Bu da benim emektarım :)

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@Umut Kılınç

Örneğiniz için teşekkür ederim şöyle diyim öncelikle ön frenimi asla takla attırıcak şekilde ayarlamam şuanda tam sıksam bile takla attırmıyor ama durmada da sorun olmuyor 30 km altında hızda 5 mt de durabiliyorum. Vitesleri boynuzlar uygun olmadığı için aşağıya alamadım ama genelde çok vites geçişi yapmam 2 kere yaparım

başlangıçta ön 2. rublede arka ise 1. rublede yani hafifte; bu şekilde bırakırım genelde;
yola çıktığımda ilk arka rubleyi 7. ye en ağıra tek seferde atarım
sonra ise 25 km hıza gelince ön rubleyi 3. ye en ağıra atarım ve durana kadar değiştirmem yani bir arka bir ön olarak sadece 2 kez elim vitese gider o kadar.

karşıma ani bişey çıktığındada ani frenleme yaparım durduktan sonra veya tehlike geçtikten sonra vitesi değiştiririm.

Scudo

Umut Kılınç

Daimi Üye
Tepki
76
Peki eliniz 2 kere vitese gidiyor eğer tam bu sırada ani fren yapmam gerekirse???

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@Umut Kılınç

Vites geçişlerim genelde kısa sürer 1-2 saniye. tam o andada durmam gerekirse ön freni tam sıkarım hemen diğer elimide arka frene atarım zaten vites geçişlerinde önüme bakarım genelde.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@Umut Kılınç

Uyarınız için teşekkür ederim ama en son 6 sene önce kardeşimin bisikletinde sele arkadan vurmuştu bi düşmedim ama öyle baya bi arka kalkmıştı onun dışında da hiç takla atmadım şuana kadar. Kendi isteğimle arka kaldırıyorum artık bazen zevk için.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Evet yeni boya işlemi kadronun mavisinden bulamadığım için sadece sarı olan kısımları siyaha boyadım :)

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

ön maşa

(link)
(link)
(link)
(link)

tekerlek aktarıcılar v fren geri takılırken

(link)
(link)
(link)
(link)

Arka aktarıcı üzerinde küçük bir oynama

(link)
(link)

Gidon ve sele borusu mat ciyah boyama ve parçaların takılması.. (yeni kırmızı elcik almayı düşünüyorum o yüzden yarım şuanda)

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

(link)
(link)
(link)

Yeni metal fren ayakları, temizlik bakım vs..

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Resimleri telefonla çektiğim için bulanık çıkmış kusura bakmayın.
Evet şuanlık bu kadar şimdiden yorum yapan yapmayan teşekkür eden etmeyen herkese teşekkür ederim arka planlara dikkat etmezseniz sevinirim malum ev hali :)

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
deneysel olmuş :)

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Keşke evin dışında yapsaydın bu işleri. Etrafa sıçrattığın boyalar yüzünden kimbilir ne kadar terlik yedin :D

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@Koray Uzun

Bu soğukta çıkasım gelmedi akşam akşam bisiklet 2 haftadır evde zaten ama terlik yemedim şükür gazateler sağolsun etrafa sıçramadı ama halının ufak bi kısmı koyulaşmış resmini çekiyim :)