Bisiklet forum ve sonrası...

En çok ilginizi çeken konu nedir?

• Bisiklet Mekaniği

• Marka-Model Deneyimleri

• Gezi-Tur Paylaşımları

• Günün Fotoğrafı

• Market-Ikinci el

• Fırsat Reyonu

• Sağlık-Beslenme

• Bisiklet Yarışları

• Forum Bilgelerinin Yazıları

• Güncel Konular

• Toplam katılım
    558

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Benim için bisiklet forum sadece can sıkıntımı atmak için. Yapacak yada oyalanacak daha önemli bir uğraşım olduğunda forum aklıma bile gelmiyor mesela kışın bisiklet kullanmam aylarca forumdan uzaklaşırım. Bu güne kadar forumdan öğrendiğim öyle ahım şahım bir bilgi de yok hani.

Scudo

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Bursaspor taraftar platformlarından birinden ismen tanıdığım @sadi imren den görüp takip etmeye başladığım forum sayesinde başta @mariokaldato abi olmak üzere pekçok kardeş, abi ve arkadaş tanıdım. Sağolun, varolun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cazci

Bisikletforum hakkında veya yapılan paylaşımlar hakkında düşündüklerimi yazarken genç yönetici mısyınoğlu tarafından bir ay banlandım. Gerekçesi şahsına laf sokmaya çalıştığımı düşünmesi oldu. Sözlerim onun paylaşımı üzerine olduğu için direk şahsi algıladı konuyu. Sonrasında özel mesaj yoluyla kullandığı üslup tehditkar ve maalesef zavallıcaydı. Burdan yine bir tartışma çıkarmak istemiyorum ama bu tür konuların da bilinmesi gerekiyor. Böylesi bir ortamda yapılabilecek en iyi şey sessiz ve pasif kalmak olsa gerek. Paylaşım yapma, okumaya değer bulduğunu (ki böylesi iletiler artık çok az) oku geç.
Söylediğiniz iyi dilekleri herkes istiyor ama galiba önce iş balığın başından başlıyor. Adalet, hoşgörü, birşeyler öğrenme ve paylaşma...

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@IMad
İfşa isterük. Özel mesajı forum ahalisiyle paylaşır mısınız?
Belki de yanlış anlamışsınızdır?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
*
Bisiklet Yarışları

oy sayısı 29
10,5%

oldukça düşük bir sayı ,yol bisiklet yarışçısı pek fazla değil .29 kişi ilgili.bu 29 kişiden kaç kişi yarıştı ve burda tecrübelerini paylaştı .bisiklet forum, amatör anlayışta performans yapan ve bisiklete spor amacı ile bakan kişilerden oluşmuyor.ve bu ülkede bisiklet sporunun emekleme cağında olduğu bir aşikar ,60 ve 70 yıllarında bu ülkeden çok değerli milli sporcular çıkmıştır.ama devlet bu işe el atmaz ise geleceğimiz nokta italya giroda varolamamaktır,bisiklet sporu emek isteyen sermaye isteyen bir iştir,türkiyenin en büyük eksikliği dünya çapında bisiklet takımının olmayışı,avrupada var olmak istiyor isek bu işe el atmalıyız ,sadece futbol ile bu işler yürümez, gran fondo yarışlarında çok değerli kabiliyetli gençlerin var olduğunu gördüm .bu gençler binbir imkansızlık içinde ,yeteneklerinin doruğunda olan bu gençlere hiç bir sponsör firma sahip çıkmamakta.peki elin adamı ne yapıyor ,armutmu topluyor ,haşa,
bakıyorsunuz isviçreden bir adet spartaküs çıkıyor ,fabian cancellara kasıp kavuruyor paris rubeyi.bu ülkeden varmı bir adet spartaküs,iş bi kere halkta bitiyor .bu halk bisikleti bir çocukluk hastalığı olarak görmekte.bisiklet bizim toplumda çocuğa alınan bir hediye sadece.

