Bisiklet alacaklara mini rehber

denZ

Üye
Tepki
0

nedense corratec de benim hiç içime sinmedi en başta 24vites olması... gerek kadro yapısı gerek parcalari... hala diger ikisinde benim aklım :eek:
sanırım bu gidişle Kronu bekliycem :rolleyes:

Scudo

mkurt

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott

Selamlar,
Bu fiyatların düşme ihtimali var mıdır, düşerlerse ne kadarlık bir süreçte düşerler.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

24 ve 27 vites arasında sadece bir dişli fark vardır ve bu fark rublededir..
sanma ki 24 ile 27 arasında büyük bir fark olsun..

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025

o fiyatların düşme ihtimali HİÇ yoktur.

corratec o bisikletler içerisinde bence en iyisidir.

denZ

Üye
Tepki
0

Diğer arkadaşım hakkında bu modeli uygun bulduk yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

(link)

linkinde insomnia hakkında görüşler verilmişti önceden..
bence bir kez daha düşünülmeli..zamanla onu değiştireyim bunu değiştireyim derken astarı yüzünü geçer..

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
bir bisiklet alıp da "sonradan parçalarını iyileştiririm" demek gerçekten zararlı oluyor. tecrübeyle sabittir.

yavuzk

Üye
Tepki
10
merhaba gürsel abi, çok faydalı bi topic açmışsın benide twist_of_faith yönlendirdi(teşekkürler twist). bende yardım istiyorum;
1-erkek, yaş:20, boy:180, kilo:96 (bisikletim çalınmadan önce kilom 78'di lütfen çok fazlaymış demeyim o yüzden:))
2-daha çok spor ve gezinti amaçlı
3-patika, düz toprak zemin ve karayolu
4-yazın her gün binicem. kışın rafa kaldırıcam:)
5-350-400 (max500) ayrıca sıfır olacak
not: ben bianchi kullanıyordum, çok memnundum o yüzden yine bianchi ares, thomisus a sıcak bakıyorum.

yardımlarınızı dört gözle bekliyorum:)...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
konuya burada devam etmek senin açından daha verimli, bizim açımızdan daha kolay olacak ;)

şimdiii öncelikle senin için en uygun bisiklet tarzını belirlemeliyiz öncelikle.. verdiğin modellerin her ikisine de baktım.ancak thomisus ve ares F5 (yada FS) her ikisi de çift amortisörlü..yani downhill yani iniş için üretilmiş modeller. ben de senin gibi şehiriçi ve dışı asfalatta, patikalarda, toprak köy yollarında kullanıyorum bisikletimi..ancak bize baz olarak verdiğin gerek bianschi modelleri gerekse cembio modeller az önce bahsettiğim iniş tipi bisikletler. bu bisikletler senin ve benim tarzımda binenler için tavsiye edilmezler.pedala yüklendiğinde arka amortisör sebebi ile kadro esner ve senin pedala uygulamak istediğin gücün bir kısmını absorbe eder.bu da demek oluyor ki senin enerjinin bir kısmınının pedala değil boşa gitmesidir. bu tarz kadroların bizim tip kullanıcılar için bir diğer sakıncası ise bisikletin ağırlığıdır.kadroları ve diğer bileşenleri dayanıklılık esasında üretildikleri için ağır malzemedendir.bu sebeple yine gereksiz bir yorgunluk sebebi olurlar.

bizim tarz kullanıcılar için hardtail tabir edilen, sadece önden süspansiyonlu bisikletler idealdir.o da olmasın, direkt maşa olsun dersen o sakıncalı :) gerek kullanıcının bilek, dirsek ve omuz sağlığı açısından gerekse tutarsız zeminli yollarda hızlı sürüşte kontrol yeteneğini kaybetmemek için önemli öndeki süspansyon ;)

forumumuzun bisiklet tercihi konusundaki sayfalarını incelemeni tavsiye ederim...

senin vereceğin cevaba göre devam ederiz ;)

yavuzk

Üye
Tepki
10
bende önceden çift amortisörlü bir bisiklet vardı o yüzden öyle istemiştim ama fazla yorduğunu bilmiyordum, tercihim sadece önden amortisörlü olabilir. ares ve thomisusu bu yüzden örnek vermiştim fakat forumda ares le ilgili bir arama yaptım. ares kullanıcıları pek memnun değil gibi; ağırlıktan şikayetçiler, yalnız ağırlıkmı yoksa başka eksi yönleride varmı merak ediyorum ama twist_of_faith şuan senin verdiğin bilgilere göre çift amortisörlü bisikletlerden dolayısıytla aresten biraz uzaklaştım gibi oldu. zaten hafif olmasıda önemli. benim aradığım en önemli husus 'kalite' ve 'dayanıklılık' alacağım bisiklette ilk önce bunları isterim, yoksa aksaray köprü altından 50 milyonada bisiklet var:)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

;)

aynen dediğin gibi...
bu yüzden sana yardımcı olmak çabasındayım(z).kullanım amacına en uygun, kullandığında seni üzmeyecek, kulaklarımızı çınlatmayacağın :) bir bisiklet tavsiye edebilmek için sürekli sorular soruyorum veya ilk bakışta ilgisiz gibi görünen açıklamalara giriyorum..

bianchi sitesinden baktım.ilk bakışta dakar ve arx 102 (sanırım) ilgimi çekti, ancak arx'in arka amotisörü kilitli mi bilmiyorum.kilitli dahi olsa (bu arada kilitli olmasnıın faydası yukarıda anlattığım kadro esnemesini engellemek ;) ) düz yolda yada arka amotisöre ihtiyaç duymayacağın koşullarda kullanacaksan neden onu alasın..bu durumda illa ki bianchi dersen geriye bi tek dakar kalıyor.o da senin fiyat aralığına uygun değil..ki zaten o kadar fiyatı hakeden bir bisiklet mi dersen..cevap hayır.o fiyat (816YTL) gayet güzel bir corratec motion alınabilir..bir kaç mesaj önceki tavsiye alternatifleri arasında yer alıyor..

"sana ne tavsiye edebilirz" sorusunun cevabını yarın cevaplamaya çalışalım, bu arada diğer arkadaşlarında konuya katkısı olacağını umuyorum.

yavuzk

Üye
Tepki
10
twist_of_faith beni gerçekten çok aydınlattın. gecenin bu saatinde yardımcı olduğun için sana çok teşekkür ederim. dediğim gibi tecrubesiz biriyim ama kafamda düşünceler oluşturdun. dediklerini değerlendiricem. yrn cevabınıda beklicem, ayrıca diğer arkadaşlarında görüşlerini bekliyorum;) :)

mkurt

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
Selamlar,

(link)

Linkteki 2006 model TREK 1000 T marka bisikleti ileriki aylarda almayı düşünüyorum. Bu bisiklet ile ilgili internette okuduğum kullanıcı(2004 ve 2005 modellerini kullanmışlar) yorumlarında bisikletteki bazı sorunlardan bahsedilmiş; herkesin hem fikir olduğu ve oldukça sorun yaşadığı bileşen: ön aktarıcı, takılıp kaldığından bahsediyorlar. Diğer sorunlarda sıklık sıralamasına göre yeterince güçlü olmayan frenler, fazla ağır olan ve hızı etkileyen lastikler ve taş gibi sert sele.

