Bu da benim emektarım :)

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Bisikletimi sizlerle paylaşmak istedim. 8 sene önce çocukken almıştık bu bisikleti ve 8 senedir de yaz kış kullandım hala daha kullanıyorum. Ön lastik orjinal lastiği ön arka lastikleri 8 sene kullandım ama arka iyice aşındığı için 2-3 ay önce değiştirdim. Küçüklükten beri hevesle ön arka kaldırmaktan arka göbek bir kez bilyeleri 2 kez değişti ve başaçıkamadım yeni jant aldım. Birde gidon değişti ( resmen ERİDİ resmi var ) ve birkaç boya var.
8 senedir değiştir tak çıkar yapa yapa da bisiklet hakkında neredeyse herşeyi öğrendim kullanma-bakım-tamir hakkında isteyen arkadaşa da gerekirse resimli ve video anlatımlı yardımcı olabilrim :)

birde yeni bisiklet alan arkadaşlara tavsiyem KM-hız ölçer alın bisikletizi çok kullanıcaksanız benim gibi 8 senede kaç KM yaptığınızı öğrenirsiniz ben pişmanım açıkcası :)

bisikletin hakkında bilgi veriyim pek bişeyi olmasada
* çif amortisör
* 26" jant
* çElik kadro
* 21 vites (ön büyük dişli 42li)
*çelik kadro + çift amortisör + çelik jant 20-30 kilo oluyo tabi onunda zararını az çekmedim :boese157: :)

8 senedir tepe tepe kullandım 52 Km/s hız yaptım kaldırımdan indim çıktım hala sağlam maşallah :)

Bisiklet kötü olsa da paylaşmak istedim yorumlarınızı beklerim ve istediğiniz konuda yardımcı olabilirim şimdiden teşekkürler..

not: değişen parçalar ve ayrıntılı fotoğraflarda var onlarıda koyabilirim isterseniz.

şuanki MAX. hızım 52.5 km/h dir son rekorum bu daha denemelerim olucak.

(link)

Bu da yeni gidon :)

(link)

Scudo

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Emektera iyi bakın sizi daha çok taşıyacak:)

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Yorumlarınız için teşekkür ederim tabi bakımları eksik etmiyorum inşallah :)

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Bu arada yeni gidon şekli içinde yorumlarınızı bekliyorum :)

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
(link)

Bu arada gidon-sele mesafesini uzatmak için böyle birşey yaptım ama yorumlarınız nedir ?

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@kelleci42

kör olmuş ?
vites kolundan bahsediyorsanız uygun alyanı bulamadığım için orda kaldı alyanı alıncada daha düzgün bişey olucak.
Ben sadece mantık olarak sordum çok şey değişicek daha orda.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
vites kolunu da oraya almayı düşünüyorum ama alt tarafta da kalabilir kararsızım :)

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
merhaba bisikletiniz siz onu sevdikçe güzeldir öylede zaten ama bir an önceşu kurduğunuz sistemi düzeltin çok saşma bence ve tamamen güvensiz

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

ibrahim ALBAY

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Giant
Sürüş şekliniz ve bisikletin üzerinde nasil durdugunuzu bir an hayal ettimde çok hoş bir görüntü olmayacagi canlandi gözümde (Tabiki bu benim Fikrim)

Bisiklet Özgürlüktür ama bunun yanında sürerkende güvende olmak gerekiyor o sebebden @onur ö arkadaşımıza katılıyorum.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@onur ö

Güvensiz olan kısmı neresi ? son hali bu değil vites kollarını da boynuzlara aldım ve kullanışı da rahat rüzgar bakımından çok fayda sağlıyor eğilmeye gerek kalmıyor.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@ibrahim ALBAY

Benim kullanış açısından güzel bir görüntü oluyor km saati vites viren herşey ellerimn altında hafif öne eğik olduğum içinde rüzgar bakımından rahatlatıyor.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Bu son hali telefonla çektim net değil kusura bakmayın.
(link)
(link)
(link)

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
@ßarış Yavaş
Örneğin çok ani bir fren yaptınız arka falan karktı nekadar sıkı tutunabilirsinizki oraya elinizden kayar gider hertürlü normal gidona dönün eğer rüzgar bakımından yaptıysanız bunu yol bisikleti gidonları falan var yol bisikleti kullanın yani ne bileyim nabarsanız yapın ama hem görüntü çok çirkin hem güvenlik iyi değil yani bunlar benim görüşüm

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@Ege Örs

Benim için gayet iyi oldu sizi bilemem.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@onur ö

Örnek güzel ama ben o kadar acemi değilim.Frenlerimi kendime göre ayarladım tam sıksamda arka kalkmaz ama durdurmaz değil 40 km ile bile giderken 10 mt. duruyorum. Tek derdim rüzgar değil gidon aele mesafesi kısa geliyo ve gidona yüklenmekten bileklerim ağrıdı bu şekilde kullanımı daha rahat oldu ve hersey elimin altında vites km saati fren tek elle halledebiliyorum o da kolaylık sağlıyor. Hızlanacağım zaman eğilmek rahat oluyor yorulursam normal gidona tutunuyorum aslında çift fren koyup bi normal gidona bide o boynuzlara fren kolu koymayı istiyorum ama o şuan için gerekli değil bence.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Evet arkadaşlar bu gidonun son hali 2 çift boynuz ile rahat oldu güvenli ve rahat, frenleri de boynuzları daha sık kullandığım için oraya koydum yorumlarınızı bekliyorum.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)