Bisiklet forum ve sonrası...

En çok ilginizi çeken konu nedir?

• Bisiklet Mekaniği

• Marka-Model Deneyimleri

• Gezi-Tur Paylaşımları

• Günün Fotoğrafı

• Market-Ikinci el

• Fırsat Reyonu

• Sağlık-Beslenme

• Bisiklet Yarışları

• Forum Bilgelerinin Yazıları

• Güncel Konular

• Toplam katılım
    558

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
@cazci

Mutlu olmanızın bir parçası olabildiysek ne mutlu bize :) Güzel başlık için de teşekkürler :harika:

Fakat malesef bu güzel başlık ve altında konuşulan iyi şeylerin arasına beni sıkıştırmış bulunuyorsunuz :acpsnr:

@cazci

Fakat malesef " . " ve " * " karakterlerini kullanarak dahi olsa forumda küfür yazamıyoruz. Forumumuzun iyi bir yer olması için bunu istiyor ve uygulamaya çalışıyoruz. İsteriz ki foruma gelen yaşı küçük kardeşlerimizin sayısı artsın, foruma gelen hanımefendilerin sayısı artsın, fakat biz yazdıklarımıza dikkat etmiyorken bu mümkün görünmüyor :snzdglsn:

Dikkatiniz ve özveriniz için teşekkür eder iyi forumlar dilerim :harika:

Scudo

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.438
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu Bazen dilin(klavyenin) kemiği olmadığında,kendimizi ve forumdaşları düşünerek özenli olmaya dikkat etmek gerekiyor.Iletiler mizahi de olsa..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Son zamanlarda ,11.4 yüzde ile bisiklet yarışları ilgimi çekmekte

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.438
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumda tanışıp,sohbet ettiğim farklı şehirlerden bisiklet dostlarıyla,kırk yıllık ahbap gibi biraraya gelip,farklı rotalarda birlikte pedallamak...
Günümüzün yabancılaşan toplumunda,ortak bir hobi etrafında sosyal bağlar kurmak,forum sayesinde daha güvenilir...
Hele sosyal medyanın ağında,bulanık suda balık avlanan şu zamanlarda "sahici" bağlar kurabilmek az şey değil...

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
bilim kurgu filminin veya bir feylesofun kitabının ismi gibi başlık olmuş

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.438
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmetyavuz kardeşim, farkındalık oluşturmak için, bilgi-deneyim-paylaşım dağarcığımızda forumun da payı olduğunu vurgulamak istedim...

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaş edinmenin zor olduğu günümüzde forum vasıtası ile tanışarak turlara çıktığımız, muhabbet ettiğimiz, bir şeyleri paylaştığımız arkadaşlarımızın iyi insanlar olduklarını gözlemledim. Birlikte sürdüğümüz zaman kendimi iyi hissediyordum. Galiba bisiklete binenin içinde kötülük olmaz, yolun zorlu koşullarıyla mücadele eden biri hayatın güçlükler ile de mücadele eder diye, zaman zaman geçiyor içimden. Şimdilik yanılmadım :)

“İnsanın en büyük hatalarından biri de, doğru zamanı yanlış kişilerle doldurmaktır.” – Charles Bukowski

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
Bisiklet basitliktir , hayatımızı ne kadar basit yaşarsak o kadar mutlu oluyoruz. Döngüsel hareketler beyin üzerinde sedatif etki eder yani insanı rahatlatır. Bisikletle hereket etmek normal hareket hızımızdan fazladır bu da insanın boyut atlamasına tabi algısal olarak yol açar.Bu da normal hayatta yaşadığımız sıkıntılardan boyut atlayarak sıyrılmamızı sağlar. Mutlu oluruz mutluluk bulaşıcıdır etrafımızdaki insanlarıda mutlu ederiz

Bu forum mutlu insanların

ulsbyrm

Aktif Üye
Tepki
142
İsim
ulaş bayram
Bisiklet
Cube
her konu candır

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.438
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumda yaş,kuşak,cinsiyet,varsıl-yoksul,inanç,dünya görüşü v.b. ayrımı olmadan,evrensel ortak noktanın "bisiklet" olması...Bu yönüyle, katılımcı demokrasi kültürü için çok önemli bir referans dizgesi olabilir...

Ve tabi ki aidiyet duygusu...Uygun olduğumuz zamanlarda-ki sıklığı herkese göre farklıdır- foruma girip gündeme,yeni iletilere bakma ihtiyacı oluşuyor....Kimi zaman bisikletin kıyısından geçmeyen incir çekirdeğine eziyet konular dahi ilgi çekebiliyor...

Bisiklet özelinde spor, sağlıklı yaşam, temiz çevre, uygar ve demokratik yaşam, hak ve özgürlükler, farklı , sıradışı, öteki v.b. demeden her konu açılıp düşünce ve duyguları paylaşıp birbirimizin penceresinden haberdar oluyoruz...
Dikkatimi çeken bir şey var : Son zamanlarda konu ne olursa olsun yazılanlar, kişisel çatışmalara kaymaya başladı.
Bir tahammülsüzlük, çoklukla ego - santirik dayatmalar, en iyisini ben bilirimcilik, saygı ve empatiden yoksun yaklaşımlar..
Biz bu debelem içindeyken, daha trafikte bizi araçtan saymadıkları şu zamanda bile nasıl derdimizi anlatıp derman bulacağız ?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cazci
Abi ortada " bisikletci egosu" diye kavram var. Saatte 5 km hizla yuruyen insan canlisi artik ne oluyorsa saatte 25 km lere , 40 lara çikinca bir ozguven patlamasi yasiyor, sabah yürek yiyip yola cikiyor . Tum dunyayi, trafigi ve alt seviye bisikletleri ( aluminyumdan baslayarak hi teen e kadar gidebilir :D )
Babasinin uşagi sanip istedigi gbi davranabilecegini saniyo

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.438
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato dostum, zaten her gün sinek gibi ezilen (tabirimi maruz görün) bir çok arkadaşımız var.Yaşamını yitiren, bir daha sele üstüne çıkamayan, hayata küstürülen...
Eylem yapıyoruz, katılım fısss..Idari makamlara mail atın diyoruz fosss...
Tabi önce iğneyi kendimize batırmamız gerekiyor..

zagnos

Üye
Tepki
66
İsim
Yavuz hasan
Bisiklet
Carraro
1 seneden fazla oldu foruma kayıt olalı zaman zaman iş güç yoğunluğundan aksatsak da ekseriyetle takip ediyorum ve paylaşımları deneyimleri keyifle okuyorum zaman zaman görmezden geldiğim paylaşımlar kişisel ego şovlarını ön plana çıkartmaya çalışan arkadaşlar olsa da ana hatlarıyla forumdakı seviyeden memnunum umarım forumun formu bozulmaz

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.438
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Keşke artık foruma hiç uğramayan arkadaşlar da geri dönse , kalitenin düşmesine karşı ortak bir akılla tavır alabilsek...
Iletişim becerileri, dilbilgisi, nezaket, tevazu, empati v.b. evrensel doğrular, bizim ülkemizde iyice gözden düşmeye başladı...
Bencil, çıkarcı, sığ, şoven, saldırgan, anı yaşayan, birikimsiz bir yaşamın sonucu bu ne yazık ki...

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Bisiklet almadan önce sürekli gezi-tur konularını okuyordum. O kadar yolu nasıl giderim diye endişe ediyordum. Üç yıl önce mtb aldım, sonra hybrid, ardından yol ve şuan cyclocross kullanıyorum. Bir günde rahat 150 km yol yapabiliyorum artık. Özellikle işini bırakıp geziye çıkanların konuları beni çok etkilemişti. İstanbul-Ankara yaptım. Ve hala gezmek istiyorum :)

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.602
@cazci cok yeniyim ancak , bu kisa zamanda yuz yuze tanidigim/tanistigim ve bilgisini paylasmaktan geri durmayan insan da , yani Erdal Yilmaz Bey'de ayrildi.
Burasi , fikirlerin belli bir seviyede paylasildigi yer olmali ve tum fikirlere acik olmali ancak seviye ust seviyede korundukca.
Erdal bey umarim geri donecektir ama genel anlamda , bu sitenin , cok daha aktif olmasi ve bazi konularda soz sahibi olmasi gerekmektedir.
Bazi kurullari , kenid icindeki uyelerden kurup , bu kurullar ile , spor bakanligina fikirlerini iletebilmelidir.