Bu parçanın adı nedir?

Shichigoro

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Resimdeki halkalar içinde bulunan parçanın adı nedir? Bunu ekstradan nerede yaptırabilirim? Neden, derdin ne derseniz; Şöyle bir çift telli fren kolu var. Bisikletimin fren sistemi mekanik disk olduğu için uzun yollarda tel kopması tarzı bir sorunla karşılaşmama ihtimalimin olmadığını düşünüyorum. Ekstradan bir v-fren sistemi taktıracağım. Ağırlıktan başka bir işe yaramayacağının farkında olsam da yine de yaptırmak istiyorum. Üstteki resimde bulunan o kablo kapsüllerinin oturtulduğu parçayı nereden bulabilirim? Bulamıyorsam bu işi nasıl hallederim? Bulursam onu oraya nasıl sabitleyebilirim? Demir doğramacıya gitsem kaynatır mı? Ucundan iki cızt bızt yapsa?

• Beğen
Tepkiler: BarisBJK
Scudo

Shichigoro

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
İyi geceler,

Cevabınız üzerine linkleri düzelttim. Fren kablo kapsüllerinin oturtulduğu parça ile ilgili soru hala kafamı kurcalıyor. Fren taktırmasam bile bu parçanın ismini veya yedek parça olarak bulunup bulunmadığını öğrenmek istiyorum.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Anca kaynak. Mantıklı mı? Hayır. Kablo tutmak için pratik çözümler bulunabilir belki. Ama sağlıklı gelmiyor bana.

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
@HayabusaTurbo
Oraya klipsi ufak boyutuna getir tel ve kablo geçecek boyuta sonra tutarsa silikonla kadroya sabitle ya da başka bir şey ile .

CANOZAN

Üye
Tepki
41
İsim
CAN
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Erdoğanlar bisiklette satılıyodu kablo klavuzu gibi bişeydi adı görmüştüm

• Beğen
Tepkiler: Shichigoro

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@emre_s

O parça, kadronun altına, yani alt göbeğin (Bottom bracket) altına geliyor (ne kadar çok alt dedim).

Adı "kablo durdurucu". Ya, daha önce denildiği gibi kaynak yaptıracaksınız -ki alüminyum bir kadroda ne kadar başarılı olur bilemiyorum- ya da şöyle bir şey alacaksınız.
35.jpg

(link)

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Plastik kelepce al usttekini alcagina 50 tanesi 2 tl ayrica ekstra v fren yerine soyle yapin mekanik diske kadar on ve ya arka hangisini istiyorsaniz telin ucunu getirin orada birakin ilk tel koparsa ufak bi ingiliz anahtari ile diger teli baglarsiniz

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@M.Burak KARADAĞ
Nasıl duymazsın arkadaş ben varım burada fren teli koparan biri olarak :D
Ama cantilever frendi o kopan. Sıktığım gücün yarısı pabuçlara iletildiği için daha fazla sıkıyordum, hele hele yağışta ve çamurda pabuçlar battıysa parmak altları nasır oluyordu. Pabuçlar da kalitesizdi. :) Şimdiki gibi yumuşak kollu frenlerde kolay kolay kopmaz.

Konuya gelirsek; benim eski kadroda kablo geçiş noktalarında sadece disk uyumu vardı yani delikler geniş ve ucu açıktı ama ben v-fren kullanıyordum. Çözüm olarak uzunca bir dış fren kablosu aldım. Hiç kesmeden gidondan arka frene kadar götürdüm. Arada disk kablosunun geçtiği bölümlere plastik kelepçe taktım. Koldan frene kadar gidecek tek parça bir dış kabloyu bu şekilde aralara tutturabilirsiniz.

Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar decalthlon dan g eye 500 aldım cekim kalitesi idare eder gibi 720p 60 fps ye ayarladım 1080p 30 fps de çekebiliyor bu başlığı açma sebebim kutunun içinde çıkan parçanın ( kırmızı olan )ne işe yaradığını çözemedim bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir miD22FDB98-1FBA-4E48-A4BC-7C500CAC4CE3.jpeg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Öncelikle sınavda başarılar :) Elinizdeki parça hemen herkes tahmin etmiştir ki yüksek olasılıkla özel bir parçaya tutturmak içindir. Kutunun içinden illa ki bir kullanım kılavuzu çıkmıştır, kılavuzu incelediniz mi?

• Beğen
Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
@Aruera
Teşekkürler kullanım kılavuzumda sadece video kaydı sd kart hakkında bilgi benzeri şeyler yazıyor bunla ilgili bişey yok

• Beğen

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
24. saniyeden izlerseniz parçayı görebilirsiniz hızlıca gösterip geçmiş ancak anladığım kadarıyla parça harici kullanılmıyor başka bir parçaya takılıyor.

• Beğen

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
GoPro modellerinde olduğu gibi mekanizmanın geçirildikten sonra çıkmaması için eklenmiş bir silikon aparat. Titreşimle bir alakası yok =)

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Cyanide
Çıkmasını engellemenin yanısıra titreşimin sesini de pekala absorbe edebilir diye düşünüyorum. İkiniz de mantıklı bilgiler vermişsiniz.

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aruera
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. 60fps vermesi güzel ancak bu kameralarda titreşim sorunları can sıkıcı olabiliyor.
Hero 7 bu sorunu hypersmooth sony'de benzer özelliği getirerek bu sorunu giderdi. (bir o kadarda fiyat kabardı.) İsmi zikredilen silikon titreşim konusunda ne kadar işe yarar bilemedim ama eğer söylendiği gibi ise kullanın mutlaka.
Yaptığınız kısa çekimleride ekleme şansınız olursa almak isteyenlere fikir olur.
İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Berkaytopaktass
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir nebze çözüm oluyor bir aydır kullanıyorum gıcır gıcır sesi kesti biraz da

• Beğen

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Cyanide
Herhalde yanlış anlaşılma oldu, ürüne sahip değilim sadece yardımcı olmak istedim :)

• Beğen