Bisiklet taşıyıcılar

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gokhankoc
@Ediko
Bu tavan üstü taşıyıcılar tek bisiklet için mi. Çok merak ediyorum ve ilgiliyim

Scudo

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
Sanırım saris solo alacağım fiyat kalite için en iyi o görünüyor. Kullanan arkadaşlar, takılı iken bagaj açılabiliyor mu?

• Beğen
Tepkiler: valento

valento

Üye
Tepki
38
İsim
murat kırlı
Bisiklet
KTM
tavaş taşıyıcıların daha iyi olduğunu duydum.madem alıcaksanız iyisini alın arkadan gelir vurur biri falan.

emrehan.

Aktif Üye
Tepki
129
İsim
Emrehan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@valento Ben tavan taşıyıcı almayı düşünüyorum. Ama onun için de ekstra arabama uyumlu tavan çıtası almak zorundayım. Bu da maliyeti artırıyor.

• Beğen
Tepkiler: valento

valento

Üye
Tepki
38
İsim
murat kırlı
Bisiklet
KTM
@emrehan. o zaman @fatihbugra sizin sattığınız sattığınız araç arkası taşıyıcıyı alsın sizde o parayla çıta alın:D forumda bir tane taşıyıcı satan varda sanırım sizin ilanınızdı o :)

• Beğen
Tepkiler: emrehan.

emrehan.

Aktif Üye
Tepki
129
İsim
Emrehan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet 3lü taşıyıcı vardı. Onu satıyorum.

BurakS

Aktif Üye
Tepki
176
Bisiklet
Cannondale
Saris solo harika bir taşıyıcı ama her araca uyuyor diye birşey yok arkadaşlar, plaka bölümü yukarıda olan sedan arabalara uymuyor. Volvo S60'a uymadı, alttaki destek plakanın üzerine geliyor, taşıyıcı yamuk duruyor.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Geçen sene yazmıştım tekrar olacak ama gözden kaçıranlar için Saris kendi sitesinde bagaj kapağınına takılan modellerini karbon kadrolara önermiyordu. Arada değişiklik oldumu bakmadım.

Murat L

Üye
Tepki
29
Tavan taşıyıcısı kullanıyorum: İki yıl önce birisi gelip arkadan arabama hafiften çarptığında karbon bisikletim arkada taşınıyor olsaydı kesinlikle parçalanmış olurdu. Sonra anlat çarpan adama "kardeşim arabanın tamiratı 1000 lira ama parçalanan bisiklet için bilmemkaç katını daha vereceksin" diye. Nasıl ikna edersin, çarpanı mahkemeye verip ekspertiz yaptırıp karbon bisiklet fiyatını bilirkişiye tespit ettirmekle mi uğraşacağım?

Öte yandan arabada benden başka kimse yoksa uzun yolda hep arka koltukta taşırım. Hem bisiklet kirlenmez, ayrıca aerodinamik açısından araba daha rahat olur, yakıt farkı da olmaz. Arabanın arka koltuğuna girmesi 2 dakika sürmüyor.
Ön tekerlek çıkarmak yetiyor.

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş
B

BF Okuru

Misafir
(link) Harika bir taşıyıcı takması ve çıkarması 1 dk. Takılı iken bagaj açaııyor. araca zara vermemesi için plastik kaplama ve kauçuk lastikler mevcut 1.5 yıldır sorunsuz güvenle kullnıyorum. Bisiklet düşer eder diye hiç endişem olmadı. Sadece fazladan kayış satın almakta fayda var içinden çıkanlar yetersiz, araç hızlandıkça bisiklet havalanıyor.

kaanrevan

Üye
Tepki
28
@Tolga Uşaklı Ben de çeki demiri takdirmayi düşünüyorum. Ses yapıyor demişsiniz. Ses nereden geliyor hocam. Ben de internetten alıp bursa bir ustaya takdiracagim. Seneye de muayane zamanında proje cizdirip fatura ve ek1 lerle muayeneye gireceğim. Şimdilik kafamda bu var.

@m/yalcin @alpr60 Hocam bu saris bones rs i hangi araçlarda kullanıyorsunuz. O kadar para verip bi de uymazsa??? Aracın Astra J 2012 model...

Diğer bir sorumda şu... Bu taşıyıcıyı araca monte etmek kaç dakika sürüyor. Çünkü ikizlerimiz var ve bu aparata harcayacak zamanım hiç yok ve şehir içinde cok sık kullanmayı düşünüyoruz. Senede 2 defa da şehir dışı . Ama her hafta sonu bir şekilde çıkmayı planliyoruz.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.083
Bisiklet
Lapierre
@kaanrevan ses benim tavan tipi bisiklet taşıyıcılarımdan geliyordu. Çeki demiri ile ilgili bir ses sorunu yoktu. Gerçi şimdi arabayı değiştirdim, bu araçta çeki demiri yok, bagaj üstü taşıyıcı kullanıyorum.
80 km/s süratten sonra bisikletler tavandaysa rüzgar sesi geliyordu.

