B'twin hakkında görüşleriniz?

Tepki
89
İsim
selim
Bisiklet
Scott
B'Twin RR500 bisikletimi satıyorum(triban 500 ile takas tekliflerinize açığım). Bisikleti geçen sene 10 Nisanda aldım. Sıkıntısı yok, artıları var. İlgilenen pm.

Scudo

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
Selamlar
Yaklaşık 2 aydır bisiklet konusunda araştırmalar yapıyorum ve aklıma en çok yatan bisiklet nedense Btwin RR 540 modeli oldu. Lakin bu forumda dahil genel olarak sanki btwin bisikletlerine karşı ön yargı veya tavır seziyorum. Bunun belli başlı sebepleri var mı ?
Bu arada Ankara'da yaşıyorum ve Ankara'da bir bisikletçi ile konuştum bana salcano ng 350 modelini gösterdi 1500 e veririm dedi (bende harbi indirim sanmıştım :D ) Bende aynen şöyle dedim şuan için bakıyorum aklımda birde btwin bisikletleri var dediğimde dükkan sahibi hemen btwin markasını karalamaya başladı o bisikletler çin malı diye... Pek inanmasam da bu konuda söyledikleri ne kadar dolu ? Bütçem şuan için 1600 civarları gibi , bisikletten beklendim ise kafamın estiği bozuk düzgün yokuş aşağı yokuş yukarı yollarda sorun yaşatmadan gezmeyi istiyorum.

srtkmc

Aktif Üye
Tepki
472
İsim
Serhat
@Corsaidream

4.5 aylık rr 540 kullanıcısıyım
Kendı fıyat bandında nerdeyse tum Bısıkletler 24 vıteslı ve suntour xct nadıren xcm maşalılar

Rr540 27 vıtes ve dislı oranları yokus cıkmaya da cok musaıt hızlı gıtmeye de rahat rahat heryerı cıkıyor
Maşada da xcr kullanmıslar esnemesınden fazla fazla memnunum.Yıne kendı fıyat bandındakılerden daha genıs gıdon kullanmıslar kontrolu cok arttıran bır etken.

Ucuz olupta karalanmayan bır marka gormedım duymadım.. Adamlar kendı urettıgı malzemeye omur boyu garantı verıyor.(kadro gıdon gıdon bogazı vb.) Gecenlerde kadrolarında hata olma ihtımalı oldugu ıcın bellı modellerı gerı cagırıp yenısı verdı veya para ıadesı yaptı.

Tabıkıde ust modellere rakıp olamaz,fıyat bandında degerlendırmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Corsaidream

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
@srtkmc Peki şimdiyece bisikletin size çıkarttığı masraflar ne kadar oldu ? Hiç hasar gördü mü

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
@Corsaidream çin malı değil. Decathlon yanlış hatırlamıyorsam alman kökenli bir firmaydı. Eğer nakliye masrafını azaltmak istiyosa ve burada üretim yapıyosa türk malıdır. Belki parçalar burada birleştiriliyordur ya da direk almanyadan geliyordur. O konuda kafan rahat olsun. Bende geçenlerde rr520 aldım bu ne lan bu parçada çok dandikmiş diyebileceğim bir şey ile karşılaşmadım

srtkmc

Aktif Üye
Tepki
472
İsim
Serhat
@Corsaidream yaklasık 1300 km yol yaptım henuz mecburi masraf yapmadım hasar oluşmadı.
Lastıklerı biraz kalıtesızdı dıken patlaklarından sıkıldıgım ıcın onları degıstırdım.Yasadıgım yerde kucuk kucuk top seklınde dıkenler cok fazla.

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Eve gidip 1500 e vereceği bisikletin piyasa fiyatı ile aynı olduğunu görünce zaten adamın gözümde inandırıcılığı kalmadı :D

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
b'Twin
dechatlon fransız markası. Bisikletler avrupadan veya çinden gelebilir :) fakat malının arkasındalar.
Ben yazın 1200 verip tilt500 bisiklet aldım, şu an 800kM'yi geçtim. arkasına portbagaj taktım 10lt su bile bağlayıp taşıyorum. nazar değmesin köpek gibi gidip geliyor hala :D vites ayarı bozuldu vites düşerken çıt çıt edebiliyor bidaha düşürüyorum veya yükseltiyorum. Sanki yağlama ihtiyacı da var gibi... Birde akor ayarı da gerekiyor olabilir. Yani acemi bakış açısıyla yazıyorum :) bisiklet iyi sonuçta..