Bisan geri dönüyor

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.051
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence Bisan logosu başarılı.

Şaha kalkmış at, zaten yeterince enerjik bir sembol.

Bisan.com sitesinden:

237232 dosyayı görüntüle
Tam da yaklaşmakta olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız varken, ben o atın üzerine Mustafa Kemal Atatürk'ü de koyar çok daha olağan üstü logoya çeviririm arkadaş. :ssrtcbya:
Nacizane ufak bir dokunuş.
1598361631794.png 1598361740994.png

Scudo
Tepki
1.706
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@anti panik iyi günlerde kullanmak dileğiyle.Allah kaza bela ve köpek saldırısı vermesin:).Belki ileride doğru maşa ve seleyi değiştirebilirsin.
Selam arkadaşlar,

Bisan CTX 6200 ile iki hafta günde ortalama 15 km ile yaklaşık 200 km yaptım.

Şu ana kadar ürün kalitesi gayet iyi ve bisiklette herhangi bir sorun yok.

Tek yaşadığım küçük sorun bir akşam turunda ön far köreldi ve aydınlatma zayıfladı.
Pilini yeniledim. Ancak gene zayıf yanıyordu.
Birkaç saat bekledikten sonra normal yanmaya başladı.
Ve birkaç kullanımda aynı sorun tekrarlanmadı.
Muhtemelen pil kaynaklı sorun imiş.

Neticede ürünün iki yıl garantisi var. Ve fabrikası yerli marka.
Sorun çıkarsa da bu nedenle içim rahat.:)

Bisan gerçekten tam bir f/p (fiyat/performans) ürünü.

Bu fiyata ben bu kadar başarılı bir ürün beklemiyordum.
Bu yorumu kullandığım diğer markalara göre yapıyorum:
Cube, Sedona, Alba, Bianchi,...

Özetle Çok memnunum.:)

• Beğen
Tepkiler: fakafuka
Tepki
1.706
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam arkadaşlar,

Bisikleti Bisan CTX 6200 i görenler genelde beğeniyorlar, genç yaşlı olumlu tepkiler geliyor:

- bisiklet çok güzelmiş, kaça aldınız?
-farları dinamolu mu?
-maşallah, çok güzel, yapmış adamlar.
-çok şık duruyor, güle güle kullanın.

Tabii bence görünüşü önemli olduğu kadar, kullanımı da çok konforlu. Hatta bu daha da önemli.:)

Tepki
1
İsim
Abzr
Merhabalr ürünlerden memnun kalanları görünce sevindim ister istemez bende bisan all mountain almak istiyorum fakat kadro ve arka şokuna kötü deniyor denedin veya sürdün mü diyorum evet diyor ama nerede nasıl neyi denedi bilmiyorum kime desem kraker vs diyerek dalga geçiyor ama 10 bine full süspansiyon bisiklet yok maalesef bir osrun çıkar mı kırılır mı diye korkuyorum keşke hiç bir sorun çıkmaz doğru kullanırsanız diyecek biri olsa.Millet trek veya scott alıp 3 metreden düzlüğe atlıyor sonra çatırt kırılıyor kadro tek seferde değil tabii ama içinden geçiliyor bunda maksimum arazi ve şehir içinde merdiven ve 1 metre drop geçmeyecek şekilde atlamak isterim ama kullanan kıran veya sorun yaşayan var mıdır.Tanıdığınız All Mountain kullanıcısı ??

fakafuka

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
ilyas
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalr ürünlerden memnun kalanları görünce sevindim ister istemez bende bisan all mountain almak istiyorum fakat kadro ve arka şokuna kötü deniyor denedin veya sürdün mü diyorum evet diyor ama nerede nasıl neyi denedi bilmiyorum kime desem kraker vs diyerek dalga geçiyor ama 10 bine full süspansiyon bisiklet yok maalesef bir osrun çıkar mı kırılır mı diye korkuyorum keşke hiç bir sorun çıkmaz doğru kullanırsanız diyecek biri olsa.Millet trek veya scott alıp 3 metreden düzlüğe atlıyor sonra çatırt kırılıyor kadro tek seferde değil tabii ama içinden geçiliyor bunda maksimum arazi ve şehir içinde merdiven ve 1 metre drop geçmeyecek şekilde atlamak isterim ama kullanan kıran veya sorun yaşayan var mıdır.Tanıdığınız All Mountain kullanıcısı ??
Valla bende 2013 model bisan qrx 9700 tiagra yol setli bisiklet ve bisan mtx 7800 var kadro kıramadım henüz :) .Kadro kırılması filan bence normal kullanımlarda oluşması bence çok zor(üretim hatası hariç).Bu arada mtx ile dağ yolu adına girmediğim yer kalmadı.Çukur taşlı yol çamurlu yol yeri banamısın demedi.
Son olarak şunu söyliyeyim dün abimle aramda geçen bir diyolagtan konuyu özetleyeyim .Abim bana bir akıllı bileklik sordu dedim prosu daha iyi ondan al.Verdiği cevap manidardı herşeyin daima daha iyisi vardır. Ondan sebep bütçen all montaina yetiyorsa onu al.Ha ben profosyenel bu işi yapıcam diyorsan zaten çok çok yukarılarda bütçen olması lazım.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.185
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisan 2021 modellerini sergilemeye başlamış,sosyal medya hesaplarında modeller görülüyor,vakit bulursam mutlaka gidip görmek isterim.Mesela şu modele bayıldım👍249065 dosyayı görüntüle
Güzel duruyor da keşke mekanik yerine hidrolik disk fren tercih etselerdi. Yarın öbür gün birisi çıkar drop bar takar diye mekanik tercih ettiler her halde.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.224
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel duruyor da keşke mekanik yerine hidrolik disk fren tercih etselerdi. Yarın öbür gün birisi çıkar drop bar takar diye mekanik tercih ettiler her halde.
Ama tam drop barlık değil mi? :D

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Mert Ali

Daimi Üye
Tepki
174
İsim
Mert ali
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Bence de tam bir gravel havası var drop bar cok iyi gider buna @M.İhsan belki siz alır takarsıniz ama keşke arka maşayı az daha dik yapsalarmiş çok daha yakışiklı olurmuş
Ama komponentler mtb ye daha uygun zaten öyle tasarlanmış beli direk bunun gravelini yada road olanını çıkarırlar

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.224
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert Ali Ama hiç tarzım değil biliyor musun. Yani agresif kadrolu hafif bir yol bisikleti alıp ben Strava verilerimi yükseltip ego tatmini yapmak istiyorum tabiri caizse :D 4 senedir dağ-şehir bisikletim var o yüzden flat bar ve kalın lastik görmek istemiyorum artık.

Tepki
1.706
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar,

ağustos 2020 de aldığım Bisan ctx 6200 de ufak tefek işçilik kusurlarını sıfır teslim alırken, servis ben onları kendim hallettim. Bisiklet kusurları var ve benim elimden geçti demişti.
Ancak şu an ön ve arka jant tellerinde gevşemeler olduğunu bisikleti yıkarken farkettim.
Oysa kullanıcı olarak çok titizimdir. Şu ana kadar kullandığım diğer 4 marka bisikletlerimde bu sorunu yaşamadım.

Bisan işçilik hataları var özetle ve iyileşmesi gerek.
Bisikleti internetten satın almıştım. Bu nedenle bakalım yakınımdaki Bisan bayisi garanti kapsamında jant tellerini halledecek mi?

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,

ağustos 2020 de aldığım Bisan ctx 6200 de ufak tefek işçilik kusurlarını sıfır teslim alırken, servis ben onları kendim hallettim. Bisiklet kusurları var ve benim elimden geçti demişti.
Ancak şu an ön ve arka jant tellerinde gevşemeler olduğunu bisikleti yıkarken farkettim.
Oysa kullanıcı olarak çok titizimdir. Şu ana kadar kullandığım diğer 4 marka bisikletlerimde bu sorunu yaşamadım.

Bisan işçilik hataları var özetle ve iyileşmesi gerek.
Bisikleti internetten satın almıştım. Bu nedenle bakalım yakınımdaki Bisan bayisi garanti kapsamında jant tellerini halledecek mi?
Jant teli gevşekliği ciddi bir sorun değil gibi sanki. Ama jantın kalitesini sorgulatır tabi.
Ayrıca stok jantlar sıkıntı yapabilir. Sadece Bisan değil bütün markaların sorunu bu.

Tepki
1.706
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Jant teli gevşekliği ciddi bir sorun değil gibi sanki. Ama jantın kalitesini sorgulatır tabi.
Ayrıca stok jantlar sıkıntı yapabilir. Sadece Bisan değil bütün markaların sorunu bu.
Selam arkadaşlar,
Bugün yakınımdaki Bisan bayiine gittim.
Makul bir işçilik ücreti karşılığı jant tellerini akort yaptırdım.
Bayiinin verdiği bilgiye göre yeni bisikletlerde bu sorun olabiliyormuş.

Sorun halloldu.:)

Tepki
1.706
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam arkadaşlar,

Bisan CTX 6200 ile iki hafta günde ortalama 15 km ile yaklaşık 200 km yaptım.

Şu ana kadar ürün kalitesi gayet iyi ve bisiklette herhangi bir sorun yok.

Tek yaşadığım küçük sorun bir akşam turunda ön far köreldi ve aydınlatma zayıfladı.
Pilini yeniledim. Ancak gene zayıf yanıyordu.
Birkaç saat bekledikten sonra normal yanmaya başladı.
Ve birkaç kullanımda aynı sorun tekrarlanmadı.
Muhtemelen pil kaynaklı sorun imiş.

Neticede ürünün iki yıl garantisi var. Ve fabrikası yerli marka.
Sorun çıkarsa da bu nedenle içim rahat.:)

Bisan gerçekten tam bir f/p (fiyat/performans) ürünü.

Bu fiyata ben bu kadar başarılı bir ürün beklemiyordum.
Bu yorumu kullandığım diğer markalara göre yapıyorum:
Cube, Sedona, Alba, Bianchi,...

Özetle Çok memnunum.:)
Merhaba arkadaşlar,

ön far sorunum devam ediyor. Pili yenilememe rağmen yarım saat sonra ön far kör yanıyor.
Arka far çok başarılı. Şu ana kadar yaklaşık 1 yıldır pil değişmedi.
Ön far ise maalesef başarısız.
Acaba piller titreşimde yerinden oynuyor mu dedim. Üzerine lastik taktım. Ama faydası olmadı.

Dosyalar

Fys

Üye
Tepki
56
İsim
YaSiN
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisan candır ayrıca bisan bmx çocukluk bisikletimizdir

B

BF Okuru

Misafir
Merhaba arkadaşlar,

ön far sorunum devam ediyor. Pili yenilememe rağmen yarım saat sonra ön far kör yanıyor.
Arka far çok başarılı. Şu ana kadar yaklaşık 1 yıldır pil değişmedi.
Ön far ise maalesef başarısız.
Acaba piller titreşimde yerinden oynuyor mu dedim. Üzerine lastik taktım. Ama faydası olmadı.
Hocam o piller gördüğüm kadarıyla normal pil. Sizin lipo benzeri pil kullanmanız lazım aydınlatmada. Normal sağda solda satılan piller NiCd sanırım ve gücüne göre zayıflayıp öyle bitiyor ama LiPo piller sonuna kadar aynı gücü verip bir anda bitiyor. Bisiklerler için LiPo piller daha uygun. 18650 pil cihazınızla uyumluysa tavsiye ederim.

Tepki
1.706
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam o piller gördüğüm kadarıyla normal pil. Sizin lipo benzeri pil kullanmanız lazım aydınlatmada. Normal sağda solda satılan piller NiCd sanırım ve gücüne göre zayıflayıp öyle bitiyor ama LiPo piller sonuna kadar aynı gücü verip bir anda bitiyor. Bisiklerler için LiPo piller daha uygun. 18650 pil cihazınızla uyumluysa tavsiye ederim.
Yok hocam şarjlı ince kalem pil değil, normal markette satılan Alkalin pil kullanıyorum.
Alkalin pil de yarım saatte bitmez.
Bitince de tekrar çalışmaz.
Ama benim lamba bekleyince çalışıyor.
bu sabah baktım 10 dk çalıştırdım sorun yoktu.
Şimdi tekrar açtım sorun yok.
Pil harici başka sorun var.:)

Dosyalar

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok hocam şarjlı ince kalem pil değil, normal markette satılan Alkalin pil kullanıyorum.
Alkalin pil de yarım saatte bitmez.
Bitince de tekrar çalışmaz.
Ama benim lamba bekleyince çalışıyor.
bu sabah baktım 10 dk çalıştırdım sorun yoktu.
Şimdi tekrar açtım sorun yok.
Pil harici başka sorun var.:)
Belki de pil bitmiyordur ama fazla akım çekiyorsanız ve pil aşırı ısınıyorsa iç direnci artar ve siz akım çekmenizi engeller dolayısıyla ışık söner. Beklediğinizde pil sıcaklığı düşeceğinden iç direnci de azalır ve tekrar yeterli akımı elde ederek ışığı yakarsınız. Sadece bir teori.