Bisikleti bırakma aşaması

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Evet kesinlikle doğru söylüyorsunuz, ben bisiklet romantizmine inanırım.Ben bisikletlerimi fiyatının düşüklüğüne bakarak içeriye alıp almamaya karar vermem.
19 kiloluk damacana su Bilmem kaçıncı kata rahatlıkla çıkarılır da 19 kiloluk bisiklet rahatlıkla çıkarılamaz ,he çalınma olayı gelseydi başıma bir daha da aşağıda bırakmazdım 😐

• Beğen
Tepkiler: sahrana
Scudo

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.218
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benzinin litresi 12,60 lira olmus.
Resmen soygun. Bu saatten sonra bisiklet hic birakilmaz.
Lastik, iç lastik, yedek parça, kal fiyatları da aynı doğrultuda değişiyor. Arabası olmayan veya benim gibi öğrenci olanların da işi zor. Umarım en kısa zamanda atlatırız. Daha önceki zamlarda bundan fazlası olmaz sanırım diyordum fakat hayal edemeyeceğim yerlere geldik. Şimdi ise neden olmasın diyorum :)

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.750
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Benim çok bilmiş eni*te de (teyzemin eşi) Herkesin içinde, "ben o dışarıda gezdiğim şeyi asla evimin içine sokmam" Diye laf sokuyor bana

1000 liralık Market bisikletleriyle karıştırdı galiba, gerçi Fiyatını da söylemiştim ama anlamıyor işte, laftan anlamayana laf anlatılmaz.

(Ah Anne niye açtın mevzuyu)
en etkili çözümü söyleyeyim yaş farketmeksizin "SAĞANE" (sanane :) diyebilirsiniz ortam da ilk başta bir aaa duyuluyor biraz trip sonra herkes yoluna bakıyor çok etkili bir çözüm bir daha ağızlarını açmıyorlar

Şenol U.

Aktif Üye
Tepki
591
İsim
Şenol Ustabaş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
"Evet kesinlikle doğru söylüyorsunuz, ben bisiklet romantizmine inanırım.Ben bisikletlerimi fiyatının düşüklüğüne bakarak içeriye alıp almamaya karar vermem."
@hamlet2006 Eyvallah ..🎗🎗

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.498
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lastik, iç lastik, yedek parça, kal fiyatları da aynı doğrultuda değişiyor. Arabası olmayan veya benim gibi öğrenci olanların da işi zor. Umarım en kısa zamanda atlatırız. Daha önceki zamlarda bundan fazlası olmaz sanırım diyordum fakat hayal edemeyeceğim yerlere geldik. Şimdi ise neden olmasın diyorum :)
Bisiklete hala vergi getirilmemisken bence keyfini cikaralim. :)

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklete hala vergi getirilmemisken bence keyfini cikaralim. :)
KDV ödemenin dışında araç kullanım vergisinden bahsediyorsunuz sanırım. Ancak bunu yaparlarsa motoru olmayan her taşıyan vergi almaları gerekir. Paten, kaykay, kızak... Hatta yürüyene bile vergi kesmeleri gerekir ayakkabı kullandıkları için 😂

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.218
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
KDV ödemenin dışında araç kullanım vergisinden bahsediyorsunuz sanırım. Ancak bunu yaparlarsa motoru olmayan her taşıyan vergi almaları gerekir. Paten, kaykay, kızak... Hatta yürüyene bile vergi kesmeleri gerekir ayakkabı kullandıkları için 😂
Hmm, neden olmasın?

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.498
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Limonatadan otv alan zihniyetten her sey beklenir :D

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
arkadaşa migros çift amörsiterli transaval verin bakalım o zaman böyle düşünecek mi :d
Onun da keyfi ayrı oluyor be! Eski bisikletim onun gibi bir şeydi, eski model magirus minibüslerin şoför koltuğu körüklü olurdu ya, aynı onun gibi yaylana yaylana giderdim yolda, tadı bir başka idi. Ama kamyon gibi ağırdı mübarek ve fazla akıcı değildi.

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.655
İsim
Serhat C
Dünyanın sonu da gelse bırakmam. Hollywood filmlerindeki gibi kıyamet kopsa, dünya içine çökmeye başlasa, yeryüzü arkamdan yer yarıla yarıla beni yutmaya gelse "az bi dk durun" diyip hemen taytımı çeker, lastiğe 100 PSI havayı basar, aynakolu büyüğe alır basar giderim.

---

Küçük çocuk bisikletimi hatırlayamıyorum ama çok net hatırladığım ve müthiş anılarım olan ilk "büyük" bisikletim Ağrı'da 1997 yılında 2. sınıfa giderken 35.000.000 Lira'ya aldığımız koyu yeşil (simli gibi parlayan), siyah çamurluklu ve arka çamurluk üstünde selesi bulunan bir şehir bisikletiydi. Markasını hatırlamıyorum bile fakat seleye oturamadan ayakta sürdüğümü, üst borunun üstünde ayağa kalkmalar, inşaat için getirilmiş kum kümelerinin yanlarından, üstünden uçmalar, sürekli arka tekeri kaydırıp yanlayarak durmalar, en önemlisi de mahallenin tüm çocuklarıyla oraya buraya beraber gitmeler, evlerden uzatılan/sarkıtılan salçalı ekmekleri bu bisikletlerin üzerinde yemeler...

Çocukluk ve eski mahalleler, komşuluklar güzeldi. Bisiklet hâlâ güzel...

(Bu bisikleti 2003'te Siirt'te 7. sınıfta bir dağ bisikletine geçtiğimde Samsun'daki kuzenime verdik (bu dağ bisikleti evin çatısında duruyor). Kullanmadı. Ondan alıp mahalledeki yoksul bir komşunun küçük oğluna verdik; bisikletin her yerini duvar boyar gibi öyle bir beyaza boyamış ki... Bisiklete sahip çıkmadığıma pişman oldum. Bir süre sonra bisikleti hiç görmedim; satıldı gitti galiba. Kim bilir nerede...)