Cengiz Gökalp'e dikkat! (fotoğraflarla)

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Cengiz abi eger düzeltmek isteseydi simdiye kadar olayi cozerdi. demekki cok da umrunda degil. tekrar gecmis olsun

• Beğen
Tepkiler: Cem Özyurt
Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Normalde yazmam bu tür konulara ama çok fevri olunduğunu düşündüğüm için yazıyorum. Öncelikle şahsi kanaatim Cem kardeşimin haklı olduğu yönündedir.
Ancak kişilerin de bu kadar kolay harcanmaması gerekir. (topiğin altındaki bazı yazılar için söylüyorum, sözüm Cem'e değil)). Biraz sabır ve sükunet de gerekir. Burada Cengiz Bey e hemen ağır ithamlarda bulunmak yerine zaafiyette bulunduğunu farkettirip yanlışını düzeltmesi için zaman vermek gerekir. Zira kendince düşük bir fiyata bu malı satarken malın kalitesi ve sıfır fiyatına göre düşük sayılabilecek bazı kusurlarını görmezden gelmiş, önemsememiş olduğu anlaşılıyor. Bu hatadır, mal hakkında tam bilgi vermek, memnun olunmadığı taktirde sorgusuz sualsiz geri almak etiğe uygun ve kendisinden beklenen bir davranıştır. Ben kendisine bu kötülüğü yapacağını sanmıyorum, biz üçüncü şahıslara düşen biraz sakin olup sabırlı davranmaktır. Süreç tamamen Cem in insiyatifi altındadır, ne derse ona itibar edeceğiz.

Cem Özyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
294
Bisiklet
Mosso
Yusuf abim teşekkür ederim, yukarıda yazdığım gibi ürünü tamir ettiriyorum, öyle bir erdem gösterilecek olsa çoktan gösterilmişti, burada özellikle belirttiğim sıkıntılara cevap bile alamadım alışveriş süreci boyunca olduğu gibi.. Ürünü geri istense de vermeyeceğim, herkese teşekkürler.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
Çok üzücü bir olay olmuş ,benimde burada olsun farklı forumlarda olsun sattığım ürünlerin satılma süresinin uzadığı olur ,eğer durumlarında bir değişim yoksa ve hatta olmasa dahi eğer bir - iki ayı geçmiş ise süre yeniden resimler öyle eklerim konuya ,öylede olmalı diye düşünüyorum kendi için önemsiz olan görsel bir kusur alıcı kişi için çok önemli ve moralini bozar bir durum olabilir ,yine kendimden örnek verecek olursam bir şeyi satarken elimden geldiğince beni rahatsız eden yönlerini karşı tarafa bildirir hatta bu kısımları resimlemeyi mutlaka yaparım ,ayrıca görsel hata dışında arka fren içinde % 75 denirken oda neredeyse boş gibi ,en azından satıştan soonra bir süre beklenmeli ve alınan para öyle harcanılmalı diyorum yoksa işte ben o parayı kullandım durumu çıkıyor buda hoş olmuyor ,umarım cengiz arkadaşımız durumu düzeltecek bir açıklama yapar ve cem sanada geçmiş olsun kardeş

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Cem Özyurt kardeşimize de Cengiz Gökalp kardeşimize de geçmiş olsun diyorum, iki taraf için de üzücü bir durum .

Sevgili Cengiz Gökalp, konuyu uzatmadan, efendice sattığın ürünü geri al, arkadaşı madur etme; insana saygınlık gerek, itibar gerek; bu tür bir durumda haklı-haksız aramaya değmez; hiç kendini de yıpratma diyorum. Hani haklı dahi olsan, sonradan canın sıkılacaktır.

Evet buradan sesleniyorum; bence en kısa sürede arkadaştan ürünü geri alıp, parasını ödemelisin ki senin de için rahat olsun; bu davranışın da herkese örnek olsun.

Ya da karşılıklı bir anlaşmaya varın ki kalpler kırılmasın, kötü hatıra kalmasın; hiçbir talihsiz olay ya da durum huzurumuzu kaçırmasın.

Selamlar

Melih Akdogan

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Geotech
ürünün geri alınması söz konusu değildir bu saatten sonra cem arkaşımız belli bir masrafın altına girip ürünü tamire vermiş. cengizin yapması gereken bu masrafları karşılamasıdır diye ddüşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Veysel KOYUNCU

Aktif Üye
Tepki
13
5 ay da zeytin yağı koysan özelliğini yitirmez hidrolik nasıl yitiriyor anlamıyorum... Cengiz çok ayıp etmiş. Üstelik gülerek yazdığı cevapta ne kadar ciddiyet sahibi olduğunu göstermiş. Bence insanın itibarı servetinden daha kıymetlidir. Cem kardeşime de geçmiş olsun diyorum. Bir musibet bin nasihatten iyidir fakat böyle şeyler yüzünden ikinci el alışverişin temeli olan "Karşılıklı güven." unsuru da zedeleniyor yazık.

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Çok geçmiş olsun Cem ben konuya farklı bir yönden bakıcam , ben foruma 2 aydır üyeyim,foruma ilk üye olduğumda hissettiğim güven duygusu oldu,herkes birbirine yardım ediyordu,bende aynı ve arkadaşım gibi forumdan elixir 5 aldım, aldığım arkadaşa güvendim forumdan dolayı bu foruma uzun süre takılan adama güvenilir gibi bir zihniyet oluşmuştu, parasını havale yaptım bana kargoyu göndermeyebilirdide ama sorunsuz şekilde alışveriş yaptık.. İlk defa böyle bir olay duyuyorum burda yazık olmuş.Umarım iki tarafta anlaşır birdaha böyle şeyler yaşamayız 40-50 tl herneyse insanların güven duygusu bu kadar ucuz olmamalı

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Etik bir satış olmamış, bence de ürünü iade almalısınız cengiz bey...

• Beğen
Tepkiler: MustafaNR

armgn

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Çoğu insanın dediğini yinelemek gerekirse Cem istemese bile satıcının her ihtimale karşı parayı elinde tutması gerekiyordu çünkü Cem beğenmez içine sinmez geri yollayabilirdi hiçbir sebep belirtmese dahi içime sinmedi demesi yeterdi ama bu satış gerçekten forumun güven değerlerini düşüren bir satış olmuş bunu okuyan insanlar da artık birbirine şüpheyle bakacak bundan sonra bir şeyler alırken veya satarken,bu gibi durumların tatlıya bağlanması orta yol bulunması gerekir ve forum yönetiminin de bu işle ilgilenmesi gereğini yapması foruma olan güveni tekrardan canlandıracaktır.Arkadaşlar burada gerçekten çoğu insan harçlığından yemesinden içmesinden kesip birşeyler almaya çalışıyor sırf içlerindeki bisiklet sevdası uğruna,böyle durumda milletin 3-5 kuruş parasıyla zengin olamazsınız hayır gelmez o paradan.Geçmiş olsun.Böyle tatsızlıkların yaşanmaması dileğiyle.

• Beğen

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Smiley'lerle süslenmiş gayri ciddi açıklamalar Cengiz GÖKTÜRK'ün pişkinliğini göstermiştir...

Cem ÖZYURT'un alışveriş işlemini Güvenli Elektronik Ticaret hizmeti sunan bir site üzerinden istemesi daha uygun olurmuş. İyi ki bütün kayıtları saklamış... Yoksa pişkinliğin getireceği hadsizlikle iftiracı durumuna da düşebilirdi...

Bu olay hepimize ders olmalı...

Forumu kötü emellerine alet eden, nüfuzunu kötüye kullanan üyeler burada barındırılmamalıdır...

Tuncay K.

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Merida
@armgn

Sözüm meclisten dışarı , Bir veya Bir kaç kişinin yaptığı satış güvensiziğini tüm foruma bağlamamak gerek.
Forumda iyi niyetli satış yapan bir çok kişi zaten var... Arada çürük elmalar çıkması gayet doğaldır...
Bu isimler belirlenir ve herkes tarafından bilinirse kimsede hataya düşmez.

Bu olayı veya yaşanan kötü olaylar forumun itibarını düşürmez.
Sonuçta ürünler bu forum tarafından satılmıyor , Bizler tarafından satılıyor. Forum sadece aracı.

örnek vermek gerekirse Aliexpress sitesi var. çok sayıda dolandırıcı mevcut , aynı şekilde de çok güvenilir satıcılarda mevcut.
Alışveriş yaparkende Satıcının itibarına bakıyoruz ve ona göre satın alıyoruz Yani bu durum Aliexpress'in güvenirsiz bir yer oldugu anlamına gelmez.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
cem, geçmiş olsun kardeşim. hep şüpheyle bakmıştım bu tip 2. el satışlara ve senin şu yaşadığın olaydan sonra da asla ve asla yanaşmam artık.

• Beğen

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Yapılması gereken yazılmış

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
alıcı ürünü beğenmezse geri gönderir satan kişide bunu seve seve alır.
bir sporcuya yakışmayan davranışlar bunlar heleki örnek aldıgım kişilerdendi
bundan sonra daha dikkatli oluruz.

• Beğen

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
sonç ne oldu acaba ?

T.T

Daimi Üye
Tepki
168
Bisiklet
Lapierre
İyi oldu buraya baktığım. Şikayet edilen arkadaşın facebookta da satışlarını görüyorum. İyi ki birşey almadım ondan. Terbiyesizlik bu. Aman arkadaşlar, facebooktan bile alışveriş yapacak olursanız, mutlaka önce bisikletforuma bakın ;)