B'twin'den Lapierre'ye

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletinizi güle güle kullanın. Dışarıda son 3 tanesini kullanıyorum. Uzatma hortumu çok işe yarıyor. Mini pompayla max 80 psi bastım. Ayaklı olanla Allah ne verdiyse.

• Beğen
Tepkiler: serkant yakıt
Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@serkant yakıt

RR540 üzerine radikal bir değişiklik olmuş, çok da güzel olmuş. Kazasız keyifle kullanın bisikletinizi.

Fotoğraflardan görebildiğim kadarıyla bisikletin önceki sahibi lastikleri Continental GP 4000 SII ler ile değiştirmiş. Jantlarınız ise Fulcrum LG G7 gibi görünüyor. Bu durumda uzun bir süre jant ve lastik güncellemesine pek ihtiyacınız yok. Sonrasında ise bir Zonda set ile sürüşü daha da akıcı hale getirebilirsiniz.

Ayaklı pompa konusunda yukarıdaki tavsiyelere ilave olarak kendi kullandığım SKS Airworx 10.0 modelini önerebilirim. Decathlon'dan 100 TL'ye alıp çok memnun kaldığım bir ürün. Mini pompa konusunda ise Topeak Race Rocket HP modelini araştırın derim. Denediğim tüm diğer pompaların üzerinde (yaklaşık 100psi) basınç elde edebildiğim yetenekleri boyundan büyük bir model.

Son olarak ilk fotoğraflarda sele çok alçak görünüyor. Doğrusu boyunuza göre deniz kenarında çekilen fotodaki şekilde ayarlanmalı.

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@trainspotting35 üstadım ayaklı pompayı inanın daha demin sepete ekledim. aynısı sizde önermişsiniz. levye yama setim mevcut. sadece yolda birşey olursa diye 160 bar basabilen el pompalarındanmı almak lazım? birde 160 bar ciddi büyük rakam elle basması çok zor acaba CO2 dolum tüpleri dahamı uygun olur hem taşınabilirlik hemde kullanılırlık bakımından?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt 160 bar değil psi dır. El pompasıyla 100 psi üzerine çıkma olasılığınız çok düşük gibi geliyor. Benim el pompam ve linkini paylaştığım hortum sayesinde 3 arkadaş 90 psi ı gördük. Bu hortum sayesinde uçtaki sarı kısımı kullanarak benzinliklerde de lastiğinize hava basabilirsiniz. CO 2 tüplerini hiç denemedim ancak o tarz birşeyi yanımda taşımak beni biraz korkutuyor açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@Keyif adamı çok teşekkürler. demekki nick ordan geliyor. :D
@trainspotting35 ayrıca çok ama çok teşekkürler.
@Sadettin Z. ustam evet gerçekten çok radikal bir karar oldu. umarım kullanabilirim. lastiklerin üzerinde dediğiniz gibi continental vs. yazıyor birde handmade yazıyor. el yapımı lastikmi demek yani? lastikleri patlamaya karşı jelle takviye etmeye gerek varmı? ben zaten kg itibariyşe max. şişik şekilde kullanıcam. Denizkenarındaki foto aldığım arkadaşın kullandığı şekil. ben seleyi biraz daha yükselticem ancak çokda fazla ilk 2-3 gün yükletmem çünkü çok acemi olucam.

• Beğen
Tepkiler: Keyif adamı

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Rica ederim herzaman yardımcı olurum. Sadettin bey'e yazmışsınız ama ben cevap vereyim. Seleyi alçak yada yüksek değil tam boyunuza göre ayarlayın ki acemiliği çok daha rahat atlatabilirsiniz. Önemli olan bisikletten indiğinizde alt bölgenin dokunduğu kısım orada sıkıntı yoksa sele boyunu tam ayarlayın. Hava şartları göz önüne alındığında max 120 psi yazan lastikleri 100-110 psi aralığında şişirmenizi tavsiye edebilirim. Yanlış bir bilgi verdiysem arkadaşlar lütfen düzeltsinler. İyi günler.

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@trainspotting35 çok ama çok teşekkür ederim gerçekten. tedirginlikten sanki ayaklar yere yakın olunca rahat gidicek gibi bir psikoloji var. sanki yeni kullanmaya başlıyorum. bende el pompası olarak btwinin 10 tl lik pompası vardı. ayaklı pompayı bugün sipariş edicem. linkini verdiğiniz küçük el pompası stokta yokmuş büyük pompayı aldığım yerde şu var 100psi a kadar basıyormuş. birde dediğiniz hortumu alsam herhalde acil durumlarda en yakın lastikçiye gidicek kadar lastiği şişerebilirim değilmi?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Hortumun amacı sibop kırma sıkıntısının önüne geçmek. Önündeki sarı parçada benzinlikte şişirmek için aparat. 7 Tl de çok uygun fiyat. Benim bisikletimin lastiklerinde max 120 psi yazıyor. Çatalca turunda lastiğim patladı el pompasıyla 65 psi basıp turu tamamladım. El pompasıyla bastığınız hava sizi rahat benzinliğe götürür. Çukurlara girmeden önce seleden kalkarsanız çok daha sıkıntısız benzinliğe gitmiş olursunuz.

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@trainspotting35 o zaman aslında mevcut 10 tl lik pompamda iş yapar. en azından idarelik yapar. 80 psi a kadar basıyormuş. birde patlak önleyici jellerden kullandınızmı hiç?
@Deutscher Kuchen çok teşekkürler.

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
pedallarım bu şekilde. ilk etapta kilitli pedal kullanamam. Bu pedalların bir tarafı normal pedal olarak kullanılıyor demişti aldığım arkadaş ancak çok düz. ayak kaymazmı? Birde jantlar..
JANT.jpeg PEDAL1.jpeg PEDAL2.jpeg

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O pedalı düz ayakkabı ile kullanmak imkansız neredeyse :)
2:1 kullanılan teknolojinin adı olması lazım modeli değil yani. Ama modelide yüksek gibi görünüyor yani tel başlarına ve tellerin kalınlığına bakacak olursak racing7 yada 5 değil, racing 3 gibi duruyor.

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@mehmet.ali desenize pedalları değiştirmem lazım ilk etapta. Birde jantların modelini tam olarak nasıl öğrenebilirim?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Yaklaşık 1 senedir normal ayakkabı ile kilitli pedalın diğer tarafını kullanıyorum.Benim pedallarım kullanıma biraz daha müsait gördüğüm kadarıyla. IMG_7950.PNG

• Beğen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Stickerları sökülmüş jantların. Ama dediğim gibi racing 3 bence o jantlar. Arka 21 tel değil mi?

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
pedallar çift taraflı bant yapıştırmayı düşünüyorum :D