Bir kişi daha eksildik... Mehmet Vural

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam Eskişehir İstanbul tur arefesi sosyal medyada rastladığım maalesef yine emniyet şeridinde kaybolan bir hayatla sonuçlanan bisiklet kazası...
Allah rahmet eylesin, geride kalanlarına sabır versin
Kaynak:
(link)
192391

Son düzenleme:
Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.365
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah Rahmet eylesin. Bizim devamlı tur yaptığımız bölgeler. Ne desek boş. Yanlış bilgi olabilir ama emniyet şeridini giren bir .................................... çarptığı söyleniyor. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama rahmetli ile Çatalca'dan Büyükçekmece'ye birlikte pedallamıştık bir seferinde.

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence bir kaza değil. CİNAYET ! Görgü tanıklarına göre araç normal seyrederken bir anda direksiyonu kırıp, emniyet şeridine girerek çarpıyor ve söylenenlere göre yerde hiç bir fren izi yok. Benim düşüncem; çarpan araç önündeki aracı Emniyet şeridini kullanarak sollamak istediği ve kazanın da bu sebeble gerçekleştiği kanısındayım. Allah rahmet eylesin

Son düzenleme:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yakınlarının ve bisikletli camiasının başı sağolsun. Bu kaçıncı demeyi bırakıp, bisikletli ölümlerine odaklanmak gerekiyor. Ölümlerle ilgili çok yönlü ayrıntılı veritabanı oluşturulmalı. Ayrım yapılmaksızın bütün mağdurların hakları aranmalı, hukuken sahip çıkılmalı.
(link)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.365
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gündüz bile Ankara pavyonu gibi geziyorum ama işte böyle bir ................................................sadece 2 saniye daha beklememek için bir insanın canını alıyor. Sonra da 2-3 sene sonra topluma karışıyor olan yitip gidene oluyor.

Cumartesi günü arkamdan sıkıştıran.................................................dur diye işaret yaptım ama kaçmayı tercih etti böyle 1-2 kişiyi ibreti alem için kafa göz dümdüz yapacaksın.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yollardaki durum bir yana toplu taşımalarda yasal hakkımız saat dilimlerinde dahi bisikletli görüp homurdanan mahlukatlar var... Genelde şehirlerarası turlarda gözlemlediğim o kadar güzel anlayışlı bisiklet düşmanlığı bilmeyen insanlar varki, birde bunların arasında önünde onlarca araç varken kırmızıdan yeşile dönen lambayı görmesin ya kornaya basan yada karşıdan geleni umursamadan hemen geçme telaşında olan parazitler var, birde emniyet şeridinde sen seyir halinde iken sağdan sollayıp seni farketse dahi arsızca korna çalan babası belli olmayanlarda var,

Varlar o kadar çokki bu ülkede yine sosyal medyada size değil, size çarpıp siz ölüncede içerde yatmak zorunda kalanlara üzülüyorum diyen hanımefendiler var(Mudanya yolunda yakın zamanda antrenman yapan GÖKHAN UZUNTAŞ ve ekibini görüp tahammül edemeyen akıl küpü olur kendisi )
...
geçen karayolunda emniyet şeridinde giderken onca şeridi istila edeni görmezden geleni görüp sadece beni durdurup hemşerim bisiklet ile bu yolda gitmek yasak diyince yasada trafik kurallarına riyaet ettiğim sürece benimde hakkım var dediğimde lan git bana yasayımı öğretiyorsun diyen trafik poliside(görevini hakkı ile yapanlarda onları tenzih ederim) var.. Şimdi kime dokunsan illa bunlardanda VAR diyecektir.. Bir gün bitmeleri dileği ile....
Bu arada Psikolojim el vermedi, yarın akşam İstanbul Eskişehir biletini iptal ettirdi bana,gece tek başıma bilmediğim yollardan dolayı tehlikeli olacağını varsayıp, Otobüs ile gideceğim Eskişehirden çarşamba sabahı 8 de İstanbula doğru bisiklet ile dönecektim, inşallah stresi atlatırsam yarın akşama kaldı tur için kesin kararım..... ☹
192397

Son düzenleme:

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
memleket acik timarhane olmus. ölen öldügüyle, sakat kalan sakatligiyla kaliyor... bunlar kolayina duzelmez. sen istedigin kadar kendi adina inadina kurallara uyarak, tedbirini alarak sür... yine de boyle dangalaklar bitmeyecek. hergun evriliyorlar cunku

Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
Bisiklet yolu ayri olsa sikinti olmaz kompleskli milket olduk benzine zam gene.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Hukuken cezalar çok daha fazla artmalı ki çarpacak adam düşünecek
"Ulan çarparsam daha güneş yüzü göstermezler, değmez" diyip bekleyecek yoksa 2 yıl ceza alırım iyi haldi paraydı derken yatmam bile diyip tekrar ve tekrar çarpar böylelikle ülkedeki çatlak sayısı azalmak yerine artmaya başlar
Ara yolda, mahallelerde ayağını gazdan kaldırmadan 120-130 ile gidenler var önüne bisikletliyi bırakın bir çocuk çıksa durana kadar çarpmış olacak
Bunun tek çözüm yolunun ağır cezalar ile olacağını düşünüyorum 120 ilene gidene de verseler 10-20 bin maddi ceza bak basar mı bir daha
Ben şahsen şirket arabalarından da korkuyorum araç kendisinin olmadığı için nereye vururum diye düşünmeden son sürat gidiyorlar

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer Çatalca yolundaki kişiden bahsediyorsanız o benim annemin dayısının yakın akrabası. BBK’dakiler Çanakkaleye gittiler fakat kendisi gitmek istememiş ve böyle bir olay olmuş. Yarın da Polonyadaki oğlu gelecekmiş.

Son düzenleme:

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Eurosport'ta Sarper ve Berkem'den duydum bende..Toprağı bol olsun..
-Her sene böyle 100-150 arasında bisikleti kazada yaşamını yitiriyor..
-Ben uzun yola çıkmam..Korkuyorum çünkü..
-Bu haberler insana,bu sporu bıraktırır..

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Allah rahmet eylesin,çok üzücü.bu haberleri duydukça tek başıma değil grup sürüşlerle ana caddelerde turlamayı tercih eder oldum.hiç olmazsa kalabalık grubu gözlüde görür gözsüzde görür!!!

Tepki
117
İsim
Büyükçekmece Bisiklet Kulübü
Büyükçekmece Ali Hüryılmaz Bisiklet İhtisas Kulübü kurucularından, pedaldaşımız Mehmet VURAL'ı, Çatalca yolu girişinde arkadan otomobilin çarpması ile yaşanan bir trafik kazasında kaybettik. Cenazesi, yarın (19.03.2019) öğle namazına müteakip Büyükçekmece Kuba camisinden kaldırılacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınları ve arkadaşlarına sabırlar dileriz.

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mutlaka bir kaç tane sorunlu insan çıkabiliyor. Geçen yanyoldan Selimpaşaya gidiyordum bir tane adam camdan baktı yavaşlayıp dil çıkarıp gitti. Her şey bi yana sana yol verip selam veren insanlarda var. O yüzden bizim yoldaki arabaların hiçbirine güvenmememiz lazım. Daima dikkatli olup konsantre bir şekilde yol almamız lazım.Yoksa işimiz yaş.