Bisiklet taşıyıcılar

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Bagaja baglananlarin kaporta ile temas eden kisinlarina kalinca pamuklu bez baglayip bir nebze surtunme cizilmeleri azaltilabilir gibi..opak beyaz araclarda daha az belli olur cizilse bile..denemek lazim.

Scudo

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
(link)

Haftasonu Kaçkar Bisiklet Ortaköy mağaza açılışında canlısını da gördüm.

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@trainspotting35 yanlışlıkla arka sileceği çalıştırınca ne olacak acaba :) onu da unutmayın ;)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.488
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Wasabie Arkadaş sedan araç demiş. Tüm taşıyıcılarda yanlışlıkla arka silecek çalıştırma sıkıntısı var maalesef. Saris soloda da bu sıkıntı mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Wasabie

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.488
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amacım tartışma yaratma değil inanın merakımdan soruyorum. Silecek kayışlara takılmaz mı ?

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Uzun yıllardır tavanda taşıyorum. Aracı çizme ihtimali yok uygun ürünler kullanılıyorsa.
Bisikleti kilitleyebiliyor olmak bir diğer artısı.
Tavanda taşıma ile arkada taşıma arasında yakıt farkı hissedilebilir seviyede olmadı. (Opel Meriva'da hem arkada, hem üstte taşıma şansım oldu 3 yıl boyunca)
Benim gözlemlediğim tek sorun ıslık sesi.

Sileceği de çalıştırmayın :)

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@trainspotting35 golf 7 de kullanıyorum kesinlikle sileceklere çarpmıyor, dacia dusterda da çarpmıyor.. bi de hafif hocam kullanmadığım zaman bagaja atıyorum

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.488
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Duster da çarpmadığını öğrenmem iyi oldu. :)

Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Wasabie

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
20170205_181010.jpg20170122_132237_HDR.jpg
taşıyıcı takılı iken bagaj kapağını kullanabilmen de artı.. ama çiziyor o yaslanan yerler..

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.488
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bagaj açabilme olayı da süpermiş ayrıca uzantıları da katlanabiliyor olması da güzel özellik. Edirne de yaşasam ki, yaklaşık 7 sene Edirne de okudum alırdım ancak İstanbul da ilk üzerinde bırakılma anında çalınır. :)

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@trainspotting35 kilidi var, taşıyıcı arabadan sökülmüyor ;) ben kilit alıyorum, öyle bir durumda ... bir de 2-3 bisiklet taşıyıcı taşıdığınızda cizmeyen köpük var decathlonda satılan, uzun yola çıkınc aonları kullanıyorum

• Beğen

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
uzun yolculuklarda(şehirler arası) tavan, şehir içi yolculuklarda arka bagaj taşıma kullanıyorum. dikkatli olduğunuz sürece çizik vs. söz konusu değil. arabama karşıda gayet özenliyimdir bisikletlerime de. hiç sıkıntı yok. size uyan neyse ona göre karar verin. 20150305_105050.jpg B Skoda.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Wasabie

Birşey olmaz. Şimdiki silecekler takılınca duruyor. Sonra tekrar çalışıyor.

Bende Thule 991 var. Binlerce km yaptım, arabayı çizmedi, çizecek bir durumu da yok. Takıp çıkarırken elbette itinalı olmak gerekir.

Halil K.

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar taşıyıcımın bisikleti tutamin plastik parçalarının bir kaç tanesi kırıldı bunları nereden temin edebiliriz. Markası Rack Republic.

Tepki
6
İsim
TacettinK
Bisiklet
Merida
@Wasabie
saris hangi modeli tam olarak alabilir miyiz

Perver84

Üye
Tepki
0
İsim
Özkan Memiş
Bisiklet
Mosso
Selam arkadaşlar. Yeni katıldım. Benim bisiklet taşıyıcımla ilgili haber arıyorken tesadüfen buldum. Ben de bir saris solo kullanıyorum. Bir siteden satın aldım. Almadan önce çok tereddüt ettim. Ama sonra araca olan uyumu ve bisikleti kavraması beni çok şaşırttı. Bagaj bile açılabiliyor. Biri sormuştu galiba bagaj açılıyor mu diye. Bagajın açılması arabanın türüne göre de değişiyor sanırım. Mesela benim arabanın bagaj açılan kısmın aralık mesafesi yeterli genişlikte. Kancalar yeterli genişliğe sahipse bagaj da açılır zaten. Sadece bisikletin ağırlığından bir elinizle bagajı havaya kaldırmanız gerek. Merak ettiğim şu: ben uzun yola henüz çıkmadım. Taşıyıcının kapasitesi ortalama 15.5 kg. Benim bisiklet de yakışık 15 kg. Uzun yolda (2000 km'den fazla yol) zamanla bir ağırlık veya hıza bağlı bir aksi durum olur mu diye düşünüyorum. Ne olur ne olmaz. Sonuçta yolda bir kopma kırılma oldu. Ne yapacaksın? Sizden ricam kullanan arkadaş varsa deneyimini paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler. Bol pedallamalar!

Dosyalar

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. Yeni konu açmamak için buradan soracağım.
Sedan ford focus aracim için merida crossway bisikletimi baglayabileceğim bir araç bisiklet taşıma aparatı arıyorum. Bütçem 150tl civarlarinda olacak. Tavsiye edebileceğiniz bir model varmidir acaba.

(link)
Böyle bir model buldum yorumlar genel olarak iyi. Kullanan varmi acaba