Bisiklet sayesinde kaç kilo verdiniz?

Bisikletlendikten sonraki kilonuz için ne söyleyebilirsiniz?

• Toplam katılım
    449

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
93 Ten 83 e dustum 1 senede sene sonunda 4 ay bınmedım ve tekrar 90 kılo oldum sımdı gene basladık bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Groims
Scudo

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Kilo vermedim, tam aksine aldım. Bisiklet sürmeden önce fazlasıyla zayıftım. Ama kendimi bildim bileli çok yemek yerim. Yani günde 2 ekmek yiyorum ortalama, bir oturuşta 2–3 porsiyon iskender yiyebilen bir tipim. Bazıları duymuştur belki:

SPOR KİLOSUYSA KİLO VERDİRİR, ZAYIFSA KİLO ALDIRIR.

Gerçekten öyleymiş kanıtladım.

efecan200

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Efecan Zeybek
Bisiklet
Bianchi
Sadece bisikletten(!) dolayı 10 kg aldım saygılar

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Ayda ortalama 4 kg. Tebrikler
Temmuz başından başlayıp şu ana kadar ki verdiğim kilo 17.
110 dan 93e
Bisiklet sayesinde verdim.
Ancak size tavsiyem tansiyon ve kalp kapakçiklarınız için kalp doktoruna bir kez muane olmanız.
Eskiden damarların çevresindeki yağ oranı fazla idi ve kan basıncınız fazlaydı. Şu anda daha az yağ var ve kan basıncınız az yani tansiyonunuz büyük ihtimal düşük. Eskiden kalp bu yüksek basınçta daha fazla çalışırken şu anda daha gevşek damarlara kan göndereceği için daha az atıyor.
Bir kez muane olunuz

• Beğen
Tepkiler: Gkgoko

Carel

Forum Demirbaşı
Tepki
743
Bisiklet
Sedona
Bisikletinde faydasi olmuşturda genel olarak boğazimi tutarak verdim. 85 dim şuan 76-77 civariyim ideal benim için.

hakanyuc

Üye
Tepki
54
İsim
Hakan
Bisiklet
Carraro
2015 Eylülden bu yana düzenli sürüyorum ve 15 kilo verdim. Kışında kilom en fazla 3-4 kilo alarak geçiyor. Muazzam bir kilo verme aracı her türlü faydasının yanında.

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Çok uzun bir ara verdikten sonra katlanır bisiklet alarak tekrar bisiklet kullanmaya başladım. Eski kondüsyonum ile şu anki kondüsyonum arasındaki farkı görünce moralim çok bozulmuştu. Henüz kilo vermedim, bisikleti kilo verme amacıyla da kullanmıyorum ama 5 kilo versem fena olmaz.

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
2011 de bisiklete işim dolayısı ile ara verdiğimde kilom 71-73 arası idi. aradan geçen 5,5-6 yılda aldığım kilolar ile 81 oldum. 1 hafta önce bisiklete geri döndüm ve ciddi bir rejim ve antremana başladım. Şu anda 79,5 kg ye düştüm. Hedefim yeniden 70-73 kg aralığına dönmek. Üstelik o dönemde rejim yapmıyor ve yediklerime dikkat etmiyordum. Bundan sonra artık spor ve beslenmeye dikkat ederek devam edeceğim.

Tepki
42
İsim
aytunc tarakci
Bisiklet
Merida
2 yada 8 kg verdim, haftada 100-240 km arası sürüş yaptım ve biraz yediklerime dikkat ettim.90-91 kg dan 81-82 aralığına girdim.
2400-2600 kcal aralığından 1300-1520 kcal aralığı civarında düştüm. extra herhangi bir spor aktivitesi yapmadım. hedefim bir 5 kg daha vermek. 1 haftadır kilomu koruyurum yani veremiyorum :)
şimdi sürüş mi,ktarımı ve süremi arttırmak dışında bir şey planlamıyorum zaten yarı aç yarı tok geziyorum :) diyet ve spordan önce hep gözüm aç gezerdim :)

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
10 ayda 32 kılo verdım dıyet taktık yok. bam bam bam :)

• Beğen
Tepkiler: Gkt34

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
15 kilo verdim ama tekrar aldım 7-8 aydır binmedim bisiklete. Şimdi yaz sezonu geldi tekrar başlıyoruz. 20 kg vermek hedefim

sahin3380

Üye
Tepki
1
İsim
Kerem
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Beldesan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar. Forumda böyle bir başlık arıyordum ve nihayetinde buldum. Uzun bir aradan sonra kilo verme ve kondisyonum artsın diyerek sevdiğim bir spor olan bisiklet sürmeye karar verdim. Bu arada boy 1.78 kilom 90, Kilo veren arkadaşlara sorularım şunlar: Günde kaç saat bisiklet sürerek kilo verdiniz, programlarınız nelerdi? ve bisikletim mtb kullanıyorum, kilo vermede yol mu mtb mi daha etkili oluyor? teşekkürler.

Equilibrium

Daimi Üye
Tepki
453
İsim
Emre
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cevap veriyorum , HİÇ :)

Sen boğazımı tutuyorum , ne düzenli sürüyorum ne de düzenli dinleniyorum.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
HİÇ ten hallice...şimdi şöyle oluyor, bisiklet şekeri, proteini, karbonhidratı çok seviyor...çıkmadan karbonhidrat (enerji) , arada performans düştü çikolata vs. dönüncede yıpranmayı telafi ve antrenman kasa dönüşsün diye protein...bunları az yiyemiyorsun, yoksa enerjin yetmiyor...e yedikçede kilo alıyorsun..verdiğin 1000 kalori , extra yediğin 1000 kalori..bende böyle oluyor..antrenman sonrası doymuyorum lanet olsun...😐...çok disiplinli olursan verebilirsin ancak...

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@sahin3380 170 cm boya 85 kg olunca otomobil denen şeyi tamamen bırakmaya karar verdim. ama gel gör ki kilolar gitmiyordu, çünkü bisiklette enerji harcadıkça aç bir kurt olarak dönüyodum eve.

ha ne zaman yediğimi azalttım geceleri içtiğim 1 litre kolayı ve yanında yediğim kuruyemişi cipsi kestim, 5 ay da 10 kilo verdim. (15 marttan bu zamana kadar da virüs dalgasına o 10 kilonun 5 kilosu tekrar geri döndü evde pineklemekten).

kısacası, bisiklet efor spor falan hikaye... 2 diş baklavaya bakıyor o eforla yaktığın kalori. yani her şeyin başı gırtlağı tutmak :harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Boyum 1.77 kilom 76-77 civarı dolaşıyor. Yalnız şöyle bir durum var, yaklaşık beş ay önce hayatımdan sigarayı çıkarırken aynı anda bisikleti aldım. Virüs vs demeden kanun, yönetmelikler doğrultusunda kullanıyorum. Bu süreçte hiç kilo almamış olmamı bisiklete bağlıyorum.