Bisiklet alım zamanı

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım sayılır, bir süredir forumları okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.

Sizlerin fikrine ihtiyaç duydum. Elimde 800 lira gibi bir miktar var ve bisiklet konusunda da 1000 tl ye çıkabilcek durumdayım fakat asıl sorcağım konu, ne zaman almalıyım. Forumlarda bazı arkadaşlara bir ay bekle, on gün bekle gibi öneriler getirilirmiş. Başlangıç ve hafifte orta sınıfa kayan bir bisiklet düşünüyorum. marka ve donanım şu an için önemli değil, bunları daha sonra araştırıp kıyaslayacağım. sormak istediğim başlıktanda anlaşılcağı üzere ne zaman almalıyım. Piyasayı benden iyi bildiğiniz kesin, yeni modeller olsun, kampanyalar olsun ayda aradığımız bisikleti bulabilmek olsun ne zamanlarda rahat etceğimizi siz daha iyi biliyorsunuz. Bu aylarda bahar ayları başlamadan mı yoksa yaza doğru mayıs aylarındamı almak mantıklı olacaktır?

(not olarak, en erken mayıs sonu gibi kullanmaya başlayabileceğim için şimdi alırsam bisiklet bir süre yatacak)

Scudo
Tepki
6
Bende bu konu hakkında pek bilgi sahibi değilim ama kışın almak daha mantıklı kışın piyasa durgun oluyor bu yüzden bisiklet satıcıları yaz fiyatının biraz daha aşagısına cekiyorlar fiyatı ve kampanyalar oluyor

• Beğen
Tepkiler: sadana

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Whİstle, modellerine bak görsellik ve donanım açısından bir numara diye düşünüyorum. Başlangıç. için ise süper diyebilirim.

Kampanya olarak zaten kışın fiyatların en uygun olduğu dönemdir. Forumda ikinci el kısmını da takip edersen, çok güzel fırsatlardan faydalanman mümkün.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Bisiklet anlamında daha henüz tecrübe sahibi değilim, bildiğim şeyler çok temel şeyler bu yüzden ikinci el düşünmedim. Donanım ve bisikletin durumuna bakarak bir fiyat biçmem mümkün değil çünkü şu anda. Bu yüzden sıfır bakıyorum. Whistle'lar benimde aklımda fakat forumlarda yeni modeller gelecek, yeni sezonu bekleyin diyen arkadaşlar olmuş bu anlamda kafamda soru işaretleri oluştu..

• Beğen
Tepkiler: sadana

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
@Alper Yıldırım

Whistle 2011 modelleri şu anda satışta Whistle miwok modellerinin fiyat performansı gayet iyi tavsiye ederim.Bisiklet almanın tam zamanı:)

• Beğen
Tepkiler: Alper Yıldırım

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
Bence kışın al pıyasa durgun olur ayrıca yaza kadar bıraz daha bısıklet uzerınde oynama yaparsın yaza kadar taş gıbı bısıklet yaparsın VE ayrıca kısın fıyatlardada oynama oluyor ozellıkle sıfır pıyasasında...

• Beğen

Baran Özkan

Daimi Üye
Tepki
158
yaza doğru fiyatlar artmaya başlar... siz basit birşey istiyorum demişsiniz, hemde yeni başladığınız için yeni model almanıza hiç gerek yok boşa para oluyor.. yeni modellerin çıkmasını beklemeden alırsanız iyi olur..
birde önümüz tatil.. tatilden sonra alırsanız belki daha uygun olur çünkü millet tatile çıkacak, (mesela benim boş zamanım olacak gidip bisiklet alabilirm) bisiklet fiyatları kış fiyatlarına göre azda olsa artar.. ya bu hafta sonu alın yada tatil bitişi alın derim..

alkankoca

Aktif Üye
Tepki
28
2011 modeller bu ayın sonuna doğru iyice yaygınlaşır ancak yeni çıkan bisikletler hakında bigi edin sonra al diye tavsiye ederim şubat ayı uygundur wihistle modelleri ağırlık olrak biraz fazla bunuda göz önünde bulundurmak gerekir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepki
29
@mcqueen93

O zaman şubat ayı iyi bir zaman olacak sanırım... millet sömestırda iken gidip bir kolaçan etmek lazım saraçhaneyi bu arada miwok 1053D alıcam büyük ihtimalle

• Beğen
Tepkiler: alper öztürk

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Bilgilendirmeniz için herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim...

Bu durumda hummalı bir araştırma içine girmiş bulunuyorum. araştırmalarım sonucunda tekrardan önerilerinize başvuracağım.

Teşekkürler...

oguzhanzed

Daimi Üye
Tepki
309
@Caner Can Pehlivan

bende 1052 V kullanıyorum ve çokta memnunum.ancak 1053D mekanik diskli.ve mekanik disk fren sisteminin problemli olduğu(genel olarak tüm bisikletleri kapsıyan mekanik fren sisteminden bahsediyorum)forumda birçok kişi tarafından işlenmiş.bu sebeple disk sistemli istiyorsan hiç olmazsa 1052D almanın öneririm.hidrolik disk var kendilerinde.

• Beğen
Tepkiler: Caner Can Pehlivan

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Yılın son üç ayı bence fiyatlar açısından min. nokta sayılabilir.
Hem mevsimsel,hemde yıl sonu indirimleri bileşkesi...

Tepki
29
@oguzhanzed

Teşekkürler bu konuya eğileceğim. 1053'lerin fiyatı 600tl civarı acaba 1052'leri kaça bulabilirim? ekstra olarak 1053'e göre başka avantaj veya dezavantajı var mıdır?

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Yeni konu açmak istemedim, şuanda alsan daha iyi dediğiniz için araştırmalara başladım fakat iyi bir kadromu yoksa iyi donanım mı karar veremedim.

sorum mesela iyi donanımlı bir salcano alsam, daha sonra kadrosunu trek 6000 serisinden bir kadro ile değiştirmem veya baska bir marka, mümkün mü?

Tepki
7
bende ilk defa bisiklet alıcam ve kafam cok karışık whistle 2011 modellerinden birini düşünüyordum ama 2010 modellerinden donanım olarak aynı fıyat olarak biraz abartı oldugunu söylüyolar.

Alper Üste

Aktif Üye
Tepki
83
Benimde kafam çok karışık bulabilirsem 0 2010 whistle alacağım.