B'twin'den Lapierre'ye

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jant çemberindeki tel başı bağlantı yerleri kabarık(adını bilmiyorum oranın :D). Bu racing 5 ve 7'de yok. Racing 3 bu kesinlikle, %80 ihtimalle :D :D

Edit: (link)

• Beğen
Tepkiler: serkant yakıt
Scudo

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@shaqovictr henüz kullanmıyorum ondan dolayı birşey diyemicem. Ancak istinye ye önceki bisikletimle indiğimde temiz 125-130 kg olan abileri yol bisikletlerinin üstünde görünce bir sorun olmiyacağını düşündüm ve aldım. Cidden benden çok daha fazla kilosu olanlar kullanıyorlardı. Bir sorun olucağını zannetmiyorum.

@mehmet.ali evet oralarda ekstra parçalar var. ayrıca jantın bir sesi var şarkı gibi. O zaman bu jantlar beni uzun zaman götürür.

Tepki
73
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar birşey sormak istiyorum. trekking ayakkabı almak istiyorum fakat bütün kilitli pedallara uyuyor mu bu ayakkabılar yoksa yol ayakkabısı mı almalıyım

• Beğen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Yani sizden önceki(leri)ni ne kadar götürdüğünüde bilmek lazım fakat racing 3 sıfırını almaya kalksanız merlin fiyatı 1300 gibi + vergiler felan :) Campagnolodaki karşılığı zonda.

@BadBadWhiskey Yol pedalında (spd-sl), Mtb yada trekking (spd) ayakkabı kullanamıyorsunuz malesef. Yol için bir çift kütük! lazım :D

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@mehmet.ali ileriki günlerde görücez o zaman. inşallah sizin dediğiniz gibidir. ben akşam iyice güzel bir kaç resmini çekip buraya atim. herhalde o zaman daha çok belli olur.

@mehmet.ali keşke kullanılsa. mtb ayakkabıları spor ayakkabı gibi gayet güzel duruyor. yollarınkide bildiğin polyannanın makosenleri gibi.

Tepki
73
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet.ali
önerebileceğiniz trekking ayakkabı uyumlu pedal var mı hocam

• Beğen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BadBadWhiskey Ben spd m540 pedal ve sh-mt34 ayakkabı kullanıyorum. Memnunum onun haricinde de hiç kullanmadım malesef. Çok kısa süre spd-sl olarak r540 ve r088 ayakkabı kullandım ama ben rahat edemediğimden satmıştım ayakkabıyıda, pedalıda.

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@mehmet.ali dün akşam gidip baktım. sizin paylaştığınız resimdekine benziyor gerçekten.

Birde benim lastiklerin hiç bir yerinde bir ölçü vs. yazmıyor. sigma km saatine benim değer olarak kaç girmem lazım acaba?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.464
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Günaydın en kolay yöntemi paylaşıyorum. Keçeli bir kalemle lastiğinizle beraber yeri çizin. Sonra lastiğinizdeki çizgiyi tekrar zemine gelecek şekilde bisikletinizle beraber ilerletin. Yere tekrar bir çizgi çizin. Bu iki çizgi arasındaki mesafeyi km saatine girebilirsiniz.

• Öncelikle tekerleğin belirgin bir noktasına, örneğin lastik markasının ya da jantta sübap deliğinin denk geldiği yerde yere bir işaret koyuyoruz. Akabinde tekerleği tam bir tur dönecek kadar ileri götürüyoruz bisikleti. Aynı noktada yere tekrar işaret koyup iki işaret arasındaki mesafeyi ölçtüğümüz zaman km saatine girmemiz gereken ölçüyü bulmuş oluyoruz.
    (link)
    Büyük boyut için tıkla!

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@trainspotting35 2146 oluyor. akşam giricem. ancak bendeki şansa bitiyorum. soğuk olsa sorun değil ama yağış fena. bari 2 tur atsaydım :agla:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.464
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Pazar günü yağış yok sıkın dişinizi biraz. Biz de pazarı bekliyoruz heyecanla. Avcılar dan Sarıyer' e gidip geleceğiz İnşallah.

• Beğen

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@trainspotting35 hani böyle çok kalabalık bir grup oluyor. yoldan sağ şeriti kapatıyor. yoksa sizmisiniz onlar. sarıyere ne zaman sabah insem hep görüyorum bu grubu. engel olmiyim diye kenara geçiyorum. :koptum:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.464
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkant yakıt Yok biz değiliz. Biz BBK ekibiyiz. Büyükçekmece Bisiklet Kulubü ilk defa gideceğiz Sarıyer'e genelde Avcılar-Eminönü yapıp dönüyoruz. Bu hafta hanımdan izinliyim biraz uzatacağım rotayı.

• Beğen