Bike-components.de - teşekkür ve memnuniyet..

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Merhaba,

25 Kasım gecesi saat 22:00 civarı verdiğim sipariş,
26 Kasım günü öğlen 14:00 civarında kargoya verildi ve aynı gün içerisinde Türkiye'ye ulaştı.

Gümrük ve PTT sürecinin ardından siparişimi nihayet bu sabah (2 Aralık sabahı) 11:00 civarı teslim aldım.

Aldığım ürünler (ikişer adet):

(link)
Farbe / Grösse : schwarz-reflex/28x1,10

(link)
Farbe / Grösse : silber-weiß-rot/650 ml

(link)
Farbe / Grösse : matte black/universal

Tamamı hasarsız olarak elime ulaştı.

Toplam 280 TL civarına mal oldu (kargo dahil). Eğer bunları Türkiye'den almış olsaydım, sadece lastikler 400 küsur TL tutacaktı!

bike-components.de ile ilgili bu memnuniyetimi paylaşmak istedim. Tereddütsüz alışveriş yapabilirsiniz.

Sevgiler, selamlar.

Scudo

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Zannediyorum "black friday" indirimlerinden faydalandınız değilmi ?

• Beğen
Tepkiler: Burak_Cakir

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Benim kargo 20 sinde verildi ama bu gün anca girebildi Türkiye ye alman dhl si bana yavaş çalışıyor

• Beğen
Tepkiler: Burak_Cakir

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Ben oradan cok alışveriş ettim. Bazilari kisa bazilari uzun surdu. Sebebi siparisin icerigi. Mesela yag siparis ettim 25'inde, hala turkiyeye gelmedi cunku yanıcı bu yuzden ucakla yollayamiyorlar trenle geliyor.

Ancak lastik siparis ettim 5 gunde geldi.

Sorunsuz guzel bir sute, sadece kiyafetler biraz pahali o yuzden adi uzerinde komponentlere yukleniyorum, ultegra sinifinda r650 on frenim icin sabirsizlaniyorum...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan k. Yağ olayı bende de uzun sürmüştü ama karadan geldiğini bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim :)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Lastikler gayet iyi ve hızlı geliyor. Benimde lastiklerim 11 günde gelmişti bu siteden :) Ayrıca indirim yaptılar diye herkese mail gönderen bir site değil zaten fiyatları uygun olduğu için indirime gerek bile olmuyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bike-components.de'den bende bir kaç alışveriş yaptım ve yapmaya da devam edeceğim.. Fiyatları diğer sitelere göre uygun ve hizmetlerinden de çok memnun kaldım. Ayriyetten şunu da belirteyim, üyelikle giriş yaparsanız fiyatlar biraz daha düşüyor.. Aldığım ürünler ise;

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

2x (link)

Grup seti ve maşayı'da buradan alacağım..

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@Birhan K. arkadaşlar bike components den lastik almak istiyorum fakat kargo ile 76 euro çıkıyor. tecrübeli arkadaşlar faturayı gönderirken kargo ücretsiz fatura mu gönderiyorlar..? gümrük açışsından soruyorum da

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
Bike-components.de Türkiye temsilcisi olarak bu güzel yorumlarınız için teșekkür ederiz, Bizlerde siz müșterilerimizden çok memnunuz. Siteye ne koysak alıyonuz valla helal olsun. Bu arada patronun selamı var arabası eskimiș biraz daha alışveriş yapsınlar diyo.

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
@Wasabie Kargo ucretsız tutara bak sen 75 euro gecmıyosa sıkıntı yok :) daha dun 79 euroluk urun geldı elıme 6 eurosu kargoydu yanı 73 euroluk sıparıs gecmıstım sen kargoyu dusunme sadece aldıgın malların tutarı gecmemsın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@tuna ünüvar
@tuna ünüvar

bu lafı üni hocalarım kullanırdı siz yaz okuluna bütünlemelere kalın ki ben arabamı değiştireyim :D derdiler

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Bende gayet memnunum bu firmadan işini iyi yapan daha çok kazansın... ;)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@tuna ünüvar
:D uzun zamandir perfornans yapmiyodun turlarda kadanslamaktan :)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi güzel de 20 euro kargo nedir arkadaş ya? Chainreaction benim favorim açıkçası.Hızı da süper.Kask aldım 7 günde ulaştı.Gidon sargısı aldım 8 günde ulaştı

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@Uptown Cyclist hocam bana da bidefasında 1 ayda geldi biraz şans işi. öyle dediniz aldım b akalım herhalde 2-3 hafta sonra gelir continental lerim :)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Wasabie
Doğrusu dediğiniz gibi şans işi ama en azından kusursuz bi şekilde görebiliyorsunuz kargonuz nerede falan.Mail cevapları da hızlı oluyor.Umarım çok beklemezsiniz.Ayrıca hayırlı olsun [emoji72]

• Beğen
Tepkiler: Wasabie

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Başka sitelerden almak da mümkün tabii ki ama bu siteyi tercih etmemin sebebi:

1) Türkiye'ye gönderim yaparken, ürün fiyatından Alman vergisini düşüyorlar. Tax-free yani. Diğer sitelerde (galiba?) bu olay yok.

2) 3-5 parça şey alınca kargo parası arada eriyip gidiyor. Mesela en son Topeak Tourguide DX gidon çantası aldım (en büyük model). Fiyatı 33 euro.. TL olarak 100 lira. Oysa aynı çantanın Türkiye satış fiyatı, en ucuz 165 lira mı ne. Yani ben bunu bu siteden alıp üzerine kargo parasını da eklesem (15 euro), yine 145-155 lira falan yapıyor ve daha ucuz çıkıyor. E bu sepete 2-3 parça daha ekleyip 75 euroya tamamlıyorum ve o kargo parasının adını anmaya bile gerek kalmıyor. Aynı şekilde son siparişimde Sigma marka ön-arka ışık seti sipariş ettim. Türkiye fiyatıyla alakası yok, neredeyse bedava gibi! Türkiye'de çok daha alt modelleri Decathlon gibi yerlerde min. 100 lira civarına satılıyor.

3) Gönderim çok hızlı, bugüne kadarki toplam 4 siparişim 7-10 gün arasında elime ulaştı. Bu kadar uzun sürmesinin sebebi de sırf PTT'nin ve gümrük kontrolünün yavaşlığı. Yoksa siparişimi verir vermez ertesi gün DHL ile kargoya veriyorlar, akşamında Türkiye'ye girmiş oluyor. Almanya'dan Türkiye'ye 1-2 günde geliyor ama Türkiye'de evime ulaşması 7-8 gün..

Yani kargo ücretine falan takılmayın bence..

İki çift Marathon Plus'ı 40 euroya (120 liraya) alıyorsunuz. Hadi kargoyu da ekle, 165-170 lira. Türkiye'de Greenguard modelinin tekini 99 liraya satıyordu Decathlon (bu da en ucuz fiyattı galiba). Çifti 200 lira eder. Decathlon'a giderken harcayacağınız yol parası, yemek parası da cabası. Bu taa Almanya'dan kalkıp ayağınıza kadar geliyor. Kılınızı kıpırdatmıyorsunuz ve çok daha ucuz.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Birhan K.

Bilgiler için teşekkürler, 1-2 ekleme ve düzeltme:

1) Aşağı yukarı bütün sitelerde vergi düşülüyor, zaten AB ülkelerinde bulunanların bu vergiyi alması yasal değil. Benim alışveriş yaptığım neredeyse bütün siteler vergisiz (bike24, bike-components, bike-discount, merlin, wiggle, crc, evans, westbrook).

2) Evet kargo ücreti olması genelde 1 ya da 2 parçalık siparişlerdeki avantajı ortadan kaldırıyor ancak adetli alımlarda pek göze batmıyor. Yine de arada ücretsiz kargo kampanyası olsa fena olmaz.

3) Maalesef benim tecrübelerim aynı değil. Bazen çok hızlı gelse de bu yıl 2 siparişim 2 hafta ve üzeri zamanlarda ulaştı. Birisi de şu an hala beklemede ve Almanya'da 8 gün harcadı. bike-discount çok daha hızlı benim tecrübeme göre.

Son olarak yapmak istediğim ekleme ise, her ne kadar bu siteler güzel ve avantajlı olsa da yerli bisikletçileri de takip etmekte fayda olduğu konusu. Delta, Erdoğanlar, vb. yerlerde de zaman zaman çok uygun fiyatlar ve kampanyalar oluyor. Ayrıca bazı ürünler için yurtdışı sitelerin kargo ve gümrük masrafları düşünüldüğünde Türkiye fiyatları daha uygun. Bunun dışında en iyi yanı sipariş genelde ertesi gün elinizde oluyor. Bir de özellikle kadro ve bisikletlerde sağladıkları ilk yıl ücretsiz bakım ve sonrasında da yurtiçi garanti güvencesi bence dikkate alınması gereken konular.

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner