? Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Alper Üste

Aktif Üye
Tepki
83
Yüksel abi bence en sağlıklısı arkaya takılan model.

Çünkü öne takılanda hem ön taraf fazla ağır olur (koltuk + çocuk) gidonu çevirirken yorulursun hemde çocuğa bakmaktan önünü göremezsin.

Şu ortada olanlarda hiç güvenli gelmedi hem bu sefer gidonla aranda çocuk olacak.

En iyisi arkaya takılanı (komşumuzun bisikletinde kullanıyoruz) hem arkada çocuk kemeri falan takılı ve rahat bir şekilde oturuyor. Hemde siz rahat ediyorsunuz.

Mesela ben gezdirirken (şehir içi - yoğun trafiklerde) şerit değiştirecek veya döneceksem arkayı soruyorum gelen araç var mı diye.

Birde ufak bir yastık ile daha da konforlu hale getirilebilir.

Tepki
11
Alper teşekkür ederim.. Geçen gün ikisinide denemeye gitmiştim kalmamıştı, haftaya alırım artık..

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Merhaba! 1.5 yaşında kızım var, bisikletle gezdirmek istiyorum. Polisport adlı bir ürün gördüm. Sanırım bu iş için uygun. Bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır? Linkteki ürün fiyat olarak uygun geldi:

(link)

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Ben de polisport'un Koolah modelini kullanıyorum. Arada pek fark göremedim. Sanırım sizinki de bagaja monte ediliyor. Yaklaşık olarak 1,5 yaşından beri kullanıyorum. Şu an 3 yaşında , çocuk oldukça rahat gibi ,hiç şikayet etmedi.
(link)

ilkerciftci

Aktif Üye
Tepki
94
Bisiklet
Diğer
Bagaja monte edilenler çocuğu çok zıplatıyor, her sarsıntıyı çocuk hissediyor, bence kadroya takılan modellere bakın, kullanımı da oldukça pratik. İstediğiniz zaman söküp takabiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: erdsde

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hamax almıştım decathlon dan ..son derece memnunum..

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Hocam,

birde bisikletlerin arkasına 2 tekerli takılanlardan var yurtdışında bayağı bir gördüm onlardan. Türkiyede yok mu?

Edit: ekleme

(link) buldum ama bukadar pahalı olacağını sanmıyordum.

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@Şafak Başlar

Polisporttan memnunsanız ben de alabilirim. Amazondaki bazı yorumlar kafamı karıştırdı. Plastiğinin çok kalitesiz oluşu, güvenli olmayışı gibi vs.

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@Şafak Başlar

Kadroya takılan bellelli diye bir marka var. Fiyatı 140 TL Biraz pahalı geldi. Ayrıca n11 sitesi 200 TL alışverişe anında 50 TL indirim veriyor. Birkaç bisiklet aksesuarı alırsam 50 TL daha ucuza gelmiş olacak.

ilker_ege

Üye
Tepki
18
1 - Çocuk koltuğu kullanırken, çocuklarınız koltukta uyukalıyor mu? Başlarının boyunlarının üzerine düşüp sürekli sallanmaması için bir çözüm var mıdır? Bebek boyunluk yastıkları oluyor han süngerli gibi onlar işe yarar mı?

2 - Decathlondaki satıcı da kadrodan bağlananların yolun sarsıntısıno daha az hissettirdiğini söyledi. Ancak portbagajlı bir bisiklete kadrodan bağlı çocuk koltuğu konmaz dedi. Gittiğim bisikletçi ise kadrodan bağlı çocuk koltukları aşağı - yukarı esneyerek hareket ettiği için biz güvenlik açısından altına bir de portbagaj takıyoruz dedi. Hangisine inanayım bilemedim :)

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
@Semih Toprak

Evet plastiği ince gibi, ama kalitesiz gibi gelmedi bana. Sonuçta bilindik bir marka. Çocuk isteyerek biniyor. Rahatsız etseydi binmek istemediğini belirtirdi mutlaka. :rolleyes:
(link)

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Dün bu çocuk koltuğundan 2 tane aldım. Biri benim bisikletim diğeri eşimin bisikleti için. Malum 2 çocuk olunca masraflarda *2 oluyor.
Bence plastik kalitesi gayet iyi. Amacına uygun,çocuklar çok mutlu :)
Sirkecide Aslı bisikletten ikisini 180 tl'ye aldım.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@Alper Ütebay

Hayırlı olsun. Kızım hiç inmek istemiyor. Bir gün öncesinde sabırsızlanıp bisiklet arkalığına iki çocuğumu birlikte bindirdim. Güya büyük olan benden tutacak ve küçüğü sıkıştıracaktı, bu şekilde uzun bir süre bindik; ancak maalesef çocuğun ayağı jant tellerine geldi. Zaten temkinli ve çok yavaştım, hemen frenledim. Yüksek hızda olsam Allah muhafaza jant telleri arasına giren ayak kopabilirdi. Ben cahillik ettim siz etmeyin. Neyse ki koltuk geldi ve şimdi çok rahatız. Bana demirin sabitlendiği kısım pek sağlam gelmedi. Sabitleme aparatını plastik bir bölüme geçiriyoruz ve sıkma vidasının olduğu yer de plastik. Bu bölgeler metalle desteklenmiş olsa daha güvenli olurdu. Bana açıkçası çok güven vermedi. Bulabilirsem başka bir model almayı düşünüyorum. Diğer yönlerden çok rahat bir koltuk. Yakında resimleri de atarım.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Koltukların modelleri farklı ama mekanizmaları aynı sanırım . Benim koltuk , katlanır bisikletin bagajına tam olarak oturmadığı için vidasını oldukça fazla sıkıyorum. Hatta çok fazla sıktığım için demir vidayı diğer taraftan pense ile gevşeterek açabiliyorum. Bugüne kadar o plastik kısımda kırılma veya deformasyonla karşılaşmadım. Ama gene de tedbiri elden bırakmamak için bir de sele borusuna bağlanan bir kayış yapmışlar. Denemelerim sonucu bir terslik durumunda o kayış koltuğu yerinde tutabiliyor. Tabi siz mutlaka çocuğa da kask takın. Çok hızlı gitmeyin rahat güzergahlar seçin vs.. Bol pedallar.

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar 1 yaşında oğlum için kask ve koltuk tavsiyelerinizi bekliyorum..kadroya bağlananlardan mı yoksa port bagaja takılanlardan mı almalıyım

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
@Ender şeker ben kadroya bağlanan Polisport Boodie modelini aldım. Benim ikizler birbuçuk yaşında olduklarından beride kullanıyorum. Araziye bile girdim bir sıkıntı yaşamadım. Hatta bir keresinde arkada koltuğunda gezi esnasında uyuduğu bile oldu. Eksi olarak gördüğüm yönü ön aktarıcının teli yukarıdan aşağı iniyorsa tele yaptığı baskı ile ön vitesin biraz sertleşmesine neden oluyor. Ben yeni bisikletimi ön vites teli alttan gelen bir model seçerek bu sorunun önüne geçtim. Ama çok büyük sıkıntı değil yinede benim kendi takıntım bu birazda. Aşağıda eşimin bisikletinin ve yeni aldığım bisiklette aparatı nasıl bağladığımı görebilirsiniz.

IMG_20141116_131435.jpg FB_IMG_1429403466913.jpg IMG_20150308_162919.jpg

Kaskta ise marka olarak güven veren Giro'yu tercih ettim.

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
decathlan modellerini öneririm. polisport ta var orada, ayrıca yedek bağlama aparatı ile aynı koltuğu birden fazla bisiklette kullanma şansı da oluyor. Kask olarak decathlon da güven verici, her çocuğa göre var

Tepki
0
@Ender şeker

Ilgilenirseniz benim çocuk buyudugu icin kullanmadıgim ve cok memnun kaldığım koltuğumu satabilirim. Arar yada sms atarsanız kounsabiliriz. 05336121928 Ayhan Karabulut

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
@ayhan.karabulut3 marka ve modelini yazarsanız bakarım

(link)

koltuk olarak bu iyidir heralde aşağıdaki aparat ile kullanılıyor

(link)

@ayhan.karabulut3
model belirtirseniz bakarım