• Beğen
Tepkiler: Wasabie

kaanrevan

Üye
Tepki
28
Anladım. Aslında o ses sanırım taşıyıcı çıtalar dan geliyor. Ben de port bagaj da var. Bu nedenle bisiklet taşıyamiyorum. Port bagaj da epey bir geniş tavanı kaplıyor tek bisiklet bile imkansız gibi görünüyor.

@Tolga Uşaklı Peki arkadaşınız çeki demirini kendisi mi işletti ruhsata? Yoksa bir aracı muamelesi denen adamlarla mi halletti?

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
591
Bisiklet
Scott
@kaanrevan saris gran fondo'yu bir inceleyin. Bence tam sizin aradığınız çözüm. Çeki demirinin işlemleri ile uğraşmamış olursunuz.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.083
Bisiklet
Lapierre
Çeki demirini ben bir önceki aracıma taktım, ruhsata işletmeden 1 yılın üzerinde kullandım. Yeni sahibi istemedi ve çıkardı.

Bu arada tavan taşıyıcı tak / çıkar yapılacak bir konu değil, takınca sürekli kalır, ben öyle kullandım, taşıyıcı başına sök / tak 5 dk alır. 6 tane vida sıkılıyor benim modelde.

Arabayla bisiklet taşıyacaksanız biraz zahmete katlanacaksınız. [emoji4]

kaanrevan

Üye
Tepki
28
@[URL='https://www.bisikletforum.com/uyeler/22965/']Tolga Uşaklı[/URL] Aynen. İşte ben de o zahmeti en aza nasıl indiririm diye düşünüyorum açıkcası. En başta hiç masraf yapmadan tüm olanakları araştırıyorum.

En mantıklısı şu ana kadar çeki demirine takılan gibi görünüyor çünkü kurulumu 15 sn. olarak belirtilmiş bu thule express te. Diğer bagaj arkası takılanların da bu kayışlarını gördükçe gözüm korkuyor açıkcası. Bagajı aç kapat zaten sıkıldım. Bir de bu kayışlar için... Uyacak mı uymayacak mı bir sürü dert.

@Osman Yener Hocam bu gran fondo da güzel estetik. Ancak sanki saris bones rs ' e göre kurulumu daha zor gibi geldi bana. Ama yine de biraz daha araştıracağım şimdi fondoyu.

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.213
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
Aracım golf 7 arac üstü taşıyıcıları var thule proride ve wingbar sistemi 70 i gecince uhultu rüzgar basliyor 2 lt yakıtı artırıyor. Kurulum süresi en assagi 20 25 dk

kaanrevan

Üye
Tepki
28
@Wasabie Ben araç üstü düşünmüyorum. Çünkü zaten 350 lt lik bagajım var yazın 3-4 ay neredeyse 400 lt ilave tavan port bagajla geziyorum. İkiz bebekler olunca eşya oyuncak ihtiyaç çok oluyor. Bir şehir dışı demek en az 700 lt bagaj demek. Bu durumda zaten bisikletler için bagaj arkası ya da çeki demiri ihtimali kalıyor.

Aslında sizler gibi profesyonel olmayı bırakın, daha 0 km amatör bisikletçi olmayı planlıyoruz. Sizlerin bisikletlerine göre çok ucuz 2 bisiklet taşıyacağız sonuçta ama olsun bir kere ücret ödeyip en azından taşıma sistemini şimdiden çözüme ulaştırmak istiyoruz. Sonrasında bisikletleri bir şekilde eğer devam edersek ki çok hevesliyiz değiştiririz. Taşıma olayı gerçekten önemli gibi görünüyor.

Aslında şehir içinde bebeklerimiz olmasa bu sporu yapabileceğimiz bir çok yer var ve bisikletlerle buraya gitmek mümkün. Ancak 1.5 yaşında iki bebeğimizi riske atmak istemiyoruz ve güvenli alanlara bisikletleri araçla taşımak istiyoruz. Taşıyıcıya önem vermemin tek sebebi de aslında bu. İnşallah doğru seçimi kısa zamanda yaparım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
@kaanrevan Ceki demiri tasiyicida kullanilmadigi zamanki muhafaza durumunu da dikkate alin. Ben tavan kullandigim icin bilmiyorum ama sanki agir ve buyuk gorunuyorlar.