Bisiklet nedir biliyor musun?

Tepki
22
Bisiklet
Bianchi
http://1.bp.blogspot.com/-WaaE2t8rEH8/UaJMXpINztI/AAAAAAAAAnY/DL3lFwCO3oE/s1600/bisiklet-nedir-biliyor-musun.jpg
(link)
Bisiklet aşktır. Peki neden aşktır bunu biliyor musun?
Çünkü bisiklet yoldaştır, özgürlüktür, mutluluktur en önemlisi de sadıktır..

Ben bisikletime bindiğim vakit; pedala ayağımı bastığım vakit zaman durur, herkes gider ve ben kalırım. İstediğim, gücümün yettiği her yere giderim; hemde cebimde beş kuruş para olmasa bile. Bisiklet para istemez, o sadece sevgi ve emek ister. Ne istersen yapar ve seni üzemez. Yeri gelir o seni taşır yeri gelir sen onu taşırsın bundan daha büyük bir sevgi çok zor :) Bisiklet bütün sinirini atar ve tatlı bir mutluluk verir, öz güven verir. Bisiklet sana kendini tanıtır, sana ne olduğunu anlatır. Sana pes etmemek gerektiğini anlatır ve senin nasıl mükemmel yaratıldığını öğretir. Sen onu seversen, o seni senden daha çok sever. Seni bıkmadan usanmadan taşır ve gıkı çıkmaz. Bisiklet arkadaşın da olur sırdaşın da; çünkü yolda izde sadece sen ve o tek vücut olursunuz. Hemen bir bisiklet al, cesaret et, kendine güven, bisikletine güven, bisikletini sev ve bin; o seni taşır :)

© (link)

Scudo
Tepki
44
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
haftasonu Unkapanı köprüsü üzerinde lastiğim patladı. Siboptan patladığı için yama yapamadık saraçhaneye kadar grup halinde yürüdük:) sağolsun arkadaşlarda benim gibi yürüyerek geldiler. Yaklaşık 1 saatlik bir kaybımız oldu.

Bisiklet özgürlüktür lastik patlayana kadar:)

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@volkan rözet

Yaninizda yedek bir ic lastik tasisaydiniz, özgürlügünüze en fazla 10 dakika sonra devam ederdiniz :) ve ozaman özgürlük lastik patlayana kadar olmazdi. Ic lastik yaninizda tasiyacaginiz en önemli parcadir.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@volkan rözet

Özgür imç'yi çıkmayalım demişti bizde lastik patlatıp grup halinde unkapanı bisikletçilerine kadar elde çıktık :)

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
Yazınızdan dolayı size çok teşekkür ederim:alkis:.Bisiklet'le ilgili düşüncelerimi,duygularımı bu yazıda buldum. Heralde bu duygu ve düşüncelerin çoğu bisikletçilerde aynı:)

• Beğen
Tepkiler: ÖmeR Frk S

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Biraz daha uzun olsaydı yazınız, ikinci el bölümüne girip ikinci bisikleti alıcaktım. Şaka bi yana gerçekten noktasına kadar haklısın harika anlatmışsın duygularını

• Beğen

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
bisiklet arabadan indikten sonra aynıyolu bisikletle giderken hissetmiş olduğumuz sanki tüm çakralarımızın ve hissiyeti sağlayan tüm organların açılması gibi bişeydir

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
geçen hafta özgürlük kavramını, kendim için yeniden tanımladım...
bisikletimi daha çok sevdim :)

Tepki
22
Bisiklet
Bianchi
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Paylaşımlarda da sorun yok ama konudaki gibi kaynak link verirseniz sevinirim. Pedallı günler :)

M.Gürkan

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Kron
Bisikletin edebiyatımızda bir akım doğuracağı günü iple çekiyorum :)

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Çok güzel yazmışsınız elinize yüreğinize sağlık :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Elinize sağlık. Bu arada fotoğraf da yazınızı tamamlayan bir unsur olmuş. Pek havalı çıkmışsınız. :)

Benim tavsiyem aynı yazının üzerinden farklı zamanlarda tekrardan geçerek yazıyı pişirmeniz. İster bir şeyler ekleyin ister çıkarın, daha edebî bir hal alacaktır, göreceksiniz.

• Beğen