B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

abirtan

Üye
Tepki
9
İsim
Birtan
Bisiklet
b'Twin
Ekim 2017 de aldıgım bwin rr540 modelini kullanıyorum.Şuana kadar 250km kullandım.Genel olarak memnunum.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@SoloTURKs carraro force 271 ve kron xc450 araştırabilirsiniz. ben şuanlık bakıyorum birkaç benzer bisiklet arasında kaldım.

@Arsuz/ Sezer cevaplandı mı bilemem ama şehir lastiği takmanız rahatlatır sizi ha param var diyorsanız yol bisikleti neden olmasın?

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
merhaba dahon d8 var bende fakat pek kullanamadım satıp fiyatı daha uygun bir bisiklet almak istiyorum.rr340 modelini tavsiye eder misiniz ?

emre bolat

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Drag
Merhabalar. Btwin rr 5.3 modelini önerir misiniz? 2.el bir rr5.3 var. Fiyat 400 tl. Ne dersiniz?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaanrevan

Üye
Tepki
28
Arkadaşlar bundan 3 yıl önce almıştık bisikletlerimizi eşimle birlikte. İkiz bebekler o zaman küçüktüler şimdi 3 yaşındalar. Arkamızda güvenli çocuk koltukları ile sahil vb. trafiğe kapalı genellikle asfalt düz parkurlarda sürdük. Bu sene de haliyle böyle olacak.

Şunu sormak istiyorum. Bisikletleri ilk aldığımızda ne yazık ki ne tür bisiklet alacağımızı araştırmadan MTB türünde bir bisiklet olan Rock Rider 340 modelinden almıştık. Lastikleri 175 şehir lastikleri ile değiştirdim. Birkaç değişiklikle en azından daha az enerji harcayarak daha fazla yol yapmak istesek bisiklette ne gibi değişiklik yapabiliriz?

Örn: Benim L eşimin M beden bisikleti boyumuza uygun ancak haliyle MTB 'de gidon kullanımı bizim gibi parkurlarda kullananlara bel ağrısına sebep oluyor. Acaba gidonu yukarı kaldırmak bu konuda bize biraz konfor sağlar mı? Bunun için bu gidon yükseltme aparatlarını önerir misiniz? Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Acaba linkteki ürün Rock Rider 340 için uygun mudur? Bu ayarlanabilir gidon boğazı ile daha konforlu bir sürüş sağlamak mümkünmüdür?

(link)

BurakTr22

Üye
Tepki
5
İsim
BURAK TÜRKMEN
Herkese merhaba 2.el rockrider 540 mı almalıyım (fiyatı 1000-1100) yoksa sıfır rr 520 mi almalıuım

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
@kaanrevan gidonu yükselterek daha dik oturup bel ağrısından kurtulabilirsin ya da barend (boynuzluk) alıp onlara tutunarakta dik bir oturuş sağlayabilirsin. Ben yol müsaitse elleri bırakamadığımdan dik durabilmek için tek parmağımın ucunu gidona değdirip bi süre gittiğim oluyor. Orada yollar düzse çukur falan kırk yılın başı denk geliyorsa düz maşayıda tercih edebilirsin. En azından burada okduğum şeylere göre öyle söyleniyor. Bende de rr 520 var sertlik ayarı mevcut biraz sert tutuyorum çok sert bi çukura denk gelirsem dağılmayayım diye. Eski bisikletimde bu yoktu mesela hızlanmak için pedela yüklenince ön taraf içine girip girip çıkıyodu
Ekleme: rr serisinin gidonu orijinal olarak 3cm yükselebiliyor zaten. Bunu yaptınız mı?

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kaanrevan bence sele ayarınızı kontrol etmelisiniz.
Rr 340 agresif sayılmaz işin uzmanı değilim standart bir kullanıcıyım benim size tavsiyem sele ayarı yapmanız.

Sonucu yazarsanız aynı sorunu yaşayanlarda çözüm bulur.

• Beğen

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
@BurakTr22
Alınca uzun süre bir model ile giderim ben dersen sıfır rr520, yok ben kısa sürede üst modele geçerim dersen ikinci el rr 540. Çünkü ikinci elde garanti problem oluyor ve almak istediğin bisikletin bazı kısımları ömür boyu garantili

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana bir rockrider kullanıcısı söylediki jant akodru çok çabuk bozuluyor muş bu doğru mu acaba yosa kullanıcıya bağlı bir şey mi bu :)

• Beğen

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.763
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Bisiklet sever 93Efendim o daha çok jantın kalitesiyle alakalıdır bence. Neredeyse bir yıldır biniyorum, daha yeni ayarı kaçıyor gibi.

Cemal Ç.

Bisiklet sever 93

Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK O arkadaş 340 modelini kullanıyordu gailba sizce modeli düşük diyemi böyle

• Beğen

Cemal Ç.

Tepki
20.763
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Bisiklet sever 93Bilemiyorum. Ama sanırım RR 340'larda kullanılan malzeme biraz daha zayıf.

Cemal Ç.

Bisiklet sever 93

Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK gerceği kullanan arkadşım yaklaşık 110 kg olduğundan da olabilir (adama bisiklet bile dayanmıyor :)) şimdi kullanicidan dolayı malzeme kalitesi düşük dememek lağzım

• Beğen

Cemal Ç.

Tepki
20.763
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Bisiklet sever 93O da doğru [emoji4]

Cemal Ç.

BurakTr22

Üye
Tepki
5
İsim
BURAK TÜRKMEN
@Corsaidream @Kunget cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı rr 520 maşa kitlenemiyor yalnızca sertleştiriliyor en sert moda getirdiğinizde işe yarıyor mu şehir içi maşa açık gezmek istemiyorum

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
@BurakTr22 Eğer şehir içinde kullanacaksan S modelini tavsiye etmem. Ortadan amortisör sadece dağ inişlerinde büyük etkiye sahip onun dışında tırmanış şehir içi sürme ve düz yolda verimsizlikten başka bir şey değil.

• Beğen

BurakTr22

Üye
Tepki
5
İsim
BURAK TÜRKMEN
@Corsaidream yok s modelini düşünmüyorum öneriniz için teşekkürler fakat sormak istediğim rr 520 maşa sertleştirme olayı işe yarıyor mu kitlenebilir maşa görevini görüyor mu az da olsa

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
@BurakTr22 Hiç denemediğim için bilmiyorum bende RR 540 var . Seleye oturarak sürdüğüm zaman ön maşa hareket etmiyor lakin ayağa kalkıp pedal çevirmeye başladığımda kilitlenmeye ihtiyaç duyuyorum. Sertlik ayarı çok etki etmese de hiç yoktan iyidir