Çin malı karbon kadro

furykn

Üye
Tepki
31
İsim
Furkan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
çin malı karbon kadrolarını deneyimlemedim ama çok dayanıksız olduğu söyleniyor.

• Hahaha
Tepkiler: Road_Runner
Scudo

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Bu iş repliklara döner umarım. Zamanında replıka telefonla pazara gırerek sımdı pazara hakım oldular. Çinın rekabetçi markalarla dunya pazarına girmesi cok ıyı olur. Kadro yada compenant farketmez

Bu arada olaydan haberim yok baslıgı gorup geldım

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Benim bi arkadaşım Elves kadroset aldı 2020 yılında. Full 105, Yoeleo profilli karbon jant seti ve pro ürünlerle 7,5 gibi bir ağırlığa ulaştı.
Bir süredir çinliler, replika yerine kendi markalarını pazarlıyorlar artık. Sağlamlık ve rijitlik konusunda da ilerleme kaydetmişlerdir umarım.

Ben karbon aero gidon getirtip takmaya cesaret edememiştim.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Homer aynen ben de karbon aero gidona cesaret edemeyip orijinal 3T Aeronova ve integra aldım aliexpress bazen orjinalin reklamını yapıyor. Ancak sağlamlığına güvenebileceğim bir ürün yapmış olsalar tercih edebilirim.

dgny.berke

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Berke Doğanay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu makinelere aynı zamanda canımızı emanet ediyoruz, bütçe kısıtlıysa kendini kanıtlamış bir markanın alüminyum kadrosunu tercih edin.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Ben artık kendi kadromu kendim yapma aşamasına geçeceğim. Allah'ın Çinlisinin yaptığına güveneceğime kendi el emeğime güvenirim. Çelik malzemeden kendi fixiemi yapacam. Başıma bir şey gelecekse de kendi elimden olsun. 😂

• Hahaha
Tepkiler: Ali Eren

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.175
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben karbon aero gidon getirtip takmaya cesaret edememiştim.
Ben cesaret edip getirttim yaklaşık 10bin yaptım,şimdilik bir sorun yok yarın nolur bilmem;)
@Homer aynen ben de karbon aero gidona cesaret edemeyip orijinal 3T Aeronova ve integra aldım aliexpress bazen orjinalin reklamını yapıyor. Ancak sağlamlığına güvenebileceğim bir ürün yapmış olsalar tercih edebilirim.
Haklısınız bu konuda kendini ıspatlamış firmalar var,mühim olan onları tespit edebilmekte,buda sadece kullanıcı yorumlarında tespit edilebilecek birşey.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben cesaret edip getirttim yaklaşık 10bin yaptım,şimdilik bir sorun yok yarın nolur bilmem;)

Haklısınız bu konuda kendini ıspatlamış firmalar var,mühim olan onları tespit edebilmekte,buda sadece kullanıcı yorumlarında tespit edilebilecek birşey.
Kullanıcı yorumlarına da çok güvenmeyin derim. Özellike Aliexpress, Amazon gibi sitelerdeki yorumlara. Bu tarz Çinli firmaların pozitif yorum sayısını arttırmak için başvurdukları türlü türlü hileler var. Hatta Youtube'da çok tanınmayan ama yine de az bilinen insanlara bile video çektiriyorlar ki Youtube aramasında ürün çıksın ve pozitif algı oluşsun.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.175
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Kullanıcı yorumlarına da çok güvenmeyin derim. Özellike Aliexpress, Amazon gibi sitelerdeki yorumlara. Bu tarz Çinli firmaların pozitif yorum sayısını arttırmak için başvurdukları türlü türlü hileler var. Hatta Youtube'da çok tanınmayan ama yine de az bilinen insanlara bile video çektiriyorlar ki Youtube aramasında ürün çıksın ve pozitif algı oluşsun.
Yok ben direk kullanıp birebir tanık olduğumuz durumlar için söylemiştim,mesela karbon gidonu arkadaşım kullanıp deneyimlemişti,akabinde bende aldım,tabi birazda şans işi bu,bazen en iyi diye aldığımız markalardada sorun yaşayabiliyoruz.Şimdi aklıma geldide günlük hayatta kullandığımız eşyaların üretim yerleri çoğunun çin malı.

