Çin malı karbon kadro

sahrana

Daimi Üye
Tepki
577
Ben de OG-Evkin'den disc frenli bir kadro almayı düşünüyorum 500 dolar. Değer mi bilemedim?
ican veya windspace almanızın kalite bakımından daha iyi olacağını düşünüyorum ,zira OG-Evkin ile ilgili youtube de video çeken bir kullanıcı da ican markasını tavsiye etmiş .

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ican veya windspace almanızın kalite bakımından daha iyi olacağını düşünüyorum ,zira OG-Evkin ile ilgili youtube de video çeken bir kullanıcı da ican markasını tavsiye etmiş .
ICAN'ın sadece kadrosunu bulamadım. Hep bisiklet halinde var aliexpress'te.

sahrana

Daimi Üye
Tepki
577
ICAN'ın sadece kadrosunu bulamadım. Hep bisiklet halinde var aliexpress'te.
Kendi sitesine bakabilirsiniz, bugün sitesine baktım 600$güzel bir kadrosu vardı,fakat kargo ücreti 400$dolar çıkıyor,kargo ücreti için görüşülse bu güzellik yapabilirler mi bilmiyorum,zira vergisi ile 1120$dolara geliyor,bu fiyata taksitle giant kadro alınır burdan,maceraya girmeden.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çin malı karbon kadro almanın avantajları, almama avantajlarına göre daha fazla.. Ben de düşünüyorum. Hayta bike son zamanlarda ağırlık verdiği dream bike içeriklerinde, siz de fark edebilirsiniz, kamera zoom larda Made in China / Made in taiwan yazılarını görüyoruz. Eleştirmek değil tersine, hak vermek için söylüyorum, instagram sorularında en iyi bisiklet, hangisidir? Sorusuna beni sattıktan sonra en az uğraştıracak, üzecek bisiklettir diyor ve vittoria lastik takarken, f10 pinarello toplarken bile önce bu kompenentleri elden ve gözden geçiriyor.. Forumda bu konudaki taraflı fikirlerim yüzünden çok forum sakiniyle aramız açıldı ama kaçınılmaz sona onlar da dahil olacaklar gibi duruyor 😅

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çin malı karbon kadro almanın avantajları, almama avantajlarına göre daha fazla.. Ben de düşünüyorum. Hayta bike son zamanlarda ağırlık verdiği dream bike içeriklerinde, siz de fark edebilirsiniz, kamera zoom larda Made in China / Made in taiwan yazılarını görüyoruz. Eleştirmek değil tersine, hak vermek için söylüyorum, instagram sorularında en iyi bisiklet, hangisidir? Sorusuna beni sattıktan sonra en az uğraştıracak, üzecek bisiklettir diyor ve vittoria lastik takarken, f10 pinarello toplarken bile önce bu kompenentleri elden ve gözden geçiriyor.. Forumda bu konudaki taraflı fikirlerim yüzünden çok forum sakiniyle aramız açıldı ama kaçınılmaz sona onlar da dahil olacaklar gibi duruyor 😅
Önce kondisyonumuzu geliştirelim. Ekipman sonrasında gelir. Ben haşla Alü kadro kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önce kondisyonumuzu geliştirelim. Ekipman sonrasında gelir. Ben haşla Alü kadro kullanıyorum.
Açıkçası haklısın abi, doğru.. Altımızda 5.5 kg lık bisiklet olsa ne olacak ki, aylık ort 1000 km yapmadıkça, haftalık tırmanış ya da uzun mesafe gitmedikçe, ulusal yarışlara katılmadıkça ama bisikletle vakit geçirdikçe, insan daha fazlası için beklentiye giriyor, tatmin olmak istiyor 😁

Ha, gelelim sendeki aliminyum (?) kadroya.. Abi sendeki allez specialized 🤩 yani aliminyum kadrolarda allez ve diğerleri olarak kategorileştirme yapmak lazım literatürde.. Senin kadro ort 300/4000 dolarlık karbon kadro argesiyle yapılmış bir kadro.. Elbette bu değil ki senin hayvan gibi performansının tek sebebi 😁 geçen gün mark cavendish ile kapışmışsın zwiftte zaten, dikkatimden kaçmadı.

Son düzenleme:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birçok firma ucuz işçilik nedeniyle asya ülkelerinde üretim yaptırıyor. Çin yada taiwan kadrolar alınmaz diye birşey demiyor ki forumdakiler sadece merdiven altı tabir edilen çakma kadrolar üretimden alınmasına karşı birçok kişi, bunun dışında kendisini kanıtlamış iyi kadro ve jant seti üretimi yapan Çin ve Taiwan menşeli firmalar zaten mevcut.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birçok firma ucuz işçilik nedeniyle asya ülkelerinde üretim yaptırıyor. Çin yada taiwan kadrolar alınmaz diye birşey demiyor ki forumdakiler sadece merdiven altı tabir edilen çakma kadrolar üretimden alınmasına karşı birçok kişi, bunun dışında kendisini kanıtlamış iyi kadro ve jant seti üretimi yapan Çin ve Taiwan menşeli firmalar zaten mevcut.
En başından beri ben de bunu diyorum, sonunda anlaştık, sevindim hele şükür 😄 elbette ince eleyip sık dokunmak lazım bu konuyu. 10 defa düşünüp 1 kere alacağız.

• Beğen
Tepkiler: sahrana

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Bir Çin karbon kadro üreticisi, üretim aşamalarını gösteren tanıtım videolarını paylaşmış :snzdglsn:

Videoda da görünen şekilde ICAN P9 modeli olduğunu görüp araştırdım (video 16. saniye) Firmanın hem kendi sitesinde (icancycling.com) hem de aliexpresste kadroset sattığını gördüm. ((link))

Üretilen kadronun değeri 960€'muş :ssrtcbya: Forumda, hatta bu başlıkta 4. sayfanın hemen başındaki forumdaşın da bu ICAN markasının kardosunu önerdiğini şimdi gördüm. Bilmiyorum alan var mı ama...