B'twin'den Lapierre'ye

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt İki ekibimiz var bir gezi bir de performans ekibi. İlk ekipte dağ, şehir, yol bisikleti hepsi var. İkinci ekip tur açarken performans diye belirtiyor. Genelde yol bisikleti olanlar ve kondisyonu iyi olanlar katılıyorlar. Ortalama belirliyoruz ilk başta ve onun altına düşmüyoruz. Bizi yakalayan şehir bisikletli, dağ bisikletli arkadaşlarımızda var ama mesafe uzayınca genelde yorgunluk fazla olduğundan yol bisikleti katılımı fazla oluyor. Bu havalarda pek katılanda olmuyor açıkçası. Pazar günü 4 kişiyiz.

• Beğen
Tepkiler: serkant yakıt
Scudo

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@trainspotting35 pazar günü saat kaç gibi sarıyerde oluyorsunuz? bir plan değişikliği olmazsa belki yolda denk gelebiliriz. Ama Lapierre ile hemen direk yola atlamaktansa önce biraz aralarda gitmek sanki daha mantıklı. ancak diğer şehir bisikletim boşta. onunla inerim. :koptum:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Tam Sarıyer'e gelmeyebiliriz Hisar'a geleceğiz belki takriben 2 saatte oluruz. 06:45 te Avcılar dan çıkacağız. 09:00-09:15 gibi oluruz büyük ihtimalle.

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Valla hesaplamayı yanlış yapmış olabilirim. Ortalamamız genelde 25-26-27 arasında oynuyor.

• Beğen

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
serkan hocam profil fotoda bir adet 5sc görüyorum ama. doğru mudur :)

Baja 5bss.jpg

@serkant yakıt

DSC_0947.jpg

böyle böyle güzel şeyler var zannedersem sizde :)

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@aeneskral aynen 5SC ama gitti onlar. en son e-revo vardı. ektsraları ile birlikte onuda saatım. parasıyla Lapierre aldım. :D
RC işi hakikaten masraflı bir iş. zevklimi zevkli ancak vakit istiyor nakit istiyor .

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
@serkant yakıt
üstad bekleyemedin di mi?:koptum::koptum::koptum:demiştim yol kurdu aklına birkere düşmeye görsün kesin gider alırsın diye.... kazasız mutlu sağlıklı günlerde kullanman dileklerimle.

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@ahmtbag valla bekleyemedim. aslında şöyle bir şey var üstadım pusuyu kurdum buda tuzağa düşünce affetmiyim dedim. Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@serkant yakıt

dediğiniz doğru, yok bi olayı da yok aslında genel çerçevede baktığın zaman. spor değil bir şey değil giden para gittiği ile kalıyor. ama zevkli mi zevkli. bende de sadece 5b ss kaldı. öncesinde summit hariç traxxas serisinin tüm araçları elimden geçti. on road lardan da keza öyle. yarışlara vs. katıldık. güzel vakitlerdi. sattım hepsini. bir baja kaldı. onunda kullanım alanı bende farklı olduğu için daha satmayı düşünmüyorum. bakalım hayırlısı. bisiklet iyidir.

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@aeneskral çok güzel özetlemişsin. aynen sadece hobi. bisiklet ile mukayese etmek bile yanlış. bende aynen dediğiniz gibi azalta azalta birr düştüm. oda koltuğun bazasında saklı duruyordu. sonra bisiklet davasına sattım. yoksa dururdu öyle. pilleride bitirmiştim. 2 pil alsam 400-500 tl. ne gerek var?

memre

Üye
Tepki
112
Hayırlı olsun. Renkleri çok estetik gerçekten. Güle güle binin, tekerinize taş değmesin.. :)

• Beğen

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
Hayirli olsun iyi gunlerde kullanin ozenmedim desen yalan olur. Benim tur bisikleti Merida daha 2016 model Kıyamiyorum satmaya para veremiyorum bunun gibi bir sey almaya

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@alperr125 çok teşekkürler. Allah çok daha iyisini sizlere nasip etsin. bende normalde bütçe ayıramazdım ancak elimde RC aracımı sattım. denk geldi.

• Beğen
Tepkiler: alperr125

tesla42

Aktif Üye
Tepki
168
İsim
alper
Bisiklet
Lapierre
hayırlı olsun güle güle kazasız binin:),nisan gibi bende almayı düşünüyorum lapierre nin yol bisikletinden.

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
bugün nihayet ilk turumu attım. kısa bir alıştırma turu oldu. ancak korktuğum kadar zorlamadı beni. ayrıca herhangi bir rahatsızlıkta hissetmedim. yalnız bu bisikletse bugüne kadar kullandıklarım neydi?
demekki yol bisikleti böyle birşeymiş. en ufak hareketin yola katedilmiş mesafe olarak inmesi bambaşka bir duygu. resmen ileri doğru fırlıyor. konfor olarakta ben enaon btwinime 26*1.75 zırhlı tur lastiği koymuştum. maşa kilitli olarak yolda giderkende rahatlık ve konfor nerdeyse bunun kadardı. bana gayet güzel geldi.
arkadaşlar denemeyen herkesin mutlaka yol bisikleti denemesi gerekiyor.

@tesla42 çok teşekkürler. inşallah gönlünüze göre bir yol sizde alabilirsiniz...

Yalnız benim bu pedal işine bir çare bulmam lazım. kilitli pedal için yeterli tecrübeye ulaşmak gerektiğini düşünüyorum.ilk etapta olucak iş değil bana göre.bu pedalın diğer tarafınınsa teoride normal kullanıma uygun olduğunu pratikte ise normal kullanımının çok zor olduğunu düşünüyorum. ayağa kalkmak imkansız gibi. ve cidden tehlikeli çünkü her an ayağın altından kaçıcak gibi duruyor pedallar.

Size ne yapmam lazım?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Bütçeniz uygunsa hemen bir ayakkabı edinin. Ben ayakkabı ile yapamam derseniz (link) bu tarz bir pedal kullanın kendinizi çok kasmayın kimse sizi yol bisikletine bu pedalı taktığınız için yadırgamaz. Yadırgayan olursa bana gönderin :)

• Beğen
Tepki
73
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
merhaba hocam günaydın. ben de yeni yol'a geçenlerdenim ama pedal ve ayakkabıya para kalmadı şimdilik şu tarz bir pedal alsam işimi görür mü ?

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BadBadWhiskey Tabii ki görür siz kendinizi bisiklet üzerinde nasıl rahat ediyorsanız öyle gezmelisiniz. Olmazsa olmazlar bana göre kask, gözlük ve eldivendir. Güvenlik ekipmanları şarttır gerisi sizin rahatınıza kalmış bence.

Bu arada kusura bakmayın. Günaydın.

• Beğen