Cengiz Gökalp'e dikkat! (fotoğraflarla)

Cem Özyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
294
Bisiklet
Mosso
Herkese merhaba,

2 hafta önce yaşadığım tatsız alışveriş probleminden sonra, Bisikletforum' da bu konuyu açıyor olmak iki kat üzüntü veriyor.

Cengiz Gökalp adlı arkadaşın forum geçmişine bakarak kendisinin forumda çok fazla alışveriş yapmış olmasına güvendim ve ondan hidrolik disk fren takımı aldım. Şimdi fren bisikletin üzerinde süs olarak duruyor arkadaşlar, alışverişten önceki konuşmalarımız ve arkadaşın vaatleri, tutulmayan sözler, söylenen yalanlar, ürünün ve konuşmaların fotoğrafları aşağıdadır, bu arkadaştan ürün alırken dikkat edin, sizin de canınız yanmasın..

İlk yazdığım cümle ve arkadaşın cevabı;

Göründüğü gibi ÖN PADİN %30 ÖMRÜ VAR! ARKA PAD YENİ!

Sorduğum soru gayet net ve cevap da gayet net geliyor;

YOK HİÇBİR SORUNU YOK!!!

Ürün için yapılan açıklama: frenler gerçekten performans olarak çok iyi.
dot yağ bakımı ve padleri yeni değiştirildi.
arkada sintaret , önde avid balatası var. ömürleri % 75
çok az çiziği var. resimlerde görebilirsiniz

Benim içime iyice sindi fren seti, havaleyi yaptım kargoyu bekliyorum TAK KULLAN SET gelecek diye seviniyorum.

Kargoyu aldım ve ilk gördüğüm şey UZUNCA BİR BOYA KALKMASI VE ÜSTÜNÜN OJELENMİŞ OLMASI

Arkadaşın verdiği linkte " BU ORJİNAL HALİ " dediği fotoğraf ve ardından benim çektiğim fotoğraflar;

İşte böyle arkadaşlar, abiler, bunu içime sindirip frenleri monte ettim bisiklete. Montaj bitti ve kolları sıktım, kollar boş gibi yumuşak, bisikleti kaldırdım, kolları sıkarak tekerleri çevirdim, bırakın fren etkisini tekerleğin dönmesine en ufak bir etki yapmıyor arkadaşın ürünü, kolları sıkıyorsun geldikçe geliyor elceklere dayanıyor, SORUNSUZ ÜRÜN!

Bu durumu hemen arkadaşa iletiyorum, saçmalama faslı başlıyor, verdiği cevap işte böyle;

İlana ve konuşma geçmişine bakarsam balatanın bitik olduğunu göreceğimi söylüyor, GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ İLANDA BALATA ÖMÜRLERİNİN %75, KONUŞMA İÇİNDE %35 OLDUĞU SÖYLENİYOR, İLAN OCAK TARİHLİ, O TARİHTE %75 ÖMÜRDE OLAN BALATA, FOTOĞRAFTAKİ GİBİ 2 AY BOYUNCA KULLANILMADAN(ŞU AN NİSANDAYIZ) NASIL %35 E DÜŞÜYOR, HATTA YOK OLUYOR!!!..

SORUNSUZ OLARAK TANITTIĞI ÜRÜNÜN TAMİRİ için para vermemi söylüyor, öyle yapmıştır, böyle olmuştur, bildiğiniz hikayeler.. Frenlerde yağ yok dedim, o da hava yapmıştır deyip baktırmamı söyledi. Ben de zorluk çıkartmadım ve tamir ettirmeye götüreceğimi söyledim, o da FRENLERDE YAĞ YOKSA GERİ ALACAĞINI SÖYLEDİ

Ben de içim rahatlamış bir şekilde baktırmaya götürdüm, tam tamına 4 bisikletçiye gittim ve (konuyu açarken arkadaşın günahını almadığıma emin olmak için 2si dün olmak üzere) tüm bisikletçilerde duyduğum şey BU FRENDE YAĞ YOK, ÖN KALİPERDE BALATA YOK SORUNSUZ ÜRÜN!

Bu durumu da arkadaşa ilettim ve aldığım cevapta yalan söylemekle suçlandım, onu bunu kafama yazacakmışım, bu şekilde bir üslubu görünce zaten geri almayacağını anladım. ürünün arkasında duramayacak kadar acizce davrandı ve yalanlara devam etti, borç varmış ödemiş(sanki para olsa geri alacakmış gibi)

Ben her şeye rağmen hakkımı helal edip ondan bir şey beklemediğimi söyledim ve konuşmayı bıraktım. Arkadaş o kadar çirkinleşti ki, benim x lira ödeyemeyeceksem frenleri neden aldığımı söyleyerek bana aklınca hesap sormaya kalkıştı, ben frenleri kendim için almamış da olabilirdim ki bunun konuyla hiç ve hiç alakası yoktur, bu satıcıyı ilgilendirmez.

