Bisiklet forum ve sonrası...

En çok ilginizi çeken konu nedir?

• Bisiklet Mekaniği

• Marka-Model Deneyimleri

• Gezi-Tur Paylaşımları

• Günün Fotoğrafı

• Market-Ikinci el

• Fırsat Reyonu

• Sağlık-Beslenme

• Bisiklet Yarışları

• Forum Bilgelerinin Yazıları

• Güncel Konular

• Toplam katılım
    558

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.434
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sosyal medyayı pek takip edemediğim için dedikodu ve hamaset içerikli şeylerden de uzak durabiliyorum.Forum belli oranda bir sosyalleşmeyi de sağlıyor.Hiç tanımadığım genç bir bisikletçi danışmak için özelden soru sorabiliyor.Bende iyi niyetimi koruyarak herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.Tabi bilgisini dirhemle bile paylaşmayıp ota-şoka yorum yapanlarda az değil...

Nerede o ulema takımı...
Hani kazanımlar...Yoksa bir arpa boyu yol bile gidilmemiş mi?
Olsun...En güzel yer henüz gidilmemiş olandır:harika:

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba Cazci abi ;
Benim hikayem 3 sene evel bana cok buyuk gelen bir bisiklet icin " napam napam" dolu vesveselerle debelenirken kendi boyuma uygun bir kadro ararken buralara damlamamla basladi. Burda sevgiyi tanidim , aşki tanidim desem abartmis olurum :D Ama bu esnada eglence maksatli yazdigim parodileri paylasmaya basladim. Guzel insanlar var gercekten burada. Ama forumda beni en etkileyen sey kesinlikle @Murat Cömez in bisikletleridir. En cok etlilendigim meselesi ise gencliginde kullandigi Bianchi sini tekrar restore edip onu bir adeta " sanat eseri" ne donusturmesi idi.
Sen ve senin gibi degerli inlsanlarin oldugunu bilmek cok guzel gercekten.
Sevgi ve saygi ile

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.434
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato kardeşim,kendine özgü mizah anlayışınla,kolaj tasarımların,maksi singılların ve best offlarınla forumun rakipsiz kişisi olarak sevenin çok.Gülerek,güldürerek yaşam daha eğlenceli...Sağlıcakla kal...

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.434
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
-Daha önceden üye olup bisikletini güvenli bir biçimde saklama yollarını öğrenmeyi ihmal eden kimi temiz kalpli arkadaşların,bisikleti çalınınca can havliyle üye olup ilk iletilerinde bunu dile getirmeleri...
-Kendi öznel deneyimleri sonucu bazı hükümler kuran kimi arkadaşların,forumda "tıfıl,çömez,acemi v.b." görünce o kişilere "pro" edasıyla yaklaşıp egosantirik önerilerde bulunması...
-Mevsim şartları olumsuz olunca " pedallama" yerine "laflama" moduna geçilmesi :koptum:...

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.429
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklet form sayesinde çok şey öğrendim. Öğrenmeye devam ediyorum. Sizlerin sayesinde hayalimdeki turu gerçekleştirdim. Sağolun varolun.FB_IMG_1506282771225.jpg

kerem E

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
kerem
Bisiklet
Bianchi
Bisikletforum sayesinde; kadromu çatlatmaktan kurtardım (sele borusunu limitinin üstünde kullanıyordum). Zoom maşadan kurtuldum ( pazartesi günü inşallah kurtulacağım). Ve sizlerin sayesinde pek çok şey öğrendim.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
benim ilk kazanımım (yoksa kaybım mı desem) 200-300 liraya bisiklet bakarken 850 lirayı bisiklete bayılmam oldu. :D daha sonra bir 2150 daha bayıldım ama mevcut bisiklet beni uzun yıllar götürür gibime geliyor.
bisikletin parçaları ile oynamaya pek meraklı biri olmasam da doğru sürüş teknikleri ve ayarlar konusunda oldukça faydalı bilgiler edindim.
beş senede sadece iki tane günübirlik tur yapabilmiş biri olarak tur konularını imrenerek hatta biraz da kıskanarak okuyorum. :) en büyük hayalim şöyle 10 günlük çadırda kalmalı bir tur.

