Çin malı karbon kadro

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
evet ben de karbon tecrübesini düşük bütçe ile yaşamak istiyorum ve soruyu yineliyorum:bu kadroları kullananların ,1. elden deneyim sahibi kişilerin değerlendirmelerini merak ediyorum, kulaktan dolma bilgilerle yorum yapacak kişilerin değil.Umarım konu birilerinin polemik yapma hevesine kurban gitmez.

evet ben de karbon tecrübesini düşük bütçe ile yaşamak istiyorum ve soruyu yineliyorum:bu kadroları kullananların ,1. elden deneyim sahibi kişilerin değerlendirmelerini merak ediyorum, kulaktan dolma bilgilerle yorum yapacak kişilerin değil.Umarım konu birilerinin polemik yapma hevesine kurban gitmez.

Scudo

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
@emir yakup bulut

Altta fotoğraftaki kadroyu ara ara 2 yılı aşkındır kullanıyorum. Hatta bozuk yola gireceğimde bununla gidiyorum. Gayet memnunum. Çok rijit olduğunu söyleyemem. Şahsi fikrim xrs001 buna göre daha rijit ama uzun yolda bununla ortalamayı daha rahat ve ağrısız koruduğumu söyleyebilirim.

Alacaksanız şayet no-name karbon kadro alın. Kesinlikle çakma; başka marka etiketli ürün almamanızı tavsiye ederim. Bu arada bisikleti baya zorlayan birisiyim. Her idmanı yarış koşar gibi gidiyorum. Buna rağmen kadroda tık yok.

En büyük eksisi parçaları zor bulmak. Kadro kulağı benimkinin şans eseri F10 ile aynıymış ordan bi şekilde denk getirdim. Haricnde sele borusunu bişey olsa aynısını bulabilir miyim bilmiyorum. Bu tarz şeyleri göz önünde bulundurun alacağınız kadroda.

23416838_1056567397819910_8634356128777502720_n.jpg

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
(link) almayı planladığım kadro budur, kırmızı rengin cazibesi...
cevabınız için teşekkürler, hazır sizi bulmuşken şunu da sorayım, orta göbekle ilgili bir başlığa yazmıştım 1 kişi hariç cevap veren olmadı @Özhan Akgöğ bu kadro için orta göbeğe satıcı bb92 demiş ve ben de bütçe kısıtlamasından dolayı claris r2000 setle toplamayı düşünüyorum, fakat claris setteki orta göbeğin kodu bb-rs 500 ...bu göbek bu kadroya uyar mı acaba?

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
@emir yakup bulut
Claris r2000 sette hollowtech göbek olması lazım. BB-rs-500 "BSA" yani vida yuvalı kadrolara özel shimanonun ürettiği göbek tipi.

Sizin dikkat etmeniz gereken şey Hollowtech II yani aynakolun teknolojisi. Hollowtech de yanlış bilmiyorsam bütün göbek tiplerine takılabilen bir sistem. İyi bir bisikletçide bu göbekleri bulabilirsiniz.

(link)

Daha düşük fiyatlısı da vardır elbet. İlk gördüğümü attım.

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emir yakup bulut
Önce bir planla başlar sonra gerçekletiğini görmek mutlu eder inşallah istediğin voltranı oluşturursun :harika:

Yunus Fe

Üye
Tepki
0
İsim
Yunus
@emir yakup bulut ne yaptınız bisikleti topladınız mı ? Ben de aynı kadroya bakınıyorum ama alıp almama konusunda emin olamadım ? Sizin deneyimleriniz benim için önemli , bisikleti topladıysanız beni de biraz bilgilendirir misiniiz

Yunus Fe

Üye
Tepki
0
İsim
Yunus
@emir yakup bulut , kadronun sağlamlığı nasıldır peki çatlama kırılma vs. Olabilir mi ? Bir de rijitlik çok önemli , nasıldır sizin deneyiminiz esniyor mu kadro ? sprint atarken kadro çok fazla esniyorsa pedala uygulanan gücün birçoğu boşa gider demektir . hee buarada kadro mat siyahtı , siz boyattınız mı , şu carrell yazısını falan da siz mi yazdınız ? İnşallah aynı kadrodan bahsediyoruzdur :), bxt marka değil mi ? Aldığınız yerin linkini de paylaşabilir misiniz

@Cesarisback siz topladınız mı bisikletinizi ? Sizin de yorumlarınız , deneyimleriniz benim için çok önemli :harika:

Son düzenleme:

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
@Yunus Fe alüminyuma oranla daha esnemez olduğunu söyleyebilirim, ilk ve tek karbon tecrübem, öteki karbonlarla kıyaslama şansım yok. BXT değil, üzerinde de yazdığı gibi EARREL..kırık, çatlak yok, aha bu da linki: (link)

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gümrük vergisi fatura tutarının %20 si kadardır.

Tepki
0
İsim
Selim
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emir yakup bulut bnde aliexprsten kadro sipariş i verdim şuan yolda gümrükten geçmeme gibi sıkıntı olurmu diye düşünüyorum

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@emir yakup bulut bnde aliexprsten kadro sipariş i verdim şuan yolda gümrükten geçmeme gibi sıkıntı olurmu diye düşünüyorum
Ben şahsen takılacağını düşünmüyorum. Genelde sim kartlı ürünler, bıçak veya kesici aletler, ne işe yaradığını bilemedikleri ürünler kalıyor. Arkadaşım 20 cm boyunda tesla bobini almıştı. Gümrük polise haber vermiş, bulunduğu ilden polis ekibi gelip ne olduğunu anladıktan sonra gümrükten geçmişti. Aldığınız ürünün linkini ve gelince fotoğrafını da buradan atar mısınız? Ve tabi ki izlediğiniz prosedürleri.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hiç bir sorun olmaz, vergisi çıkar ödersiniz.
Ben şahsen takılacağını düşünmüyorum. Genelde sim kartlı ürünler, bıçak veya kesici aletler, ne işe yaradığını bilemedikleri ürünler kalıyor. Arkadaşım 20 cm boyunda tesla bobini almıştı. Gümrük polise haber vermiş, bulunduğu ilden polis ekibi gelip ne olduğunu anladıktan sonra gümrükten geçmişti. Aldığınız ürünün linkini ve gelince fotoğrafını da buradan atar mısınız? Ve tabi ki izlediğiniz prosedürleri.
Kadro geldi değerini belirleyemediklerine dair ptt den yazı geldi.Ödemenin kredi kartı extresini bir mail adresine göndermemi istediler.Gönderdikten sonra oradaki tutar üzerinden vergisi çıktı.Daha sonra normal prosedürler adresime geldi

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Goflet Kargo bedeli dahil vergi aldılar sanırım. O zaman fiyatı bölüp kargo ücretini şişiren satıcılardan kadro almanın hiçbir faydası yok.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Goflet Kargo bedeli dahil vergi aldılar sanırım. O zaman fiyatı bölüp kargo ücretini şişiren satıcılardan kadro almanın hiçbir faydası yok.
Evet kargo bedeli dahil.Değer tespiti yapamazsa kredi kartı extresini istiyor

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hiç bir sorun olmaz, vergisi çıkar ödersiniz.

Kadro geldi değerini belirleyemediklerine dair ptt den yazı geldi.Ödemenin kredi kartı extresini bir mail adresine göndermemi istediler.Gönderdikten sonra oradaki tutar üzerinden vergisi çıktı.Daha sonra normal prosedürler adresime geldi
Kadro olarak yol kadrosu mu mtb kadrosu mu aldınız? Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanmanız dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti