bu fren nedir?

adelms

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar 10 sene önceden kalma bir bisikletim var ve fren sistemini V frenle değiştirmek istiyorum
(link)

Scudo

adelms

Üye
Tepki
1
Evet Arkadaşlar buda 2.resim sizce V fren takılabilirmi???

fotoğraf, ebatları nedeni ile kaldırılmıştır..ilk mesajdaki fotoya tıklamak yeterli ;)
##twist##

Biraz büyük oldu galiba pardon

rally2003

Üye
Tepki
0
Takılır tabiki de..Benim bisikletim 13 senelik.Seninki ile aynı fren sistemi vardı.Dün sistemi değiştirdim..V-brake sistem yaptım..şimdi çok daha iyi oldu.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
fenleriniz cantilever denilen askı fren sistemi, sanırım V-fren kullanmak için herhangi bir engel yok.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu fren cantilever frendir. Eski bir sistemdir artık pek tercih edilmez, hatta hiç tercih edilmez. V fren tabi ki takılır ancak fren kollarının da değiştirilmesi, V fren uyumlu bir kol takılması tavsiye olunur :).

adelms

Üye
Tepki
1
çok teşekkürler bu frenler bisikleti durduramıyor hızlı giderken 20 metrede falan duruyor.75 ytl ye kadar önerebileceğiniz bir v fren sisteimi varmı fren kolları dahil

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Adelms, Alivio V fren bacakları + Alivio, Deore veya Tektro Eclipse fren kolları ile çok sağlam ve de şık bir set oluşturabilirsin.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Delta Bisiklet, Yeşil Bisiklet, Metin Bisiklet, Velespit, aramıza yeni katılan Efor Bisiklet ve eğer Ankara'da isen Erdoğanlar Bisiklet'ten temin edebilirsin sanıyorum. Kendilerine forum aracılığı ile veya telefon/mail ile ulaşıp bilgi alabilirsin ;).

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
evet benim bisikletin fren sistemi boyle,cok kotuu 20 metreyi birak suratli olduğumda 100 metre de anca duruyor onun icin surat yapmıyorum...

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
Arkadaşlar o fren sistemi artık çocuk bisikletlerinde bile kullanılmıyor.Bunun yerine V fren alabilirsiniz.Eğer çok para harcamak istemiyorsanız,aluminyum v frenler kolları da dahil 10-15 ytl ye satılıyor.En azından onlar idare eder.