Yigittmo

Üye
Tepki
37
İsim
Yiğit
Bisiklet
Scott
Bir kaç ay önce yeniden bisiklete merak saldım ve buraya üye oldum her gün yeni bir bilgi öğreniyorum burada :) henüz bisiklet almadım ama çok az kaldı alıcam :)

mustang41

Aktif Üye
Tepki
273
İsim
Mustafa
Yaz idi.Kilolarım almış başını gitmişti.
Oğlum kaç yıldır spor salonuna gidiyordu.Hanımda sürekli sende git kilo verirsin diye telkinde bulunuyordu.Bir gün gittim kayıt olayım filn,ortama bakayım diye.
Beni açmadı.Ben daralırım buralarda diye.
Sonra dedim Bir Bisiklet alayım.Zaten hep çocukluğumu hatırlatır bana Bisiklet...
Bundan önce 3 tane Bisiklet çaldırmıştım.
Sonra Katlanır Bisikletleri keşfettim.Google Dayı'ya sorayım dedim bu mevzuyu.
O ara işte Bu Güzide Forum rast geldim.Giriş o giriş ayrılamadım.
Şimdi Bir Katlanır Bisikletim var.Bana çok şeyimi geri kazandırdı.Bir tek şeyim kayboldu oda kilolarım.:D
Forum sayesinde.Bisiklet hakkında çok şey öğrendim.Çok Düzgün,Güzel İnsanlar keşfettim burada.
Burası sayesindede bu işe epey parada harcadım.Harcamayada devam ediyorum.:)
Ha gözüme gözüküyor mu?.Kesinlikle Hayır.:)
Forumu Kim kurdu ise ve Emeği geçen Herkese Teşekkür Ederim.

#Özgür#

Üye
Tepki
3
İsim
Özgür YANIK
Bisiklet
Diğer
Kücuklukten kalan , liseye gecince popüler kültürün dayatmaci akimiyla zaten icimde olan araba sevdasina yenik dusup cariya kaldirdigim bisiklet tutkum , evlenince tanistigim ve bende yeri bambaska olan Motosiklet sevdamla birlikte arada acaba birde bisiklet mi alsam sorularini getiriyordu , esime ikiye ayrilmis hurda bir pinokyo(ikiye ayrilmis derken ayrilmamasi gereken bir yerden ) aldik , beyaz pinokyo kuzenimin vardi kucukken yeri bambaskaydi , bizde hurda beyaz aldik esimle zimparaladik acik mavi kadro , beyaz dreksiyon ve sele demiri , gri baglanti noktalari ve aynakol ve jantlarida beyaz olarak boyadik km saati zil sifir lastikler , sele fln baya guzel yaptik :)) o ara dedim birtane de bana mi yapsak derken tasinmak icap etti , motoru da sattik geldik buralara , burda bisiklet bakiyordum ki bir abi para verme bende var dedi ve hediye etti Hercules marka 3 vitesli (vites dislileri yok boyle arka gobekten sarkan ufacik bi zincir var , kalin gobek , kontra fren arkada eski ama hos bi bisiklet iki gundur 20km yol yaptim hala popom agriyor :)) ama cok zevkli (yokus tirmanmaknharic ) motosiklet bilgim ve el yatkinligim var benim motosiklete komple motor yenilemisligimiz var esimle , bisiklet hakkinda da bu sitede ogrenecek cok seyimiz oldugunu dusunuyorum

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Yıllardır uzak kaldığım eski aşkım bisiklete dönmem sonrası yeni bilgilere ulaşmam ve çok sevdiğim tur fotolarını görmem ... :harika:

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.434
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hiçbirimiz mükemmel değiliz.Kendi hata,ihmal ya da dalgınlıklarımız,kaotik yaşam döngüsünde bazen bedel ödememize neden olabiliyor.Bisikletforum üyeliği özeleştiri yapmamızı da sağlıyor.Bir iletimde kaba bir söz kullanmıştım,üyeliğim kapatıldı.Forum sevdiğim bir yer olduğu için daha dikkat edeceğim @Serkan Mıstınoğlu ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Daha önce gitmediğim yerlere gittim, yapmayı düşünmediğim mesafeleri yaptım. Emeklilikte pedallayarak hangi coğrafyalara gideceğimin planlarını yapmaya başladım.

Hayallerin içinin doldurularak gerçek olabileceğini öğrendim.