Carraro Flexi 121

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim boyum 1.68, eşimin boyu 1.65. ?

Scudo

byvolkan61

Üye
Tepki
0
İsim
Volkan Kurt
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Selamlar, Tern A7, B7 veya Carraro Flexi 108 veya 121 düşünüyorum. Çok araştırdım ancak hala karar verebilmiş değilim. Kullananlar, fikri olanlar yardımcı olabilir mi. Sizce hangisini seçmeliyim? Özelleştirme olarak hangisi daha müsait? 21 vites olması şart mı sizce? 7-8 vites özelleştirilerek 21 vites performansı yakalanamaz mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@trainspotting35
Abi o zaman senin çözüm gayet mantıklıymış :)

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@byvolkan61
Selamlar,

Öncelikle ne amaç ve sıklıkla kullanacaksınız,toplu taşıma sıkça kullanılacak mı? kullanım alanlarınız da eğim-yokuş vs varmı?

byvolkan61

Üye
Tepki
0
İsim
Volkan Kurt
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@cnmrtpkc
Evet eğim yokuş var. Ümraniye taraflarını bilenler bilir. Buralar için 21 vites çok avantajlı geliyor kulağa ancak selenin dışarıda kalması dezavantaj olarak görüyorum. İstenilen kompaktlığı sağlayamıyor diye düşünüyorum.

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@byvolkan61
21 vites tabiki avantajlı ama 8-9 viteste belirli kondisyona ulaştıktan sonra yetebilir.Kendim 24 vites kullanıyorum,ön dişli yapraklarından 1'ini çıkardım şuan 8X2 16 vites kombinasyonuyla kullanıyorum şu an için yeterli,uzun tura cıkarsam takarım ama :) 8-9 vites yetmez diyorsanız Geotech markasına da bakabilirsiniz.(delta bisiklet)18 vites seçeneği mevcut şuan yada bütçeyi biraz daha arttırıp Dahon ve Tern'in 9 üzeri vitesli modellerine...

Son olarak önerim bisiklete kesinlikle karar verdiğiniz zaman üzerindeki donanımlarada bakmanız,Attırıcı,sele markası,jantlar jant göbekleri vs gibi...

sanmarco

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Tekrar selamlar herkese. Yarın inşallah ben de bir flexi sahibi olacağım. Bisikleti alırken, bisiklette özellikle dikkat etmemi gerektiren ve bisiklete mutlaka almam gereken aksesuarları yazarsanız çok sevinirim. İnşallah da yarın buradan yakışıklının fotoğrafını paylaşırım :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sanmarco
Öncelikle hayırlı olsun. Bisiklet için ortak mühim aksesuarların başında kask, ön arka aydınlatmalar ve eldiven gelir. Bundan sonrası keyfe keder gibi, ustalar eklemeleri yapacaktır.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@sanmarco
Bir Mosso kullanıcısı ve Carraro Flexi 121 sever olarak size hayırlı olsun diyorum :)

• Beğen
Tepkiler: sanmarco

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@slckats

Aradaki fark altus kol ve arka aktarici ruble ve freewheel yerine freehub kullanilmasi

Bana gore dise dokunur tek sey arka gobegin freehub olmasidir

108 kadro acilariyla 121 acilari farkli
108de sele borusu asagiya inebiliyor hatirladifim orta göbek sele borusu hizasindan onde en baslarda 121de yatay bisiklet kullaniyor gibi hissediyordum bu orta gogekle sele acisinin ayni hizada olmasindan oturu

Ben duzlukte surecek ve cok az yokus cikacak kimseye 121 tavsiye etmem

@Desert Fox
Ben kullanan kisilere sormustum bisikleti boy icin ozellikle lakin bisikleti aldiktan sonra kisa oldugunun farkina vardim 3cm kadar kisa geliyordu sele borusu bana boyum 185cm ve bacak boyum kisadır

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@sanmarco
Hayırlı olsun.

• Beğen

toygun

Üye
Tepki
0
İsim
Toygun
Merhabalar yazıldı mı bilmiyorum ama flexi 121 almayı düşünüyorum ama 21 aylık bir kızım var,bu modeller ile en güvenli şekilde nasıl taşıyabilirim çocuğu,çocuk koltuğu yada römork olarak artı ve eksileriyle önebileceğiniz neler var ?

mevlutyuceldinc

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Specialized
Merhabalar, bende tern a7, flexi 121 ve flexi 108 arasında kalmıştım. Flexi 108 de karar kılıp aldık ve Bugün bisiklet geldi. Turuncu renk muhteşem çok dikkat çekiyor. Sahilde 30km tur attım acayip rahat. Eşime almıştım galiba bir tanede kendime alıcam. :D sadece sele borusu katlarken biraz sert inip çıkıyor sizde de öyle mi ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@toygun
Konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Yaz geliyor, ben de çocuğumu bisiklet ile gezdirmek istiyorum.

sanmarco

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Selamlar. Bisikleti dün Ankara’dan aldım ve bugün Bartın’a getirdim. Otogar’dan da evime kadar kendisiyle geldim. İlk izlenimim bisikletin selesi gerçekten çok sert. (Sele önerilerinizi bekliyorum.) İkincisi bisikletin dengesini çok beğendim. Bir elimde spor çanta olmasına rağmen gidon çok fazla sağa sola oynamadı. Üçüncüsü, 5.vitese kadar sanki pedalı boşa çeviriyormuşum gibi bir hisse kapıldım. Hafif bir yokuş vardı yolumda o yokuşa gelene kadar 5.viteste gittim. Genel anlamda ilk izlenimim gayet olumlu. Bir sonraki Pazar’ı iple çekiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

AtomANT

Üye
Tepki
3
İsim
Ahmet
2018 model sipariş verdim birkaç güne elimde olur artık. Çok ertelemiştim yakın zamanda ilk izlenimlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Tepki
289
İsim
Mustafa Şener
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Diğer
Ben de fat bike bisikletimi satabilirsem alacağım bir tane katlanır. Ama Flexi 121 ile Btwin Tilt 500 arasında kalmış durumdayım. Flexi ekipman tarafında, btwin ise tasarım tarafında ağır basıyor. Bilemiyorum kafalar karışık..

Heisenberq

Üye
Tepki
103
İsim
Walter White
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@sanmarco
Geniş sele alırsınız kısa mesafe memnun eder, sonrası eziyet. Başka bir sele alırsanız totoya uyumama durumu var paranız boşa gidebilir. Brooks sele işinizi görür. Hiç değilse ömür boyu sele derdiniz olmaz.

• Beğen