Bir babayiğit aranıyor.

B

BF Okuru

Misafir
evet......
varmı babayiğit
yuro 2008 de 1.87 idi
ne olduda 3 lira oldu,,,,,,
buna kim dur diyecek,,

her şey pahalandı ,,,,,

maxxis over driverlar çifti 240 lira
xt ayna kol 200 yuroya düştü, 600 lira bi ayna kol

yuroyu 1 liraya çekecek adamın alnını karışlarım ben
75 milyonda bir kişi bile bunu asla başaramaz

sizin ekonomik musluklarınız dışarda, adamlar bi konuşuyor
yuro 3 lira dolar 2 lira oluyor
bunu durduracak bi baba yiğit arıyorum

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
beni başa getirin bu işi ben hallederim :D

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Üretim olmazsa,yalan dolan işlerle ekonomi iyi durumda dersen,arge ye para yatırmassan,ülkenin % 48 i ilkokul mezunu ise sen euro yu indiremessin abi.Don lastiğini bile ithal edersen mahkümsundur dışarıya.

Tarım ülkesinde limonu birezilya'dan,pamuğu yünanistan'dan,buğdayı ordan burdan ithal edersen düşmez abi.
Petrol ülkelerine en yakın olan ülkenin,dünyada benzini en pahalı hallkına satan bir ülkeysen indiremezsin abi.

Borsa yabancıların elindeyken,bankalarının %80 ni yabancı ise,Ptt ni,telekomunu,fabrikalarını yabancılara sattıysan düşmez abi.Onlar ne derse o olur.
Kimse hayal görmesin.Lafla peynir gemisi yürümez.

Sen van'da,Ağrı'da oturan bir lise öğrencisini otomatik kayıt sisteminde İstanbul'a kayıt ediyorsan bu basit bir olayı bile yüzüne bulaştırıyorsan biz kim euro yu düşürmeye çalışmak kim.

Daha bu örnekleri sabahlara kadar yazarım.Benim bu ülkeden ümidim yok artık.Parası olan mis gibi yaşar olmayan çile çeker bu ülkede.
He herşeymi kötü hayır değil tabi ama yetmez yetmez yetmezzzz...

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu
B

BF Okuru

Misafir
@volkan Öz

aynen katılıyoum,
ağbim nuri kurtcebe ,karikatürist, eleştirdi yıllarca ,çizgileri ile,kalemi susmadı ,1 yıl verdiler sonra para cezasına çevrildi,geçen sene ,
onunla gurur duyarım.

B

BF Okuru

Misafir
mesele 1938 den bu yana hükümetler ne yaptı bana göre hiç bi şey,,

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
O tip birisi eminim vardır bu memlekette ancak ya daha doğmamış yada doğmuş ama 3 - 5 yaşında bir çocuk daha. 25-30 yıl sonra belki duruma el atar.. :)

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Neyse anlayan anladı umarım.:)

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
@Mehmet Levent

Burda siyaset değil ekonomi konuşuyoruz :)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@Mert Evbaşı

haklısınız. ikisinin birbiri le hiiiiiç alakası yok çok şükür.

B

BF Okuru

Misafir
@Mehmet Levent

hiç bir parti savunulmuyor ,sadece 1938 den bu yana hükümetlerin hiç bi şey yapmadığını söylüyorum ata yerinden kalksa beni çok yalnış anlamışsınız diyecek idi ,ata küresel sermayeye karşı idi ,yerli üretime önem vermiş idi ama o yıllarda çok eksiğimiz var idi ,,,ne geliyor ise başımıza üretmemekten geldi montaj sanayisine bel bağlamaktan geldi.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@volkan Öz

volkan abi yazdıkların için sana kimse kızmaz niye kızsın. :)
ama eski zamana baktığımızda matbaanın geç gelmesi normal olağan şeylerdi. ozamanın şartları öyle gerektiriyordu.

B

BF Okuru

Misafir
@volkan Öz

tarihe bakar isek,isim vermeyelim bir yahudi ailesi osmanlıyı borç tuzağına düşürdü malesef,osmanlıyı çökerttiler 5 milyon insan kaybettik,balkan savaşları ,mısır ,filistin cepheleri,evet dediğin doğru gevur icadı demiyecektik ,300 yıl öncesinden başlayacak idik bilim ve teknoloji hamlemize..

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@chn krmz

valla kardeşim kimseyi kırmak istemem.Bu konular beni hayli üzüyor.Biz bu değildik.Üretirdik çalışırdık,Şimdi hep tüketmekteyiz,hep hazırdan yiyoruz.2 çocuğum var bazen düşünüyorum onların ne suçu var.Benim çektiğim çileleri,sıkıntıları eğer böyle giderse onlarda çekecek.Düzelmemiz lazım şu ayna kolu biz yapalım yaaa nedir ki neden muhtacız bunlara.. :)

Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
@Mehmet Levent

Konuşulanların üzerinde hiçbir siyasi partinin veya siyasi ismin adı geçmemiş,savunma veya kötüleme yapılmamış fakat bu euro ve dolar ne olacak ? Siz memnunsanız memnunum diye belirtebilirsiniz.

Örneğin ben memnun değilim.

B

BF Okuru

Misafir
falanca parti filanca parti değil,,,ekonomi aynen siyaset demektir benim görüşüm atatürkçü görüştür
yani tam bağımsız üreten parası değerli,gerçek milliyetçi türkiye ,
emekli albay merhum babam beni böyle yetiştirdi.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Barış C. Şentürk

Birde ne diyolar kardeşim biliyormusun..Euro ve dolar bu seviyede olmalıymış hatta biraz daha artmalıymış.E tabiki hep ithal edersen 10 dolara aldığın 20 tl yapıyorsa şu anda ve yıllık anlaşmalar yapıyorsan şirket olarak ve dolar düşerse adam yıllık anlaştığı fiyatı geri çekemeyeceğinden 10 tl ye satmak zorunda kalacak ve zarar edecek.İstermi ithalatçı firma istemez tabi.E ihracatçı ne yapacak.Bu seviyedeki dolarla heralde üretip yurt dışına satamayacak.Üretip para kazanamayacağını gören sanayici ne gerek var ithal eder iç piyasaya okuturumun hesabını yapıyor tabiki.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
ben memnun değilim durumdan. oda spreyi bile yunan malı. çikolata doğu avrupa malı, arçelik bile çinde üretim yaptırıyor. AB nin açık pazarı olduk vesselam. çok sıkıntıdayım çok ama ne yapalım yapacak bişey yok.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Tarih meraklısı bir adam olarak şunu söyleyebilirim; burada konuşulan konu sadece suçu üstlenmekten kaçındığımızı gösteren ifadeler içermektedir. Geçmişe tüküren, söven, kızan bir anlayış, ( ki bu konuya yazan arkadaşları dahil etmiyorum ) terakki barındıran fikirler üretemez. Eleştirdiğiniz tarihe bakıp yorum yapmayın. Okuyun, öğrenin ve ders alın diye tarih var. Sövün, dövün diye tarih yok. Tarih bir bilimdir ve döneminin şartlarıyla değerlendirilir. Ben size Gâza kavramını anlatmaya kalksam hümanizmden girip mal mülk ihlalinden çıkarsınız şimdi. Biz şu anda ne yapıyoruz siz ona bakın ... Bence tarih bu tip değerlendirmelere kapalı bir bilimdir. Ha konuşacaksak bilerek okuyarak bu hataları yapmamalıyız diyerek konuşmaya çalışacağız. Öteki türlüsü amiyane tabirle "külhanbeyi nârası" ...

saygılar