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@Kudret Kurtcebe
Abi bu ülkede senin gibi bir bisiklet federasyonu başkanı olmadıktan sonra bizden bi şey çıkmaz. 60 yaşında hâlâ deliler gibi bisiklet süren bir adam başkan olacak ki, gençler de utansın ve kendine gelsin. Ayrıca deli gibi bisiklet sürmek de yetmez, buna aşkla bağlı olacak ve bu yaşta çoğunluğunu çocuğu yaştakilerin oluşturduğu bir foruma girip paylaşım yapabilecek kadar da mütevazı ve hayat dolu olacak.
Böyle birini başa getireceksin işte.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun zamandır foruma giriş yapmayan arkadaşları yeniden aramızda görmek sevindirici.Adminlerin tarifelerinde bir tutarlılık olması, " incir çekirdeğine eziyet " yasaklamalar, banlamak ya da kendi dünya görüşüne yakın olmayanları yok sayma, mevcut "paçoz" yaşam kültürüne dolaylı da olsa destek vermek v.b. haksız uygulamaları da artık görmek istemiyoruz...

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet mekaniği konusunda deneyimlerimi YouTubeye borçluyum, Allah böyle bir platform kurandan razı olsun. :)Bisiklet sevgisinin aşılanmasında da forma borçluyum.Belki form beni çekmeseydi,tekrar eskisi gibi yazın bisiklet süren adama geri dönerdik. :=)

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2015 in yazında internette bir şey araştırıyordum sonra pedalla sitesine düştü yolum ,Serkan Taşdelen 'in sitesi.Biraz inceledim bi baktım adam bisikletle geziyor nasıl ya falan oldum ama bi heyecanlandım ve bi hafta gibi bir sürede hem bilgisayardan hem de tuşlu Nokia telefonumdan tüm tur yazılarını okudum .Dedim işte bu ,ben de yapmalıyım.Zaten bisiklet sürüyordum ama bu kadar bilinçli ve tur kültürü içinde değildim.Sonra yazılarda Gürkan Genç ismine rastladım vay demek dünya da bisikletle gezilebiliyor ha diyip bir hafta da onun yazılarını okudum.Artık gazı aldım tabi başladım her şeyi araştırmaya hafta sonları izmirde Bostanlıda belediyenin kimlikle bedava kiralanan bisikletleriyle falan Sasalıya falan gidiyorum gidiş geliş toplam 32 km .Aman Allah'ım diyordum ne kadar çok sürdüm muazzam ,o rüzgarın esişi her şeyi birinci elden yaşamam hissetmem.Acıkmayı,susamayı daha iyi öğrenmem .Bisikletler de vitessiz ,dede bisikletlerindendi pedala kuvvet yani. Sonra para biriktirdim bu süreçte de forumdan her şeyi araştırdım,baktım öneri aldım . Tüketim karşıtları başlığı vardı Ahmet gitar abinin açtığı çok hoş başlıktı .Sonra @Ahmet Bilge Kaan AKIN la tanıştık aynı üniversite olması vasıtasıyla.Sağolsun onla da az ama öz çok güzel kısa turlarım oldu. Ve en sonunda 2.5 yıl önce biriktirdiğim parayla Carraro sportive 224 almıştım. Sonradan onu da modifiye ettim tabi bir tur bisikletine dönüşmesi için.Kelebek gidon aldım,sargı aldım,arka bagaj çanta aldım.Paramı sürekli biriktirip bisiklete yatırdım. Sonra kullanmadığımız ürünleri ücretsiz ihtiyacı olanlara verelim başlığından @Behram Belek abi sağolsun bana ön bagajı ve çantasını göndermişti. Tekrardan teşekkürler :) Yani forum,içindeki insanlar,bisiklet kültürü ,gezen tur yapanlar bana çok şey kattı .Hepsine teşekkürler .

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mevsim yaza dönmüştü...
Kışın bodrumdaki tozlu - paslı bisikletleri temizleme ve uyanma zamanıydı...
Yeni sezon , yeni modeller, döviz kuru, mazbata sorunsalı, beka geyiği derken yolları özleyenlerin bir kısmı tekrar özüne dönmüştü...
Yeni yetme, apranti ve heveskâr şüreka, soluğu Forum da alıp Froom a özenmişti..
Eskisi gibi ayar çeken, banlayan,konu kilitleyen muhteris yönetici bozuntuları yerini;
hümanist bir bakış açısıyla İstanbul beyefendiliğini harmanlayan yöneticilere bırakmıştı...
Kişisel didişmeler, ego savaşları, obsesif nakaratlar epey azalmış; mizaha tahammül,
evrensel doğrular, empati ve arkadaşlık duyguları palazlanmıştı....
Elbette " Her dost, dosdoğru dost " olmayacaktı ama zerde iki teker tutkusu vardı...
Petli tayt yada kılsız bacak fobisi olan da buradaydı, "Kertenkele Derisi" gidon bandı ve Dİ2 olmadan yola çıkmayanı da...
Zaten içtimai gerçeklerde buna benzerdi..
Yola çıktığında bisikletçiye selam veren, lastiği patlayınca yardım eden, yedek barını paylaşan..Ya da gergedan gibi hep tek başına turlayan, asosyal liğini konulara yorum yaparak gidermeye çalışan, kendi mükemmelken araç sürücüleri ya da yayaları yadırgayan...
Hepsi şimdi ve burada, tekmili birden...

Tepki
48
İsim
mehmetozgurcansu
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Valla bende forum sayesınde carraro 227 aldım ve tum uyarılar bılgılendırmeler dogrultusunda bısıklette guncelleme ve degısımlerımı yaptım mutluyum ve hala ogrenmeye ve kendımı gelıstırmeye calısıyorum ıyıkı varsın bısıkletforum:)
saygılar

Son düzenleme:

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bir kere şunu öğrenmeliyiz.
Forumda olan forumda kalır. İşte olan işte kalır. Forumdan edindigin arkadaslar sana ömür boyu kalmaz. Burda ne dostluk baki ne didişmeler.. hepsi geçici ve sonlu.. burda yillarca sosyallik ihtiyacini gideren, fakat burdan bir hafta uzaklasinca bir begeni bile gelmeyen arkadaş, sen beni anladin..
Fakat faydalarını alır cebimize koyarız.
Ben bu forumdan paylaştıklarımla gittim yol bisikletine geçtim. Çoook memnunum, benimle fikirlerini paylaşan arkadaslara burdan selam olsun.
Meselem şuydu, aslında çok da abartmamak lazım. Sevgiler.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@cazci @efaruk ASOSYAL insanlardan ne istiyorsunuz?Bu insanlar bir suç mu işledi acaba?Bu ülkede asosyal olmak,sosyal olmaktan kötü bir şey mi?Her yönüyle bitmiş/tükenmiş bir ülkede,sosyalleşmemenin nesi kötü?Niye insanları ''o asosyal,şu bilmem ne ''diyerek dışlıyoruz/ötekileştiriyoruz?

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Triban Asosyallik bir sosyal beceri eksikliğidir ve giderilebilir ama Sosyopatlık patolojik bir durumdur ve uzman yardımı almak gerekir...Ki öyle yorumlar okuyoruz ki insanlara şirin gözükebilmek için türlü marjinal fayda peşinde olanlar da mevcut...:acpsnr::mad::(

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@cazci
Bu tıbbi terimler de tartışmaya açıktır..Kimin akıllı,kimin deli olduğunu da bilemeyiz..Çok akıllı bir adama bir bakıyoruz,cinnet geçirip ailesini öldürmüş filan..Halbuki çok akıllıydı,çok sosyaldi..!

