B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

WWL

Üye
Tepki
4
İsim
Berkcan
Bisiklet
b'Twin
Benimde RR540'ım var yaklaşık 60km yapmışımdır.
Kilomdan dolayı ön disk fren tutup bırakıyor abs gibi bildiğiniz :D decathlona götürdüm bir sıkıntı yok dediler şuan öyle kullanıyorum ön maşa açıık fren yaptığımda bu sorunu yaşamyorum. Bisikleti düşürmüştüm bu yüzden arka vites aktarıcı kablosu ezildi onu yenilediler vites ayarlarına baktılar. Şu an tek sıkıntım selenin rahatsız ediyor olması (selenin genişliğini 14,5cm olarak ölçtüm), yakın zamanda kılıf yada yeni bir sele alacağım. En kullanışlı vitesler bana göre hızlanırken
ön 2'de iken arka 4 - 5 - 6 -7 şeklinde geçmek. Ön 2 arka 7 şeklinde kullanmak sağlıklımı düşündürüyor açıkcası(vites 3 x 9).

Scudo

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Benim soruyu unutabiliriz. Şimdi baktım 160mm rotorlar. Unutmuştum :)
@WWL geçen decathlondayken aynı sorunu birinde duydum belki de o modellerin hepsinde olan bir sorun olabilir veya frenin ön tekeri kitlememesi için alınan bir önlem de olabilir

• Beğen
Tepkiler: WWL

WWL

Üye
Tepki
4
İsim
Berkcan
Bisiklet
b'Twin
Hatta balata spreyi filan sıktım, sıkıntı yok dedi. Yakın zamanda daha hafif bir arkadaşıma denetmem lazım sanırım :D
Ama maşa açık iken böyle olmuyor, maşa kapalı iken sanırım bütün yük ön disk fren üzerine bindiği için oluyor.
Bildiğiniz abs yani, bu konudan çok şikayetçi değilim ama yinede bir sorun.

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
@WWL En gelişmiş hidrolik frende bile böyle olacağını sanmıyorum çünkü bu sistem için bir bilgisayar lazım :D Bu arada hangi fren sistemine sahipsiniz ?

• Beğen

WWL

Üye
Tepki
4
İsim
Berkcan
Bisiklet
b'Twin
@Corsaidream
160mm btwin by tektro diyor.

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
@WWL decathlon sitesinden baktım şimdi çünkü markaya dair bir şey yoktu açıkçası :) tekro fren kollarının markası. Model S olsa bile seninle aynı fren sistemine sahibiz. Hayes MX5 ve bende böyle bir sorun yok. Eğer ayarlarını orada yaptılarsa bir kontrol et çünkü benimde orada yapıldı frene basınca disk yamuluyordu araştırdım böyle olmaması lazımmış ki performansından da memnun değildim. Video izleyerek öğrenip yaptım kolay şimdi daha iyi ve şöyle bir şey var arkayı tam yapamadım yavaşlamak için kullandığımdan da pek uğraşmadım ama arka hemen kitliyor kendini önde bu sorun yok herhalde ayardan kaynaklı. Bi araştırıp bakmanı öneririm
Ekleme: amortisörüm zaten hep sert ayarda anca sert bi çukura girersem jant zarar görmesin tarzı yumuşaklıkta. İlk alıncada en yumuşak yaptım çokta bir fark göremedim zaten. Kısacası amortisörden pek memnun değilim :D

• Beğen

BlueLabs

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Arkadaşlar sizi bulmuşken bir soru soriyim bari rock rider 340 mı yoksa 520 mi kilom 130 civarı boy 185 di en son 187 filan olmuşumdur bisiklet altımda biraz küçük duruyor sizce hangisini alıyım aralarında ki fark disk var diye biliyorum yardımcı olursanız sevinirim

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@BlueLabsBenim fikrim çok abartı yerler de gezinmiyorsanız (çamur, yüksek otluk alan gibi) RR 340 alıp daha sonra daha iyi bir V-fren takımıyla değiştirmeniz. Hem masrafı çok olmaz. Tabi çember falan da değişebilir sonra.

Cemal Ç.

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
@Kunget RR 520 de mekanik disk frenler var 540 ve sonrasında ise hidrolik yani tamamen aynı şeyler söz konusu değil :)
@WWL şanslısın hayes radar dan iyidir :)

• Beğen
Tepkiler: WWL ve Cemal Ç.

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
@Berkaytopaktass
Benim bu sorunla ilgili çok makara bir videom vardı hatta forumada atmıştım ama kapasite kaldıramayınca kaldırdım :)

Aynı sorun bende vardı düzeltene kadar 3 bisikletçiye gittim (Kocaeli) hiçbiri yapamadılar. Kendim denedim tekeri tak çıkar vs yine fayda etmedi. İzmit Decathlona götürdüm (ki o sıralar arabamız yoktu, vapur + pedal) bir ayar çektiler, o ayardan sonra 2 gün sağlam kullandım ve ses 2 günün sonunda tamamen gitti. Büyük ihtimalle yeni alındığı için + varsa minik bir ayar bozukluğundan yapıyor bu sesi. Lastik dönerken balataya dikine bakın, diske bazı yerlerde hafif hafif sürtüyordur mutlaka. Eğer kendiniz becerebilirseniz tak çıkar yapıp orayı tamı tamına ortalayın. Seste değişim oldu ve gıcırtı vs başladıysa hard kullanın 1-2 gün, sonunda gıcırtınında gitmesi lazım ☺

@sedat köşger

Kocaeli'deyseniz (hemşeriyiz) neden tamire Decathlon'a gitmiyorsunuz?

WWL

Üye
Tepki
4
İsim
Berkcan
Bisiklet
b'Twin
@Corsaidream Bisikleti alırken bu hep kafamda bir soruydu aslında şuan aydınlandım teşekkür ederim :D, ayrıca ön amortisörümden gayet memnunum yüksek kaldırımlardan filan indim bu kiloyla hiç bir sıkıntı olmadı tabi bunu her zaman yapmıyorum sonra üzebilir :)

BlueLabs

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
@CmlCLK

Arkadaşımda bisiklet sürüyor bilgiside iyi bana diyorki alıcakken iyi birşey al 520 al ama benim aklımda hep 340 vardı çok kararsız kaldım

Cemal Ç.

Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@BlueLabsMekanik disk freni sonradan hidroliğe çeviririm, bisikleti yükseltirim falan diye düşünüyorsanız siz bilirsiniz ama uğraşmaya değmez. O arkadaşınızın da bilgisi tahmin ettiğiniz kadar iyi değil sanırım [emoji57] Ben de uzun zamandır bisiklet sürüyorum ama bilgimin iyi olduğunu sanmıyorum [emoji16]

Cemal Ç.

Cemal Ç.

Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@CorsaidreamTam olarak aynı fikirde değilim. Biraz ağır gibi geliyor bana. Hiç yoktan iyidir ama [emoji57]

Cemal Ç.

WWL

Üye
Tepki
4
İsim
Berkcan
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar aynakolda vitesler 3 -> 2 -> 1 rahat geçiyor ama 1 -> 2 -> 3 geçmiyor zincir 2 dişli arasında kalıyor ne yapamam lazım ? Decathlona götürdüm bu sorun için yaptılar sözde ama hala aynı.

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
@WWL
Vites ayarı için bende Decathlona defalarca götürüyorum çünkü her seferinde ya verdiğim gibi alıyorum ya kısa süre sonra tekrar bozuluyor. Malesef heryerde olduğu gibi buradada kalifiye eleman pek yok.

• Beğen