Benim x lira için yaptığım ayıpmış, kendisi de kargoyu ödemiş bunlar küçük şeylermiş, işte ödenen ALICI ÖDEMELİ kargo;

BEN SORUNSUZ ÜRÜN NASIL OLUYOR ANLAMADIM ARKADAŞLAR, SORUNU YOK DİYE SATILAN ÜRÜNDEN NELER ÇIKIYOR..

Durum böyledir arkadaşlar, benim burada ücretle ilgili hiçbir sıkıntım yoktur, arkadaşın fotoğraflarda gösterdiği ürünle, SORUNSUZ ürünle gelen ürünün alakası yoktur. Tabiri caiz ise, " FRENLER TUTMAMAKTADIR "

Forumdan bu kadar faydalanan birinin, ürününün arkasında duramaması, başta sorunsuz dediği ürün için çeşitli palavra ve yalanlarla haklı durumuna geçmeye çalışması, kısacası böyle bir kazık yediğim için üzgünüm, benim ahiret ve kul hakkına olan inancım çok kuvvetlidir, tekrar söylüyorum, ücretle ilgili tek sıkıntım yoktur, derdim ve üzüntüm SAHTEKARLIK PEŞİNDE OLAN şahısların insanları kandırarak prim yapmasıdır, bir kişinin bile bu arkadaşın yalanlarına kanmamasına neden olursam ne mutlu bana, herkese iyi, sorunsuz ve hayırlı alışverişler dilerim..

Saygılarımla
Cem Özyurt

Scudo

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
bu tür tatsız durumlar hem sizler için hem de bizler için üzücü. ben okuduklarimdan ve gördüklerimden sizin haklı olduğunuzu düşünüyorum insallah sorun çözülür . frenleri ben de almayi düşünüyordum iyiki almamisim. karşılıklı çözülmesi dilegiyle geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
vay vay :)

sana cevap bile vermek istemezdim ama olsun :)

sondan başa doğru gidelim o zaman ..

konusulması ayıp olan meseleyi yani kargoyu ödememişsin diyorsun. Kargo meselesini anlatayım arkadaşlarıma . Bizim buradaki en yakın ptt subesine gidip oradan gönderecektim. Gittim ve orada ayakkabı kutusu bulup içine gazeteleyip koydum. Vezneye gelmeden önce formu doldurdum anlaşmamıza göre cem arkadaşımız kargoyu ödeyecekti. bu yuzden alıcı ödemeli olarak işaretledim . ve vezneye geldiğimde oradaki çalışan arkadaş elimde fatura kalmadı o yuzden alıcı ödemeli yollayamıyorum sizin ödemeniz gerekir dedi. neyse ödedim 5 lira gibi birşeydi geçtim onu. Cem e mesaj attım kargoyu ben ödedim yolladım dedim. Soruyorum arkadaşıma vicdanı varsa eğer gerçekten belirtsin ödedi mi ödemedi mi. Ödediyse neden bana - cengiz kargo alıcı ödemeli geldi demedi ki :) bu en basiti geçelim şunu

Madem araştırmış beni o kadar alışverişimde sorun yok neden kendısınde sorun cıkıyor :) acaba baskalarıyla da mı böyle sorunlar yaşadı :)
1-2 yıllık satış geçmişim var hiçkimse ne böyle bir konuyu ne de bahsi ortaya attı :)

gelelim başa , Frenlerin konusuna. Frenlerin açıldıgı konu tarihine bak cem arkadaşım . o tarıhten kaç gun sonra aldın sen o frenleri ? bi iyice düşün. Sana gelip % 30 ömür var dediysem eğer azıcık hidrolik freni bilgin varsa anlarsın ki balatanın bitik oldugunu. ŞU lafımı unutma Eğer adam akıllı dediğimi yapmıs olsan emin ol balataya bile gereksinimin kalmazdı.

Frenler yaklasık 2-3 ay gibi bir sürede bosta durdu. taşınma işlemleri oldu her neyse frenleri bisikletimden sökmeden önce sadece ön balatasında bitik oldugunu biliyorum. o geçen 2-3 ay içerisinde frenler konusunda pek bilgim yoktu.

Şimdi gerçekten AVID fren setinden anlayan biri konussun . Hangi arkadaşım fren bakımı yapmadan 1-2 yıl durabılıyor ?