Sadece sizin için demiyorum..Genel olarak bu asosyal insanların dışlandığını görüyorum..Yanlış bu..
Hem asosyal insanları,sosyal insanlar olarak dışlarsak,bu insanları nasıl sosyal yapabiliriz ki..:kötü:
Sadece asosyallerin dışlanması değil,mesela mankurtlar da dışlanıyor,eşcinseller de,apolitikler de,inançsızlar da..vb
Ondan sonra ''beyin göçü'' veya ''niye gelişemiyoruz?'' soruları filan..Sebep belli..

Bu asosyal insanları dışlamanın kötü bir şey olduğuna dair somut bir veri sunuyum..
Çok önemli bir bilim insanı..Paul Dirac..Videonun 32.dakikasından itibaren izleyebilirsiniz;

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve efaruk

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Triban Yahu kimseyi dışladığımız falan yok, tersine dışlananların kamusal alanda var olmaları için çalışıyoruz.Üstelik hem mesleğim hem de kişiliğim gereği sapla samanı,normalle anormali,yaş ile kuruyu ayırabilecek bir yapıda olduğumdan bu tür yargılar beni üzer....
Dünya sağlık örgütünün sağlıklı insan tanımı: Biyo-Psiko-Sosyal açıdan tam bir iyilik halidir...
Bu üçgenden biri de sosyal becerileri kapsar...

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
@Triban

Katılıyorum. Yapılan bir araştırmaya göre asosyal olmak tercih edilen bir şey olmaya başlamış. 10 erkekten 6 sı asosyal olmayı, kendi apartmanındaki diğer komşularla dahi görüşemeyi istemez olmuş. Bu kötü bişey değil, aksine tercih edilen bir şey. Toplum böyle bir hale gelmişken, çoluğunu çocuğunu kollaman gerekirken, insan nasıl sosyal olsun.

FAKAT, (burda büyük bir fakat var)
@cazci bey in dediğine bir tık daha fazla katılıyorum. İnsan biyo-psiko-sosyal bir varlıktır. Güvenli çevren çerçevesinde sosyalleşmezsen, kendini gerçekleştiremezsin.
Kendimden örnek vereyim. Koca şehirde bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar görüştüğüm insan var.

Forum hakkında söylediğimde de, bir hafta şu klavyenin tuşalarına basmadığımda, kimse beni anmıyor olması. Tek dediğim buydu.

cagatay17

Aktif Üye
Tepki
410
İsim
Çağatay serim
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Hobi ve sosyal faliyetler konusunda deneyimli birisiyim
reel derneklerde kuruculuk ve yöneticilik yapmış birisiyim
yanlızlık iyidir herkese tavsiye ederim
kesin bilgi yaya bilirsiniz

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
983
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
@efaruk
@efaruk hocam, foruma çok fazla anlam yüklememek gerektiği gibi, herhangi bir mecradan da çok farklı görmemek lazım kanaatimce. Yukarıda yazdığınız şey oluşturduğunuz ilişkinin düzeyiyle ilgili; market sırasında, bir yerin bekleme salonunda vs. konuştuğumuz bir kişiyi değil bir hafta sonra; bir saat sonra bile hatırlamayız. Ama farzedelim bir okul arkadaşımız ya da meslektaşımızla seneler boyu görüşüyor olabiliriz; bazılarıyla hiç görüşmediğimiz gibi. Foruma bir hafta değil; bir sene uğramasa farkında olmayacağım insan da var; forumdan tanışıp forum harici kanallarla hergün görüştüğümüz insan da. :harika:
@Triban hocam, "her yönüyle bitmiş / tükenmiş ülkede" derken, gidişattan memnun olmadığınızı görüyorum; e insanlar giderek daha asosyalleşirse bu gidişat ne yönde olur? Eğer iyiye doğru gitmesini istiyorsak; sanırım insanların doğru bir şekilde birbirleriyle sosyalleşmesine ihtiyaç var demektir. Ha bu arada belgesel güzeldi; her ne kadar çoğunu anlamasam da :koptum: