Bir babayiğit aranıyor.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.384
Bisiklet
Focus
belki kızacaksınız bana ama bundan daha iyisine layık olduğumuzu düşünmüyorum, benim bir umudum kalmadı artık, bizdeki hamurla ancak bu kadar oluyor:hasta:

Scudo

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.304
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
Benzinden % 80 vergi... beterin beteri var!
Ya yarın öbür gün amcamlar biz pedalcıları çevirip, yaptığımız km başına harcadığımız watt-kalori hesabıyla bu % 80 vergiyi alırsa napcaz? :eek:
Neyse, % 20'yi kurtardık diye bayram yaparız artık.:D

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@volkan Öz

Anlatamadım galiba eğer arz oluşturup baskı kuramıyorsan bu dedikleriniz olur, oluyor da haklısınız. Ben size bir sürü çözüm önerebilirim araç kullanmama hususunda. Yolların durumunu ben çok iyi bilirim sürekli toplu taşıma kullanmış biri olarak. Benim yazdıklarımın ana teması " bu ülkede ekonomik kriz yok " demek içindi. Elbette bende farkındayım İstanbul'daki durumun ne olduğunun, fakat size şunu açıkça söyleyebilirim ki bir otomobilde bir kişi seyahat etmek kadar zalimce ( mecazi olarak ) bir davranış yok. Bir kere kendinize eziyetle başlıyorsunuz, iki trafik stresi sizi araç kullanırken çok daha fazla etkiliyor, üç ekonomik olarak arabayla seyahat çok pahalı, dört trafikte her an kavga riski gözardı edilemez boyutlarda. Bütün bunları düşündüğümde eciş bücüş de olsa toplu taşıma taraftarıyım. Metrobüsle 2 sene beylikdüzüne gittim geldim. ondan önce otobüsle gidiyordum ve tüm bu süre boyunca aracım vardı. Ben toplum isterse toplu taşıma koşullarını çok rahat bir şekilde ehlileştirir düşüncesindeyim. Size bir noktada çok hak veriyorum bu nüfus artışıyla sizin gözlemleriniz tamamen doğrudur. Fakat yine de toplu taşıma tek başına araç binmekten evladır.

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
bu ve buna benzer meseleler hakkında ne kadar kafa yorulursa yorulsun ne kadar tartışılırsa tartışılsın maalesef sonuç değişmeyecektir.
meselenin aslı onların inançlarında saklıdır.
bir çok kişiden ve yakınımdan şunu duydum "sen etrafında olan biten her şeyi Yahudilere bağlıyorsun"
maalesef Yahudi olmayan insanların yaptıkları tek bir hata varsa oda bir üst satırda tırnak içerinde yazdığım düşünceye sahip olmalarıdır.
bizi öyle bir millet haline getirdiler ki (akıllara durgunluk veren çeşitli yöntemler ile) milletçe düşmanımızı dost,dostumuzu düşman biliyoruz.

bir devletin güçlü olması temelde üç şeye bağlıdır.
1.nüfus.
2.stratejik konum.
3.alemşümul (Bütün dünyayı alakadar eden) bir ideoloji.

bu üç şeyi bir arada tutmak dehşet derecede zor iştir. bunu başarabilmenin formülü düşmanın her türlü özelliğini , güçlü ve zayıf yönlerini milletimizin yetişkin her ferdi tarafından iyi tanınmasıdır.
üç ayda bir cep telefonu değiştiren , bir şarkıcıyı yada futbolcuyu havaalanında karşılamaya koşan, kıçındaki donun rengi konusunda saatlerce tartışabilen nesiller ile bu işler olmaz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
genelde dostlar ekonomiden şikayetçi bu ortaya çıktı, evet hepimiz şikayetçiyiz,benzin fiatlarından vs vs ,çözüm ise yerli üretim ,kendi yağımız ile kavrulmak.