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@seko35.50 Ben de bir önceki bisikletimde Çin işi karbon Gidon kullandım. 4 arkadaş birlikte aldık 1 i düşüp kırdı, ikisi sıkarken kırdı. Benimki kırılmadı ama yeni bisikletimde cesaret edemedim. Aynı yapıya sahip Prime alüminyum gidon aldım kafam rahat.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@seko35.50 Ben de bir önceki bisikletimde Çin işi karbon Gidon kullandım. 4 arkadaş birlikte aldık 1 i düşüp kırdı, ikisi sıkarken kırdı. Benimki kırılmadı ama yeni bisikletimde cesaret edemedim. Aynı yapıya sahip Prime alüminyum gidon aldım kafam rahat.
ilk tepki olarak içimden bi küfür sallamak geldi ünlemle :D çünkü aklıma yağmur sularının yarıp 5 10 cm lik bi çukur açtığı yokuş aşağı olan koruluk yolu geldi. gidon ayarlarken iyi sıkmamıştım elimden kaymıştı orda düşsem ölürdüm heralde :D yada sakat :/. Hatta btwin 100km saati yokuştan inerken bozulmuş inince tekrar çalışmaya başlamıştı. Oda dandik demekki :)

Tepki
0
İsim
Erdinç
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Goflet Merhaba. Biraz zaman aşımı oldu gibi ancak merakımdan soruyorum. Bende bxt kadroları inceliyorum. Kadro ve marka hakkında ne düşünüyorsunuz. Memnun kaldınızmı bizimle tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz 😊

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Goflet Merhaba. Biraz zaman aşımı oldu gibi ancak merakımdan soruyorum. Bende bxt kadroları inceliyorum. Kadro ve marka hakkında ne düşünüyorsunuz. Memnun kaldınızmı bizimle tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz 😊
Merhaba 6.000 km yaptım hiçbir sorunla karşılaşmadım. Dün gidon boğazını değiştirdim maşayı söktüm herhangi bir aşınma çizilme vs yok. Tabi bunlar benim kendi tecrübelerim, her kadro aynı olmayabilir.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çinli üreticiler kendi markalarıyla sağlam geliyor. Windspace markası, genel kitle tarafından oldukça beğeniliyor ve satın alınıyor. Yorumlar da oldukça olumlu.

Çinli üreticilerin "reklamı bol yapılan markaların" ürünlerini birebir kopya etmelerindense yeni bir marka ile daha kaliteli ürünler ortaya çıkarmaları çok yerinde bir atılım.

Akıllı telefonlarda da aynısını yapmışlardı. Önce kopya telefonlarla haşır neşir oldular , simdi ise kendi markalari Mi, Oppo vs gibi beğenilen orijinal ürünler ile piyasada sözleri geçiyor.

Bisikletimize gelirsek-----> Windspace T1500 Aero Road:

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.667
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Çinli üreticiler kendi markalarıyla sağlam geliyor. Windspace markası, genel kitle tarafından oldukça beğeniliyor ve satın alınıyor. Yorumlar da oldukça olumlu.

Çinli üreticilerin "reklamı bol yapılan markaların" ürünlerini birebir kopya etmelerindense yeni bir marka ile daha kaliteli ürünler ortaya çıkarmaları çok yerinde bir atılım.

Akıllı telefonlarda da aynısını yapmışlardı. Önce kopya telefonlarla haşır neşir oldular , simdi ise kendi markalari Mi, Oppo vs gibi beğenilen orijinal ürünler ile piyasada sözleri geçiyor.

Bisikletimize gelirsek-----> Windspace T1500 Aero Road:

"Windspace" kulağa daha hoş geliyor ama "Winspace".
Biz de onun yerli kopyasını yapalım, Windspace diye.

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de OG-Evkin'den disc frenli bir kadro almayı düşünüyorum 500 dolar. Değer mi bilemedim?

• Beğen
Tepkiler: amasseia

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de OG-Evkin'den disc frenli bir kadro almayı düşünüyorum 500 dolar. Değer mi bilemedim?
OG-Evkin, alternatif bisiklet parçalarında kalitesiyle öne çıkmış diğer Çinli marka. Kompanentlerinin iyi olduğunu biliyorum fakat kadroları hakkında bir araştırma yapmisligim yok. Tümevarım yaparsam kadrosu kalitesi de iyi şeklinde düşünürüm. Yine de almadan derin araştırmalar yapmalı.

@Spartiat tüm hayallerimi yıktınız. Algıda tamamlama yapmış zihnim ve ben Windspace olarak gördüm her bakışta, simdi Winspace ismini kaniksayamiyorum 🙂

ozkanburak

Soğuk Asfalt Bükücü
Tepki
950
İsim
Burak Ö.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dengfu yapımı kadro kullanmış biri olarak (XRS001) piyasaya göre uygun ve kaliteli kadro arayanlara tavsiye ederim. R06 modelinden sonra FM098 almayı düşündüm fakat ödeme yöntemi sorunsalı sebebi ile vazgeçmiştim geçen sene. Ödeme sadece Paypal ile oluyor lakin banka hesaplarına ödemeyi kabul ediyorlar. Üçüncü firmalar aracılığıyla yapılabilir... Tek soru işaretim başına bir şey geldiğinde karşımda muhattap olarak birini bulabilecek miyim? Bu da beni bu kadrolardan soğutan kısım oluyor. Naçizane fikrimdir.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa