B'twin hakkında görüşleriniz?

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Triban 3 aldım ben de yaklaşık 3hafta olmuştur. Daha bir kere uzun tura çıktım yani bana gore uzun ve yokuşlu ilk türüm olmasına rağmen 40km yokuşlu falan düşüş vs yasamadim 1-2 defa büyük ihtimal viteslerin oturmamasindan falan zincir attı 1dkdan az surede taktim. Valla bisiklet öyle güzel ki kullanmasam da asar aksesuar yaparım yani o derece seviyorum :)

Scudo
Tepki
60
İsim
Abdullah
Bisiklet
Carraro
(link)
bu nasıldır 51 cm var sadece 26mı 28 jantmı olur acaba ? kullanan varmı.

pisletci

Üye
Tepki
7
İsim
Abdullah GÖKSAL
Bisiklet
b'Twin
Bende yeni rockrider 500 MTB aldım. 5Gün kadar oldu işe onunla gidip geliyorum. Şimdilik çok şükür gayet memnunum inşallah ilerleyen zamanlarda da sıkıntı çıkarmaz.
Tavsiye ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Gjankrow
Tepki
13
Bisiklet
b'Twin
Merhaba BTWİN TRİBAN 3 SAHİBİYİM GERÇEKTEN SAĞLAM BİR BİSİKLET HATTA ARAZİYE BİLE GİRMİŞLİĞİM VAR BİR SÜRÜ MAZGALA GİRDİM BİR TEK AKORT AYARI GİTTİ ONUDA SERVİSTE YAPTILAR YANİ ÇOK MEMNUNUM TAVSİYE EDERİM HEM SADECE BİSİKLETLERİ DEĞİL DİĞER ÜRÜNLERİDE HOŞ VE UCUZ

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

Tilki

Üye
Tepki
19
Bisiklet
b'Twin
Selamlar. Eşimle 3 hafta önce VTC700 aldık. İlk başta VTC500'ü de denedik ama hem arka süspansiyonu olması hem de vites sistemi sanki biraz daha iyi hissettirdiği için 700'ü tercih ettik. Eşim henüz Maltepe sahil şeridi dışında tecrübe etmedi. Ben sabahları sahil yolundan Sirkeci-Bakırköy, Sirkeci-Tarabya arasında kullanıyorum. Biraz ağır olması dışında gayet rahat bir model. Ağırlığı sebebiyle, kondisyon eksikliğimin de etkisiyle yokuşlarda biraz yorucu oluyor. 10 Kg'lık yol bisikletlerinden %60 daha ağır. Ben kadroyu "L" ölçüsünde aldım. ağırlık 16,50 Kg. Ama hem maşa hem de sele altındaki süspansiyon sistemi ve jel destekli selesi sayesinde oldukça konforlu olduğunu söyleyebilirim.

Tepki
50
Bisiklet
b'Twin
Triban 3 ve ardından da Fit 5 aldım bir sene kadar önce. Her ikisinden de çok memnunum. Daha önce uyduruk bir dağ bisikleti kullanıcısı olarak ince lastikler, yapılacak hız, ağırlığımın fazla oluşu (120 kiloydum 3'ü aldığımda) falan korkmama sebep oluyordu. Bir de nedense yaşım yol bisikletine uygun değilmiş gibi bir utanç vardı. Her iki bisikletle de 1000 km'yi çoktan geçtim ama gariptir, tüm çakıllı-çukurlu yolları denememe rağmen lastik patlaması dahi yaşamadım. Fit 5 her bakımdan 3'e göre daha rahat diyebilirim, özellikle de vitesleri...

Mağaza çalışanlarının aslında iyi niyetli ama istenildiği kadar deneyimli olmadıklarını söylemeliyim. Ya da bir bildikleri varsa da Adana ve Mersin mağazalarında bunu belli edene hiç rastlamadım. Bisikletler ucuza gidiyor diye eski Sümerbank çalışanları gibi davranmayı adet edinmişler sanki. Hele ki öğle saatlerine denk gelirseniz bisikletle ilgili birini bulmak oldukça zor. Bir spor mağazasından çok tekstil mağazasına dönüşmüş durumdalar. Zamanlarının çoğunu t-shirt katlamakla geçirdiklerine eminim. İstediğiniz bisikleti satın almayı başarırsanız bakım için mahalle arasında sıradan bir bisikletçinin bile daha iyi olacağına inanıyorum. Ya da kendi işinizi kendiniz görmelisiniz...

Diğer ürünlerine gelince... Akıllı telefonlarda kullanılan bir nabız ölçer aldım bozuk çıktı. (Değiştirirken hiç sorun yaşamadım) Saat aldım, ancak bisiklete asarak kullanıyorum çünkü bileğime olmadı, değiştirmeye üşendim. Bisiklet taytları ucuz ama naylon külotlu çorapla da çıksanız mahallede aynı seksi etkiyi yapabilirsiniz, hiç denemeyin. Yolda kullanmak için alacağınız ufak pompaları ise mutlaka mağazada denemelisiniz çünkü üzerlerinde yazan barda hava basmama olasılıkları kuvvetli.

Sonuç olarak, bedeninize uyacak bir bisiklet bulabilirseniz alın ve kaçın derim. Piyasadan haberdarsanız zaman zaman iç-dış lastikleri gözden geçirmekte de fayda olabilir. Özellikle Michelin lastiklerde piyasaya göre daha ucuzlar...

metomurti

Üye
Tepki
141
Bisiklet
b'Twin
Btwin ultra 940 aldım. Oldukca kaliteli duruyor. Daha binemedim. Dururken izlemek de oldukca zevkli. Markayı gercekten tavsiye ederim.

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
638
Bisiklet
Diğer
(link) (Fit 700 )Merhaba. bu fiyat ile f/p açısından başaka bir marka/model ile kıyaslamak gerekirse tavsiyeleriniz ne olur acaba?

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
b'Twin
Bende Original 5 modelini aldım. Fiyat performans açısından beni en çok tatmin eden modeldi bu. Çok memnunum. Özellikle ön süspansiyon ve jel selesi büyük konfor sağlıyor. Çekinmeden dalabiliyorsunuz toprak ve engebeli yollara.

Bisikleti Mayıs başında alırken kasklar ve bagajların fiyatları makul idi şimdi baktım acayip zam gelmiş :mad: 10 euroluk çanta 46 tl insaf !!

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
b'Twin
@Ersin savaş
haklisiniz :) hayret neyse ki almak istedigim phletcher marka port bagajin fiyati ayni kalmis. Ama internet satisini kaldirmislar Ankara ve Bodrum da stokta olmasina ragmen ?! Bu arada mobilden cevap yazarken neden tr karakterleri kullanamiyorum acep ? :(

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

Engin Dem

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar btwin triban üç için tekerlek göbeklerindeki KON -KONE dediğimiz parçalardan lazım hiçbiryerde bulamıyorum elinde hurda triban üç jantı olan varsa Söküp gönderebilirmi şimdiden teşekkürler.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
şehir içinde bisiklete binenler için tasarlanmıştır yazıyor, ,ilginç

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Yaklaşık 2 sene önce rockrider 5.2 aldım. Şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım. Bir kere benim hatam yüzünden fren teli değişmek zorunda kaldım. Daha da başka bir bisiklete ihtiyacım olmadan senelerce binerim gibime geliyor. Onun dışında decathlondan çok alışveriş de yaparım. Genelde ürünlerinden memnunum. Yol bisikleti olarak mesala salcano xrs 040 seçtim. Bana bayağı ek masraf çıkardı. Üstündeki komponentler o kadar iyi olmayabiliyor yada yanlış olabiliyor salcano da. Yani b'twin f/p ürünleri olarak alternatifi çok iyi bir marka..

• Beğen
Tepkiler: Insansevmem

ufukakarsu

Üye
Tepki
0
İsim
ufuk akarsu
herkese merhaba ve hayırlı günler btwin triban 3 satan varmı arkadaşlar tercihim 54 veya 57 kadro satan varsa lütfen bana mesaj yolu ile ulaşsın ilginize teşekkürler :)

Bisikletliyaşam

bisikletliyaşam
Tepki
378
Bisiklet
b'Twin
fiyat/kalite oranı gayet başarılı

son zamlar olmasa daha iyiydi ama ülkemizdeki dövizin seyrini hepimiz biliyoruz

osmancigim

Üye
Tepki
0
İsim
Osman Sapmaz
yeni bisiklet alacak arkadaşlar bu markanın bisikletinden uzak durun derim. bisiklet kalitesiz ve sıkıntılı, servisini decathlon yaptığı için rezalet bir servis anlayışı. kesinlikle tavsiye etmiyorum.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
Ben alıp da memnun olmayanı görmedim.

Yusuf Ziya Aktaş

Katip el-Bayburdî
Tepki
270
İsim
Yusuf Ziya AKTAŞ
Bisiklet
Focus
Valla bugün Bayrampaşa Decathlon'da hummalı bi çalışma vardı bisiklet reyonunda:) muhtemelen yeni ürünler gelecek ve fiyatlara (b)indirim uygulanacak:D