Bisikletiyle hava atan insanlardan bıktım

Scudo

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendilerini her halde böyle hayal ediyorlar

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Buna benzer bir konuya daha önce yazdığım mesaja ekstra bir şey katamadım.

(link)
... yaklaşık 3.5 saniye için fazladan ödenen 10binlerce lira bu anlamda gereksiz görülüyor ancak bu iş sadece çıkıp pedal çevirip bir yerlere ulaşmak, güneşin, rüzgarın tadını çıkarmak değil bu iş tutku, hobi, kimilerine göre de yaşam biçimi. Yani gideceğim yere 1000 tl'lik bisikletle gitmektense ayırabileceğim bütçem olsa ben de 10binlerin üstüne çıkmayı tercih ederim. Bisikletimi sürerken neyi sürdüğümü düşünüp tatmin olurum. Kapitalist sistemin dayattığı tüketim çılgınlığı olarak bakmamak gerek sadece. Bir de 350 tl'lik bisiklet de bizi bi yerlere götürüyor ya da 4500 tl'lik 98 model tofaş araba da. Ya da nefes alan herhangi bir karşı cins de üremeyi, aynı yastığa baş koymayı sağlıyor.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@mehmetsunu
Birgün almadığımız tourney donanıma muhtaç olacaz :D

• Beğen
Tepkiler: venom09

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Erkin Kalender
Hava dediğin yolda pedal çevirirken atılır bence işte benim şu marka bisikletim var , bende daha şık giyineni yok gibilerin havası hep boştur . Önemli olan sahip olduğun imkanlardan ne kadar ve nasıl faydalandığındır . Şu an altımda 220 tl ' lik 5 senelik kırmızı mtb var . Düz yolda 50 km/h görüyor bazen elektriklileri geçiyorum bakıp kalıyorlar . Bir gün ışıkta ani kalkış yaptım bir sonraki ışıkta durdum çocuğun biri kaç lira satarsın diye sordu yine ışıklarda kaç kere yavaş git diye bağıranları duydum . 4-5 kez arabalarını ışıklarda kalkışlarda bana yetiştiremeyip yanımdan bağırta bağırta geçen sürücüleri biliyorum . Yani hava yapacaksan malınla değil kendi kapasitenle yapacaksın örnek olacaksın . Tabi örnek olurken küçümsemeyeceksin kardeş geçen gün şu hızı yaptım sende yapabilirsin tarzı olacak .

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
@soneryen merhaba geçen sene EBSK grubu ile yeşilay gitmiştim yeşil ay için 24 km pedalıycaktık herkes sırada bekliyor yanımda birtane yaşlı amca var bana dedi senin bu jantlar çöp neden dedim alex değilmi bunlar çöp bunlar dedi bende dedimki çöp dedğiniz jant beni esenyurtan buraya kadar getirdi sorunsuz sonra sol yanımda MURAT OK vardı onun bisikletine baktı dedi bak bu bisiklet güzelmiş iyide abi dedim oda Merida buda Merida ayni bisiklet sadece bendeki MTB jantlarda ayni alex marka olsun bu daha kaliteli dedi MURAT OK anlatım aynısını dedi amcada ne vardı katlanır vardı ama markasına bakmadım dedim amca ezik kalmış ondan öyle demiştir sana dedi ne güldük ama :koptum:

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla eğer altımda carbon, full 105 set, kafamda kask, altımda tayt, ayağımda kilitli pedal ve ayakkabı varsa atarım havamı :)

anon

Daimi Üye
Tepki
253
İsim
Emir Taha KENAR
"Bu bisikletle ben onları her halükarda yakalarım!"