Sizlerde bu sorunlar hakkındaki görüşlerinizi aktarırsanız sevinirim. Ben uzun zamandır bisiklete binmiyorum ve alırsamda bu aldığım ilk yol bisikleti olacak, başlangıç seviyesi için iyi bir bisiklet olduğunu düşündüğüm için bu modele yöneldim.

yavuzk

Üye
Tepki
10
mkurt verdiğn link açılmıyor, bir kontrol et istersen, o yuzden bi yorum yapamadım bisiklet hakkında (gerçi çok tecrübeli sayılmam da)

ayrıca eski bisikletiminde selesi sertti, uzun süre binmedikten sonra bindiğimde 1gün oturamıyodum, ama benimki hem sert hem inceydi ama çok aktif bi seleydi, sen yol bisikleti demişsin yol bisikletiyse biraz yumuşak olmasında fayda var, çünkü hep oturacaksın..

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Selam Yavuz.
Sıcak baktığın bisikletlere malesef sıcak bakamıyorum. Üreticileri her fırsatta uyarıyorum böyle bisikletleri üretimden kaldırtmak için ama işin içinde talep olduğundan bunları üretmeye devam ediyorlar..Ama talebi de onlar yaratıyor.
500 YTL civarına Trek-Kron varken bunları almanın gerçekten anlamı yok..Sitede fiyatlar var: (link)

• Beğen
Tepkiler: yavuzk

yavuzk

Üye
Tepki
10
teşekkürler gürsel abi zaten bende trek 3900'ü düşünüyorum. ben yeni başlayan biriyim ama yinede kaliteli bişey istiyorum, biraz daha para biriktirip trek 4500 mü alsam acaba? ayrıca birde daha ucuz bir seçim olarak drag grizzly var, o da kaliteli gibi???
drag'ın özellikleri:
KADRO : DRAG ALLOY 7005 T6
ÖN AMORTİSÖR : SUNTOUR M2000
ARKA AKTARICI : SHIMANO
ÖN AKTARICI : SHIMANO
VİTES KOLLARI : SHIMANO ALTUS
RUBLE : SHIMANO
FREN KOLLARI : SHIMANO ALTUS
JANT : REMERX ÇİFT KAT JANT
JANT EBATI : 26"
VİTES SAYISI : 21

saygılar..

mkurt

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
Selamlar,

Yeni bir bisiklet alım süreci nasıl oluyor? Önceden sipariş veriyorsunuz, bir süre bekliyorsunuz, sonra bisikletinizi alıyorsunuz şeklinde mi oluyor? Yoksa alacağınız bisiklete göre değişiyor mu? Ben sıfırdan başlayan biri olarak, muhtemelen mart ayı içinde bir bisiklet ve ilk aşama için gerekli olan bisiklet malzemeleri almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm bisiklet yol bisikleti olacak ve marka olarak da şuan için 2006 model bir TREK 1200 T düşünüyorum. Ankarada yaşadığım için bunların hepsini Ankaradan almak isterim. Forum içinde Ankaradaki mağazalardan Delta bisiklet, Erdoğan bisiklet ve birde yenimahallede performans bisiklet diye yerlerden bahsedilmiş. Sanırım en ünlüsü Delta bisiklet ancak onlar TREK satmıyorlar(web sitelerinden gördüğüm kadarı ile). Bu konuda hiç tecrübe ve bilgi sahibi olmadığım için alışveriş sırasında birilerinin bana epey yardımcı olması gerekecek. Bütün her şeyi yeşil bisikletten almayı isterim ancak bu malzemelerin denenmesi vs. gerekir diye düşünüyorum. Sizler neler tavsiye edersiniz?

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

bu konuyu birebir Gürsel abi ile görüşmeni tavsiye ederim.

Konunun anlaşılabilmesi için; istediğin bisiklein Türkiye'ye ithal edilip edilmeyeceği, mağazalara tahmini giriş tarihinin ne olabileceği, bisikleti deneme şansının olup olmadığı vs vs gibi konulara en güzel cevapları satıcısı verebilir ;)

**-ya bu bisikletten var biliyorum-
**-ben geçen gün gördüm bu bisikleti mağazada-
tarzı cevaplara gerek yok :) ben sadece konuya açıklık getirebilmek için o örnek soruları sordum ;)

dediğim gibi satış koşulları konusunda en yetkili kişi kendisidir