Bir bisiklet takımına nasıl katılırım?

Scudo

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pro veya fondo tarzı yarışlara giren bisiklet takımlarına girmek isteyen genç arkadaşlarım öncelikle hepinizi selamlıyorum. Sorunuza cevabım ise; Siz o tür takımlara katılacak kadar iyiyseniz ve bu sporu gerektiği kadar ciddi yapıyorsanız merak etmeyin onlar sizi bulur.

Bu arada @Serkan Mıstınoğlu nu bile çileden çıkartmışsınız ya. Tebrikler.

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.024
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
aslında toplam 20 saatte 500 sürdüm ama olsun :)

işin şakası biz bundan zevk alıyoruz. hafta sonu grubumuzu toplayıp değişik yerlere saatlerce sürüyoruz. sabah erkenden kalkıp , millet yatağından yeni kalktıgında biz 100kyi geçmiş oluyoruz. kendi içimizde yarışıyor kendi eksiklerimizin farkına varıyor ve birbirimizi daha iyi olmak için teşvik ediyoruz. arabayla hiç gitmediğimiz yerleri bisiklet ile keşfediyoruz. güzel dostluklar kazanıp iyi insanlar biriktiriyoruz.

bize bunlar yetiyor :)

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aslında toplam 20 saatte 500 sürdüm ama olsun :)

işin şakası biz bundan zevk alıyoruz. hafta sonu grubumuzu toplayıp değişik yerlere saatlerce sürüyoruz. sabah erkenden kalkıp , millet yatağından yeni kalktıgında biz 100kyi geçmiş oluyoruz. kendi içimizde yarışıyor kendi eksiklerimizin farkına varıyor ve birbirimizi daha iyi olmak için teşvik ediyoruz. arabayla hiç gitmediğimiz yerleri bisiklet ile keşfediyoruz. güzel dostluklar kazanıp iyi insanlar biriktiriyoruz.

bize bunlar yetiyor :)
Bence bir bisiklet takımına girebilecek seviyeye gelmişsin artık. Ben allahtan bu sene 9.000 km yapabildim. 10.000 olsa yerimde duramazdım zaten, hemen bir bisiklet takımına girmek isterdim.

@trainspotting35 Çetiiin! Koş, bisiklet takımına giriyoruz. ?

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.530
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar izmirde oturuyorum . dağ bisikleti sürücüsüyüm . bisiklet takımının bana katkısı ne olur yada öenrebileceğiniz girişinde sıkıntı yaşamıyacağım bi takım önerirmisiniz rica etsem . çünkü çok gezen ve süren biriyim emeğimin boşa gitmesini istemiyorum . bu arada yetkililer başlığı aradım ama bulamadım silmek yerine taşırsanız sevinirim .
bulunduğunuz ilde gençlik spor il müdürlüğüne gidip bisiklet branşı ile ilgili yetkili bulup onlarla istişare edebilirsiniz. Antrenörler vardır illaki. Takımın faydası şöyle olur disiplin kazanırsınız biraz daha bilinçli hareket edersiniz.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha Serkan Bey'in çileden çıkması çok seri gerçekleşen bir olay ama bu konuda kendisine hak veriyorum. Yaşlanmaya başladım galiba. ? ?

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha Serkan Bey'in çileden çıkması çok seri gerçekleşen bir olay ama bu konuda kendisine hak veriyorum. Yaşlanmaya başladım galiba. ? ?
Çetin bey artık sizde ultra pro bir yarış bisikleti sahibi olarak herhangi bir yarış takımına girmeyi düşünüyor musunuz?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha Teklifleri değerlendiriyorum. Yurtdışından 1-2 mail aldım. CCC ooo Çetin Başkan Giant almışsın hayırlı olsun günlük turlarımıza bekleriz diye mesaj attı. Saatleri bana uymuyor hanım izin vermez diye reddettim adamlara ayıp oldu.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha Teklifleri değerlendiriyorum. Yurtdışından 1-2 mail aldım. CCC ooo Çetin Başkan Giant almışsın hayırlı olsun günlük turlarımıza bekleriz diye mesaj attı. Saatleri bana uymuyor hanım izin vermez diye reddettim adamlara ayıp oldu.
Turuncu zaten onların formaları. Bizim kırmızı ağırlıklı forması olan bir takıma girmemiz lazım.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha 1573716327920.png

Benim yelek tasarımımdan çalıp kullanmışlar.

• Hahaha
Tepkiler: Hakan38

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Ben bisiklete ilk başladığımda, gelişecğeim, en iyisi olacağım diye düşündüm. Kalktım abi İstanbul İl Temsilcisinin telefonunu arayıp buldum. Adamı da aradım konuştuk. Bana kaç yaşındasın ne kadar sürüyorsun dedi. Sayın hocam dedim, 43 yaşındayım. Her çıktığımda 10 km sürüyorum dedim. Ki o benim maksimum sürüşümdü. En fazla 10 km yapıyordum ki bu zaten benim için inanılmaz bir rakamdı. Muhtemelen gtyle gülmüştür :) ama kibar ve ilgili bir bey, yardımcı oldu sağolsun kırmadı beni. Biraz grup sürüşü yapın dedi, antrenmanınızı arttırın dedi. Dalga mı geçiyorsun demedi

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@Serkan Mıstınoğlu dostum, milletçe ne kadar kötü eleştirmeyi, ''gömmeyi'' seven olduğumuzun güzel bir örneği olmuş yazdıkların. eleştiririz, gömeriz, hepimiz öyleyiz. Demorolize edip hedeflerinden vazgeçiririz. Ama hep en iyi sporcu bizde olsun isteriz, ''biz de niye iyi sporcu yetişmiyor'' deriz, yakınırız. Aman boşver kim uğraşacak, eleştirmek daha güzel.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadi-i Şirazi'nin dörtlüğünde dediği gibi
"sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
bilmez ki sorsun,
bilse sorardi."

Sordukça öğrenecek, öğrendikçe daha nitelikli sorular soracak.16 yaşında bisiklet sporu da dahil birçok şeyden bihaber genç bir kardeşimizin soru sormasını hoş görmemiz gerekir.Öğrenmek isteyene yol gösterilir.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 (link) Süleyman hocam gençler var mı bir bildiğiniz diye sormak yerine benim 10 sn lik bir arayışımla bulduğum İzmir bisiklet Kulupleri ile irtibat kurabilir. Biz yaşlıyız biraz yeni nesil gençler internete daha kanalize ufacık bir aramayla tüm bilgi önlerinde. Buraya cevap yazıp ekim den, kasım ayına kadar cevap bekliyorsa yeterince çaba sarfetmiyordur zaten. Ulan ben kesin yaşlandım @Serkan Mıstınoğlu Bey'i ölümüne savunuyorum. Şimdi Serkan Bey gelir senin savunmana ihtiyacım yok der orası ayrı ama ben hak verdim Serkan Bey'e.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu dostum, milletçe ne kadar kötü eleştirmeyi, ''gömmeyi'' seven olduğumuzun güzel bir örneği olmuş yazdıkların. eleştiririz, gömeriz, hepimiz öyleyiz. Demorolize edip hedeflerinden vazgeçiririz. Ama hep en iyi sporcu bizde olsun isteriz, ''biz de niye iyi sporcu yetişmiyor'' deriz, yakınırız. Aman boşver kim uğraşacak, eleştirmek daha güzel.
Sadi-i Şirazi'nin dörtlüğünde dediği gibi
"sormaz ki bilsin,
sorsa bilirdi.
bilmez ki sorsun,
bilse sorardi."

Sordukça öğrenecek, öğrendikçe daha nitelikli sorular soracak.16 yaşında bisiklet sporu da dahil birçok şeyden bihaber genç bir kardeşimizin soru sormasını hoş görmemiz gerekir.Öğrenmek isteyene yol gösterilir.
Bu kadar kızdığı şeyin sorması değil üslubu olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu ne yahu, adamı dövmediği kalmış. moderatörken de böyleydi bu, azarlar alay eder ukalalık eder mesajını siler yasaklar başlık kapatırdı... yazık.

spor kimsenin babasının mülkü değil, kimsenin de tekelinde değil. her düzeyde yapılabilir. amatörü olur, profesyoneli olur, acemisi olur, tecrübelisi olur, yerel ölçekte olur, ulusal ölçekte olur, olimpik düzeyde olur. sayayım mı?

bir insanın gelip burada ben nerede kendimi disipline edecek, emeklerimi bir faydaya hedefe dönüştürecek bir zemin bulabilirim diye sormasında ne kötülük olabilir, ne saçmalık olabilir?

siz kimsiniz ki, böyle bir durumda insanları aşağılama azarlama alay etme cüretini gösteriyorsunuz. meydanı boş mu buluyorsunuz?

bisiklet insanlık tarihinin en paylaşımcı, katılımcı, çoğulcu icadıdır. bunun sporu da öyledir, kafanızdaki spor kavramını değiştirin. biz bisikleti herkesin kullanmasını istiyoruz, sporunu da herkesin yapabileceğini söyleyeceğiz. ulaşıma da spora da bu gözle bakıyoruz. spor yapmak, bunu birlikte yapmak, bir düzen içinde yapmak, öğrenerek gelişerek yapmak, herkesin hakkıdır. bisiklet takımı sizin zihninizdekinden ibaret değil. üç beş arkadaş mahallede bir araya gelip nasıl futbol takımı oluyorsa bisiklet takımı da olur, ayağına top değen insan nasıl etrafına bakıp ben de bir takımda oynasam mı acaba diye içinden geçirme hakkına sahipse, bunda bir ayıp günah suç kabahat yoksa, bisiklette de öyle. adam demiyor ki ben de gideyim paris'te yarışayım, kendimce uğraşıyorum emeğim boşa gitmesin bir düzene girsin diyor, biri oradan kafayı uzatıp demediğini bırakmıyor.

yahu moderatörlük kim ben kim dememiş, yüzüne gözüne bulaştırmış, ama biri takım sporu yapmaya heveslenince demediğini bırakmıyor. şaşkın.

• Beğen
Tepkiler: trivor

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 (link) Süleyman hocam gençler var mı bir bildiğiniz diye sormak yerine benim 10 sn lik bir arayışımla bulduğum İzmir bisiklet Kulupleri ile irtibat kurabilir.
Tam olarak bisiklet kulüplerini değil de ''girişinde sıkıntı yaşamayacağı kulüpleri'' öğrenmek istemiş.Yani deneyimli kişilerden rehberlik istemiş.Belki de aklında şöyle bir şey vardı:Gittiği kulübün kapısında
-sen yılda en az 10000 km sürüyor musun
-Programlı antrenman yaptın mı
-Nabza dayalı antrenman yaptın mı
-En uzun kaç km sürdün
-Haddini biliyor musun gibi

ifadeler ve sorularla karşılaşmak (bisiklet takımına girmek istiyorsan ''şunları yaptın mı'' diye sormak) yerine ''takıma girmek için şunları yapmalısın'' diyen, hevesini kursağında bırakmayacak bir kulübün varlığından haberdar olmak istiyor olabilir.