Yakalayamadı

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biz çok büyük bir kolleksiyonun nadide parçalarıyız..Aramızda ömrünü bisiklet kültürüne adamış,yaşam tarzı yapmış da var.Hobi olarak hafta sonu gezinen de..Sağlık sorunlarından kullanan-kullanamayan da,bütçesini zorlayıp zamanla üst segmentlere çıkan da.
Yolda kimle karşılaşırsak şunu düşünelim:- Bu arkadaş benim 20 sene önceki halime benzemiyor mu? Ya da sağ kalıp pedallarsak 20 sene sonra da bugünkü gibi mi olacağız,hayata aynı yerden bakabilecekmiyiz?
Ne demişti üstad :Insanım,insana ait hiçbir şey bana yabancı olamaz...
Ham kişilikler biçimce, olgun olanlarsa özce değişir.
Sağlıcakla...

• Beğen
Tepkiler: İlkerKurul

iksis

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
ihsan
Bisiklet
Canyon
@Taner James
Altımda Canyon alümi'nyum
Full 105 set
pedli şort ve jersey
kafada kask
kaskın üstünde go pro kamera
gidon da Suunto Ambit 3 spor saati
Yine gidon da cateye volt300 far
arkada yine cateye arka lamba

benn sen kadar hava atmıyor yolda durup hollanda bisiklet süren amcaların tekerlerini tamir ediyorum :D

:D:D:D:D:D

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@iksis eğer ki bende olursa dedim zaten bende de yok. Yani havasız kaldık :)

• Beğen
Tepkiler: ÇAMKOMLU

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@fthgzl79 gözlerim kanadı 6 dakika dayanabildim. Ya Aydın'da bunları görüyordum ben ama bunlar bildiğin apaçi grubu oluşturmuşlar. Aydın'da zaten araçların bisikletlilere saygısı yoktu özellikle 5 numara minibüslerinin bu kardeşler sayesinde hiç olamayacak gibi gözüküyor.

• Beğen
Tepkiler: ömermurat131

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ervin
Hiç aldırış etmiyorum. Yıllardır bisiklet sürüyorum. Neler gördüm. Ne yazık ki var öyle arkadaşlar. En yakınımızda bile ego sahibi insan çok. Ego olunca keyif alamıyorsun. Bir yarışa dönüyor. Stravada ön plana çıkma yarışına dönüyor. İmkanı olan iyi alır olmayan mutlu olacağını alır. En iyi bisiklet mutlu olduğundur. En iyi tur en keyif aldığındır. En iyi dost yanında sıkıntıları unuttuğundur. Demir çelik bisiklet ile en düşük donanımla tourney vesaire dünya turu yapanlar var. Ayrıca alexrims jantlar kötü diyemeyiz. Paylaşım için teşekkürler ervin turlarda görüşmek ümidiyle

Benim için ortalama önemli değil. Yukarıda bir arkadaş demişti. Ne güzel demiş. Çok hız yapma ve sürat yapma niyetinde olan motorsiklet alsın. Haksızda sayılmaz. Bisiklet spor, hobi, keyif işi. Bunu yarışa egoya vurmanın manası yok. Yarışa vuracak zaten yarışçıdır. Kendi takımıyla idmanını yapar Ahmet Örken gibi. Ama Ahmet Örken bizimle aynı tura gelip hepimizi geçse ego yapsa yakışık kalmaz ama ne yazık ki her türüyle karşılaşıyoruz

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet dünyasını bilmeyen (marka, model, carbon, component vs.) birisine veya birilerine hava atmanın pek bir anlamı yok bence zaten adam hepsini bisiklet gözü ile görür.
Havanı alsa alsa bisiklet dünyasını az çok bilen alır :)

Ayrıca hava atacaksan bisikletten önce kafanda kask, üzerinde forma, eldiven, tayt vs. olacak ki karşındaki aaa bak bu bisikletçi desin :)

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Etrafımdaki insanlara Canyon'u gösterdiğimde aldığım cevap "Canyon neymiş, adı sanı belli değil. Bi Bianchi Salcano olsa neyse..." olduğundan beri forum dışı kimseyle bisiklet konuşmuyorum.:suspus:

Tepki
16
İsim
Efe M.
Bisiklet
Salcano
@Sadettin Z. "insanın kumaşı" dediğiniz kitabın adını söyleyebilirmisiniz merak ettim okumak için hemen almalıyım.