Cem arkadaşımıza - bak kardeşim hava yapmıstır dıyorum. kendisi hiçbir şekilde anlamadan araştırmadan yok ben geri göndericem diyor. . gerçekten bu konuyu görünce gülümseyerek cem arkadaşıma hayret ettim :) . aferin cem söyle bakalım rahatladı mı için .

iyi günler arkadaşlar okuduysanız vaktinizi çaldıysam özür dilerim

Cem Özyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
294
Bisiklet
Mosso
evet cengiz kargoyu ben de ödedim, yine oje mevzusu ile ilgili hiçbir kelime etmedin, sadece elixir yazılarında çizik var dedin, boya kalkmış bir de üzeri OJELENMİŞ! bu bile geri alma sebebi iken hakkında tek kelime söylemiyorsun, dediğim gibi Allah'a havale ettim seni, inşallah başkalarını da kandırmazsın yalanlarla, senden bir şey beklemiyorum.

yani gerçekte olmayan ama kendi haklı olduğunu düşündüğün kısımları kırpıp savunma yazmışsın, benim dert yakındığım kısımlarla ilgili tek kelime söyleyemezsin.

ayrıca haram para yemem ben, pttde bir yanlışlık olmuştur, bir şey sandığın kargo ücretini de yarın sabah hesabına yatırıyorum, yeter ki senin gibisinde hakkım kalmasın..

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
2 ay kullan veya kullanma, ürünün son hali ilgilendirir her iki tarafıda. Ne karşındaki adam düşünür senin o frenleri kullanabileceğini ne de bi başkası. Satış geçmişiniz iyi diye her satışınızı bu denli savunamazsınız Cengiz bey, umarım problem neyse zerresine kadar çözersiniz karşılıklı.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
hepsini boşverde avid lere kim 5 liraya yag koyuyor ?. bu küçük bi sorun değil. burada avid lerin tekine 25 liraya yağ koyuyor adamlar. frenlerin bekleme ve kargo sürecinde hava yapdığı kesin bu ihtimal düşünülmeliydi. 5 liraya işin ustası birine yağını koydurabilirseniz. ulaşın bana ben ödiycem parasını :)

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Böyle bir olayın yaşanması cidden üzücü , dışardan olayı anlamak yorum yapmak ne kadar doğru bilmiyorum ama resimlerde gözükmediği halde ürünün boyasının kalkmış olması ve de amatörce müdahale edilmesi ve bunun alıcıya belirtilmemesi bence büyük ayıp.

'' Şimdi gerçekten AVID fren setinden anlayan biri konussun . Hangi arkadaşım fren bakımı yapmadan 1-2 yıl durabılıyor ? '' sorusuna cevap vermek istiyorum , tam dört sene boyunca avid juicy 5 kullandım bir kuruş bile masraf yapmadan.Ayrıca Semih arkadaşımın da belirttiği gibi 5 liraya yağ dolumu yapılabileceğini sanmıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cengiz Bey, şu ojeli frenler için bir kelime yazacak mısınız? Hani karşı tarafa söylemediğiniz kusurları olan frenler. :) Yazmayacaksanız, esgeçecekseniz, ben yönetimden yaptırım bekliyorum. Ayrıca önceki alışverişlerinizin hepsini ama hepsini bir kalemde silmiş olursunuz.

alpay öztürk

Aktif Üye
Tepki
19
Cem arkadaşımla 1-2 kez alışveriş yaptık, jant seti satmıştım Cem'e. hiçbir sorunu yok demiştim fakat çok az boşluk varmış arkada. ama sağolsun Cem hiçbir şekilde sıkıntı çıkarmadı, olsun abi çok büyük bişey değil dedi. Ürünü alırken parası eksikti, ben ürünü kargoladım. 2 gün geçmeden aradı, abi yatırdım parayı dedi. Diyeceğim; Cem 3ün 5in hesabını yapmayan, sözünde duran, güvenilir bir arkadaş gördüğüm kadarıyla. Ayrıca bu alışverişi Cengiz hocama yakıştıramadım. ojeli kısmı söylememesi büyük ayıp. yağ bakımı meselesine gelince, 50 liranın altına adam akıllı yapan biri varsa söyleyin bende oraya gideyim bundan sonra.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
cengiz; cem frenleri aldıktan sonra,yok abi ben bu freni beğenmedim içime sinmedi dese(sebep belirtmek zorunda değil) senin o frenleri geri alman gerekir. borcun olması parayı kullanmış olman vs vs.. bunlar senin problemlerin.kaldı ki,frenlerde boya kalkması,boşluk veya yağ olmaması balataların ömürleri (yüzdeler hıc onemlı degıl) gibi sorunlar var. bence derhal frenleri geri al ve bu yakışıksız durum bir son bulsun.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öyle yada böyle Cem kardeşimiz ürünü almış, ne sebeple olursa olsun hoşuna gitmemiş ve geri vermek istiyor. Kalkıpta bu adama almamak için bahaneler üretmek satış ahlakına yakışmıyor. Birde üstüne asıl üzerinde durulan konuya hiç değinmeyipte öyle üstünkörü allanıp pullanmış bir savunma yazısı hiç yakışmıyor. Hoş gördüğüm kadarıyla 300 liraya bozuk mal satıpta 5 lira kargo ücretinin hesabını yapan ve bunu dile getiren insanla zaten alışveriş yapılmaz. Cengiz beyfendi umarım ürünü geri alırsınız ve arkadaşımızın mağduriyetini giderirsiniz. Aksi bir durum olursa bence bu şahsa sitenin alışveriş bölümü kapatılmalı ve bu konu burada sabitlenerek kalmalı diye düşünüyorum.

