Bu parçanın adı nedir?

Shichigoro

the exile
Başlık
10
Tepki
26
Bisiklet
Salcano
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Resimdeki halkalar içinde bulunan parçanın adı nedir? Bunu ekstradan nerede yaptırabilirim?

Neden, derdin ne derseniz;

Şöyle bir çift telli fren kolu var. Bisikletimin fren sistemi mekanik disk olduğu için uzun yollarda tel kopması tarzı bir sorunla karşılaşmama ihtimalimin olmadığını düşünüyorum. Ekstradan bir v-fren sistemi taktıracağım. Ağırlıktan başka bir işe yaramayacağının farkında olsam da yine de yaptırmak istiyorum.

Üstteki resimde bulunan o kablo kapsüllerinin oturtulduğu parçayı nereden bulabilirim? Bulamıyorsam bu işi nasıl hallederim? Bulursam onu oraya nasıl sabitleyebilirim? Demir doğramacıya gitsem kaynatır mı? Ucundan iki cızt bızt yapsa? :D

Tepkiler: BarisBJK

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Başlık
44
Tepki
1.955
Bisiklet
Carraro
İyi geceler.
Fotoğraflar görüntülenmiyor. Senelerdir bisiklet kullanıyorum. Daha vites tellerim hiç kopmadı. Fren teli kopan arkadaşta hiç duymadım. Gereksiz fanteziye gerek yok bence. :)

Shichigoro

the exile
Başlık
10
Tepki
26
Bisiklet
Salcano
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
İyi geceler,

Cevabınız üzerine linkleri düzelttim. Fren kablo kapsüllerinin oturtulduğu parça ile ilgili soru hala kafamı kurcalıyor. Fren taktırmasam bile bu parçanın ismini veya yedek parça olarak bulunup bulunmadığını öğrenmek istiyorum.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Başlık
44
Tepki
1.955
Bisiklet
Carraro
Anca kaynak. Mantıklı mı? Hayır. Kablo tutmak için pratik çözümler bulunabilir belki. Ama sağlıklı gelmiyor bana.

emre_s

Daimi Üye
Başlık
22
Tepki
123
@HayabusaTurbo
Oraya klipsi ufak boyutuna getir tel ve kablo geçecek boyuta sonra tutarsa silikonla kadroya sabitle ya da başka bir şey ile .

CANOZAN

Üye
Başlık
2
Tepki
62
İsim
CAN
Bisiklet
Specialized
Erdoğanlar bisiklette satılıyodu kablo klavuzu gibi bişeydi adı görmüştüm

Tepkiler: Shichigoro

emre_s

Daimi Üye
Başlık
22
Tepki
123

Buldum kablo yön verici

Edip Dinçer

HTFU!
Başlık
128
Tepki
5.597
Bisiklet
Cannondale
@emre_s

O parça, kadronun altına, yani alt göbeğin (Bottom bracket) altına geliyor (ne kadar çok alt dedim).

Adı "kablo durdurucu". Ya, daha önce denildiği gibi kaynak yaptıracaksınız -ki alüminyum bir kadroda ne kadar başarılı olur bilemiyorum- ya da şöyle bir şey alacaksınız.
35.jpg

nbacıshaquılle

Forum Demirbaşı
Başlık
8
Tepki
182
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Plastik kelepce al usttekini alcagina 50 tanesi 2 tl ayrica ekstra v fren yerine soyle yapin mekanik diske kadar on ve ya arka hangisini istiyorsaniz telin ucunu getirin orada birakin ilk tel koparsa ufak bi ingiliz anahtari ile diger teli baglarsiniz

S26

Forum Bağımlısı
Başlık
96
Tepki
1.490
Bisiklet
Amoeba
@M.Burak KARADAĞ
Nasıl duymazsın arkadaş ben varım burada fren teli koparan biri olarak :D
Ama cantilever frendi o kopan. Sıktığım gücün yarısı pabuçlara iletildiği için daha fazla sıkıyordum, hele hele yağışta ve çamurda pabuçlar battıysa parmak altları nasır oluyordu. Pabuçlar da kalitesizdi. :) Şimdiki gibi yumuşak kollu frenlerde kolay kolay kopmaz.

Konuya gelirsek; benim eski kadroda kablo geçiş noktalarında sadece disk uyumu vardı yani delikler geniş ve ucu açıktı ama ben v-fren kullanıyordum. Çözüm olarak uzunca bir dış fren kablosu aldım. Hiç kesmeden gidondan arka frene kadar götürdüm. Arada disk kablosunun geçtiği bölümlere plastik kelepçe taktım. Koldan frene kadar gidecek tek parça bir dış kabloyu bu şekilde aralara tutturabilirsiniz.

Tepkiler: M.Burak KARADAĞ
Yukarı Alt