Bisan geri dönüyor

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
eee , hani bisan geri dönüyordu, yolun yarısında caydı galiba.

Scudo
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yeni başlık açmak istemedim bisanı bilen tecrübeli arkadaşlarım lütfen bana biraz fikir verin 2 model arasında kaldım bisan RC9900 ve pego gtr 980..... bilgi ve deneyimlerinizi ve önerilerinizi titizlikle inceleyeceğim ... çok teşekkür ederim değerli dostlar

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Tutmaz satamaz boş yere çıkarmasın.

Piyasada tutunayım fiyatım uygun olsun diye uygun parçalar kullanarak giriş yapmak ister aaaa altus aktarıcısı var beş para etmez derler damga yer satamaz.

Piyasada yer edineyim adam akıllı ekipmanlı bir bisiklet çıkarayım der oooo çok para madem yeni tutunuyosun fiyatın uygun olmalı (5 kuruşa 15 köfte isterük) derler yine almazlar.

Bizim milletimizde yabancı ürünlere karşı zafiyet oldukça yerli mallarımız hiç bir zaman değer görmeyecek.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OmerKa
benim bildiğim yerli değil montajlama usulu? izmirdeki fabrikasını aradım ultegra setli full karbon yarıs bisikletine 10000 tl dediler

Uhops

Üye
Tepki
2
İsim
Burak
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şuan sitesinde bulunan MTX 7400 model bisikleti rengi ve tasarımı ile fiyatının çok üstünde gibi geliyor gözüme. Kadro tasarımını çok sevdim. Tam olarak fiyat / tasarım ürünü benim için. Acaba bütün jant çapları için aynı fiyat mıdır?
P0001PR100101231.jpg

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Uhops Muhtemelen fiyatları aynıdır. Ancak baya ağır. 15,54 kg. Üstelik kadro ölçüleri 19" ve 21". Sadece uzun insanlara hitap ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Yoldakiseruven

Uğur2929

Xrs001Ultegra
Tepki
70
İsim
Uğur Karabey
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende grand eco almak istiyorum ama pahalı eğer indirim olursa alabilirim yada başka model de olabilir

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Millet ağırlığa bakmıyor görüntüye önem veriyor.Ağır 15 kilo ise hiç almam onu Benim dağ bisikleti 9.5 kilo şuan Rockrider 8.3 den devşirme .

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende grand eco almak istiyorum ama pahalı eğer indirim olursa alabilirim yada başka model de olabilir
Şu anda indirimi bırakın millet yolunu gözlüyor. Kapanın elinde kalıyor 😀

• Beğen
Tepkiler: Yoldakiseruven

Uğur2929

Xrs001Ultegra
Tepki
70
İsim
Uğur Karabey
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu anda indirimi bırakın millet yolunu gözlüyor. Kapanın elinde kalıyor 😀
Carraro 062 daha iyi gibi sadece jantını merak ettim biri 600 küsür lira carraro vision 2000 küsür çok da bi tecrübem yok ama bakalım acelem yok hangisi indirim yapar alırım bir dahaki senede alabilirim yada kışın

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Merida
Yav bisan dönse ne dönmese ne!
Karbon 105 li modelleri 9-10 bin tl.
Bu fiyata kim yerli marka alır ki? anca bilmeyenler.
Bu fiyata yabancı sitelerden merlin wiggle vs.. wilier gtr, ridley veya canyon karbon alırsın çok net.

Uhops

Üye
Tepki
2
İsim
Burak
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Uhops Muhtemelen fiyatları aynıdır. Ancak baya ağır. 15,54 kg. Üstelik kadro ölçüleri 19" ve 21". Sadece uzun insanlara hitap ediyor.
Bu ağırlık 21" kadro ve 29" jant için olabilir diye düşünüyorum hocam.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yav bisan dönse ne dönmese ne!
Karbon 105 li modelleri 9-10 bin tl.
Bu fiyata kim yerli marka alır ki? anca bilmeyenler.
Bu fiyata yabancı sitelerden merlin wiggle vs.. wilier gtr, ridley veya canyon karbon alırsın çok net.
Aslında donanım para ediyor. Ultegra set bugün 6.5 bin TL. Yerlide olsa yabancıda olsa 6.5k üzeri fiyat olmak zorunda. Türkiye için. Yurt dışında donanımın fiyatı bir tık daha ucuz.

hegemon

Üye
Tepki
9
İsim
sarp
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
çok eski bir marka
eskiden gazeteler kuponla verirdi.
"Bisan MountainCat" o zamanlar için efsaneydi hala depomda atıl şekilde durur.

ben biraz başka şeyden bahsetmek istiyorum sanırım bisan'nın açılım olarak
"bisiklet sanayiden" türemiştir şu huyumuzdan ülke olarak ne zaman vaz gecicez anlamış değilim

otosan
roketsan
aselsan
çek yat
yaksan
ser yat
karsan vs vs vs (sen öyle san) diyende olabilir

çoğuda firma adları ürünlerinede aynı ismi veriyor bir türlü marka oluşturamıyoruz
hani ne bileyim "bisanolli" koy ismini çok yüzeysel olarak +1000tl ile başla

maruzatım bitmiştir saygılar.
bisanolli çok kötü bir isim olmaz mı, italya mıyız biz :)

fakafuka

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
ilyas
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen dağ bisikleti aldım mtx 7800 .İkinci elde adama hediye gelmiş .Sitesinde 7000 tl fiyatı var.4500 tl aldım .Çok memnunum üzerindeki setler zaten toplamaya kalksan 6000 tl bandında bir fiyat çıkıyor.Bu adamlar kar elde edecekler .Firmayı eleştirirken biraz daha bence sağduyu olalım.Bu firma bizim yerli sermayemiz sonuçta

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.700
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçen dağ bisikleti aldım mtx 7800 .İkinci elde adama hediye gelmiş .Sitesinde 7000 tl fiyatı var.4500 tl aldım .Çok memnunum üzerindeki setler zaten toplamaya kalksan 6000 tl bandında bir fiyat çıkıyor.Bu adamlar kar elde edecekler .Firmayı eleştirirken biraz daha bence sağduyu olalım.Bu firma bizim yerli sermayemiz sonuçta
Hayırlı olsun. Bir süre sonra jant ve kadro değişimiyle yükseltme yapılabilir. Bisikletin üzerindeki tasarımı ya da malzemesi yerli parçaları söyleyebilir misiniz?

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bence de Yerli firmaları desteklemek gerekir. Her ne kadar parçaların çoğu ithal olsada bu Bisan’ ın ülkemiz bisiklet sektörüne olan katkısını gölgeleyemez diye düşünüyorum. Sonuçta bir yerden başlamak lazım. Biz kendimizi kötülersek zaten bir ilerleme sağlayamayız. 26.000 m2 tesis kurmuş. Belki de yüzlerce çalışana iş vermiş. Etkinlikler yaparak bisikleti sevdiren, İç piyasanın ihtiyacını uygun fiyatlar ile karşılamaya çalışan bir firma. Yüzde yüz kendi üretimiz olan malzemenin kullanıldığı sektör çok azdır diye düşünüyorum. Benim fikrim Bisan ın bize, bizim de Bisan a ihtiyacımız olduğudur.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kesinlikle ; işini hakkıyla yapan , yapmaya çalışan ve belli kalite noktasında ürün yapan tüm yerli markalarımıza destek olmak bir yerde vatandaşlık görevi bile sayılabilir . Bundan sonraki bisiklet değişimim markası Bisan olacak büyük ihtimalle .

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bence de Yerli firmaları desteklemek gerekir. Her ne kadar parçaların çoğu ithal olsada bu Bisan’ ın ülkemiz bisiklet sektörüne olan katkısını gölgeleyemez diye düşünüyorum. Sonuçta bir yerden başlamak lazım. Biz kendimizi kötülersek zaten bir ilerleme sağlayamayız. 26.000 m2 tesis kurmuş. Belki de yüzlerce çalışana iş vermiş. Etkinlikler yaparak bisikleti sevdiren, İç piyasanın ihtiyacını uygun fiyatlar ile karşılamaya çalışan bir firma. Yüzde yüz kendi üretimiz olan malzemenin kullanıldığı sektör çok azdır diye düşünüyorum. Benim fikrim Bisan ın bize, bizim de Bisan a ihtiyacımız olduğudur.
Söylediklerinize katılmamak mümkün değil ancak üst segment sayilabilecek bisikletlerde bile kadro aralıgı olmaması firmanin özgüvensizliğini yada vizyonsuzluğunun göstergesi bence.