Burak Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
601
Bisiklet
Corratec
Cem Özyurt arkadaşıma bisiklet sporunu sevdiren ve bu forumun alışveriş bölümünün güvenilirliğini 4 yıl boyunca yaptığım aktif alışverişler sonucu gönül rahatlığıyla referans göstererek bisiklet toplamasına vesile olan benim.Kendisi kardeşimden farksızdır.Cem in 0 dan bisiklet toplama hayalinin son parçası bu frenlerdi.Hiiiç sözü fazla uzatıp öğütler vermeyeceğim burda, herkes durumun farkında.
Cengiz e diyeceğim tek şey şu ki istanbulda ikamet etseydin şimdiye seni çoktan bulmuştum zaten. Ama aman diyim istanbulda yarış felan olursa yolun düşmesin buraya evlat. Benim kardeşimin bisiklet şevkini arkadan vurarak kırdın, gönül rahatlığıyla pedallatmam adamı.

Cem Özyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
294
Bisiklet
Mosso
Murat Yavuz, Cemal Akgül, Ekrem Tutku, Baran Baranbey, Ahmetcan arkadaşlarıma, Alpay Öztürk, Murat Çödek, Tamer Kamışlı abilerime teşekkür ediyorum,

Bilginiz olsun diye yazıyorum, İstanbul' da 8-9 iyi bisikletçiye gittim, fiyat araştırması yaptım, frenleri bire bir gösterdim, aldığım en ucuz fiyat 45 lira oldu..

Şu an frenler orada tamirde arkadaşlar, şahıs geri almak istese de vermeyecektim zaten, verdiğim ücretin miktarı hiç önemli değil, insanları kandıran şahısları mimlemeyi o ücrete tercih ederim, saygılar..

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Hiç hoş olmayan, gayri ahlaki bir satış olmuş, satışın ele alınacak bir tarafı yok, arkadaşların değindiği hususların dışında %35 ömrü kaldığı belirtilen ön balatanın aslında bittiğinin anlaşılması gerekirmiş gibi bir de savunma yapılmış, madem öyle ön balata bitik diye bir açıklama neden yapılmadı, herkes yorum yaparak sonuca varmak zorunda değil, tamamen satıcıya güven meselesi ki burada onu da göremiyoruz, bence de satan kişinin parayı yatırıp ürünü geri alması gerekir, en kötü ihtimalle yapılan masrafların karşılanması gerekir, gerisi boş. Olayı belgeleriyle açıklayan Cem tamamen haklı gözüküyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cem kardeş geçmiş olsun.ayrıca şahsım adına teşekkürler.

mustafaguler_07

Forum Demirbaşı
Tepki
91
Bu şekilde ticaret olmaz,ayıplı ürün satılmaz hatta.
Cem arkadaşımız Cengiz arkadaşımız ile yapmış olduğu bütün konuşmaları birebir aktarmış. Frenlerde kozmetiksel sıkıntılar olması gayet normal sonuçta ikinci el bir ürün alıyorsunuz ama o kadar hidrolik fren kullandım boşta durmaktan hava yapan bir fren sistemi görmedim ve duymamıştım ilginç ve entrasan geldi açıkcası.
Bu demek oluyor ki alışveriş yaptığınız insanların backroundları ne kadar iyi gibi görünsede bazen yanılabiliyorsunuz. İyi forumlar.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bence biraz susalım ve cengiz'in doğru olanı yapmasını bekleyelim. insan hata yapabilir yanlış anlaşılmalar olabilir vs vs. adam harcamak kolaydır. saygılar