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
eğer içinizde bu kadar ekonomiye ilgililer varsa ve ingilzce de okuyabiliyorlarsa şuradan başlasınlar: (link)

23 ve 36. sayfalar arasındaki metin eminim kafalardaki birçok soruyu cevaplayacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ufuk Bal

ufuk bey ,
ingilizce bilmeyenler olabilir kısaca belirtirseniz seviniriz .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
topiği açan benim herkese teşekkür ettim bana zıt fikri olanlarada ,yalnış anlayanlarada teşekkürümü eksik etmedim,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Sorun ekonomi de değil yönetim de ağalık sistemi gitti mi sanıyorsunuz şu an ki sadece evrim geçirmiş hali ,meclis de kaç kişi ileri düzey zeka bilgi ve kültüre sahip, kaç belediye başkanı entellektüel düşünme yetisine sahip her biri cahil para sahibi, toprak sahibi ağalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Hasan SAYLIK

doğru tabi,topiğin açılışı yok mu bi babayiğit idi ,yani yuroyu indirecek türk parasının alım gücünü yükseltecek ,evet korkarım yok,,,,,

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
Bir babayiğitle olmaz, binlerce/onbilerce sanayici-bilim adamı ve bunların ürettiklerini burun kıvırmadan alacak tüketiciyle olur. Tekstil ülkesinde, yabancı markalı ki onunda Türkiye'de üretirdiği ürünü almayı anlamıyorum. Ne zaman ülkemizde üretim artar, bunu yurtdışına satarsınız, sattığınız aldığınızdan daha az olur, o zaman döviz düşer, bu bir süreçtir, sanayi devriminin 2-3yüzyıl önce gerçekleştiği düşünülecek olursa, daha çok yolumuz var.

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
@Kudret Kurtcebe

Aslında o teknolojiye sahibiz. Hem de dibine kadar. Neden kullanmıyoruz. Bence bu sorulmalı.

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
@Mehmet Levent

1920 modelini kullandım. Gerçekten iyiydi. Aselsan'ın satamamasının tek sebebi pazarlayamamaktı. Neden? Neden? Bizim reklamcılarımız çok mu kötü? Neyse bu konuda konuşmak istemiyorum.

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
@Atilla Gobel

Tamamen katılıyorum. Arabasının arkasında "Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyorum" diye yazıyor. Görmüşsünüzdür siz de ara gazlarla motoru öyle bir öttürüyor ki sanki benzin yakmıyor da su yakıyor. Bizlerin de biraz değil iyi bir eğiteme ihtiyacı var.
Bisiklete binme sebebim %70 bu yüzden, bisikletle gidebileceğim bir mesafeyi niye motorlu taşıt kullanarak gideyim. Üstelik inanın bana daha hızlı gidiyorum.
Eskiden TRT zamanında insanları bilinçlendirmek için "5 dakika" programı vardı, haberlerden önceydi. Şimdi de lazım böyle programlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
katılıyorum mete bey
dünden daha fazla bisiklete ihtiyacımız var,aklımda projeler var broşürler hazırlamak bisikletin yararları üzerine,ve bu forumda geziler düzenlemek performans içermeyen herkesin katılabileceği valla bu istanbulda bi şeyler yapmamız lazım,bakalım zaman ne gösterecek .

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
@VolkanS

Volkan kardeşim, sözlerine bir nebze olsun katılıyorum fakat daha çok yolumuz kalmadı. Tükeniyoruz. Bitiriyorlar bizi.

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
@Kudret Kurtcebe

Ben varım Kudret Bey, grafikerim broşür, afiş ne olursa bu konuda seve seve ücretsiz çalışırım.
Ben de kendi imkanlarımla bir afiş bastırmayı düşünüyorum. Sadece bunları asacak veya dağıtacak gönüllü arkadaşlara ihtiyacım var.
Henüz bastırmadım o nedenle forumda geniş anlamda duyurmadım. Eğer isterseniz bastırdığımda size de gönderebilirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@mete semiz

mükemmel fikir,bilgisayardan çıktı yaparım ve matbada çoğaltırım el ilanı şeklinde olur,gittiğimiz yerlerde dağıtırız hiç yoktan bi hareket olmuş olur.

ozan aktürk

Daimi Üye
Tepki
104
Samanı bile ithal ediyorsak Euro'nun 3 tl olması hiç şaşırtıcı değil.