Bike-components.de - teşekkür ve memnuniyet..

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@9magiko
Aktardıklarınız için teşekkürler, diğer sitelerin vergiyi düştüğünü bilmiyordum. Amazon'da da güzel bisiklet ürünleri var. Artık Türkiye'ye gönderim de yapıyor.. Orayı da deneyeceğim. Şöyle bir göz attım da, fiyatlar bike-components'e göre biraz yüksek olsa bile kargo daha ucuz gözüküyor. İyice araştırıp öyle almak gerek işte..

Bike-Discount'ın kargo bedeli ne kadar oluyor aşağı yukarı?

Scudo

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@9magiko
Ben bugün Amazon'dan bir termos baktım.. Hem Türkiye fiyatının yaklaşık 80-90 TL altında, hem de kargosu 7.90 dolar falandı. Muhtemelen bisiklet ürünleri için de kargo bu civarlardadır. Amazon'u da kurcalayacağım biraz.. Cennet gibi site.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
BC sitesinden daha önce alışveriş yapmıştım. Hemen gelmişti.
Pazar günü de bir sipariş verdim.
Hala kargıya verilmedi.
2 kere soru sordum cevap falan da yok.
Sitede sipariş durumunu gösteren ksım da yok sadece böyle bir sipariş var görünüyor.
Sitedeki kargo takip kısmında da siparişle kargoyu ilişkilendiremiyorsunuz. Kargo takip no istiyor. Onu bilsem zaten ilgili kargodan takip ederim değil mi ?

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@x-rayted Sayfada canlı chat seçeneği var, oradan iletişime geçmeyi denediniz mi? Genelde hemen cevap veriyorlar.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bugün bir cevap yazdılar.
Dün resmi tatilmiş o yüzden kargoyu yollayamamışlar ve cevap verememişler.
bugün DHL ile göndereceklermiş

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@x-rayted Evet ben de aynı durumu yaşadım. Cumartesi günü sipariş vermiştim, pazartesiyi es geçip dün öğleyin siparişimi kargoladılar.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz kaba olacak ama iti ite kırdırmak diye bir deyim vardır biliyorsunuz. Bike componentsi (BC) , bike discounta (BD) kırdırdım :) Şöyle ki :
Hem nabızlı hem kadanslı km saati almak istiyorum görebildiğim kadarıyla en ucuzu sigma rox 5.0 .. Alman malı olduğundan mıdır nedir ingiliz sitelerinde yok sadece alman sitelerinde bulabildim. BC te 75,59€ 14,95 € gönderi. BDta 71,39€ ama 19,95€ gönderi. Toplamda yine de 1€ dan daha az BC ucuz. Fakat o 0,59€ yüzünden gümrüğe takılır mı ? Muhtemelen takılmaz ama ya takılırsa bir iddiamız olamaz sonuçta yasal sınırın üzerinde . Derken BC de gezinirken "daha ucuza mı buldun bize haber ver" gibisinden bir yer gördüm. Hemen BD un ürün linkini kopyaladım. 1-2 saat sonra evet challenge ını kabul ediyoruz. Sana 71,39€ dan verelim dediler. 14,95€ gönderi olunca. 86,34€ ödemiş oldum :) Ürün şu an elimde gümrüğe takılmadı. Normal fiyat 75,59 indirimle 71,39 yazarlarsa yine takılabilir dedim ama takılmadı. Faturaya direk 71,39 yazmışlar. + frachtkosten 14,95 yazmışlar

Not: Kredi kartım yurtdışı alışverişlerime o günkü kurdan TL değeri üzerinden faizsiz 4 taksit yapıyor. Makul bir alışveriş oldu diye düşünüyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@x-rayted Hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsunuz, benim bankam böyle bir kolaylık sağlamıyor da yurtdışı alışverişlerinde? Hayırlı olsun saatiniz, kulandıkça performansını paylaşırsanız çok iyi olur, benimde ihtiyacım var öyle bir saate.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÖmerMurat
Card finans exclusive .. Finansbankı araplar alınca bu özelliği kapattırırlar diye düşündüm. Ama kapatmadılar ..

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MBB
kimsenin yazdığını hatırlamıyorum :) Daha önceki alışverişlerimde bu yöntemi uygulamak aklıma gelmemişti :D Ben de ilk ben akıl ettim diye uzun uzun yazdım :D :D :p

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@x-rayted bu olayı sayfayı Türkçeye çevirince uyandım :D en ufak birşeyde dahi bütün Alman sitelerini didik didik ediyorsun fena oluyor :D en son 52€'luk ürünü 41€ a aldıydım, arkadaşımın biri ulan Almanya'da bile indirim yaptırdın ya helal olsun diyordu :koptum:

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar totalda 76 euro (kargo dahil) 62 euro da siparişim tutan conti lastiklerim geldi totalde 10 gün gibi bir sürede geldi. ayrıca takip kodu da verdiler. yalnız gümrükte iken içini açıp bakmışlar sonra da paketlemişler :D

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bike-components.de 'ye benimde teşekkürüm var. Çok ama çok ilgililer. Baya bi mailleştik. Maşayı alalı 7.5 ay oldu ve aldığımda rebound ayarı hiç çalışmıyordu. Neyse dedim bir süre kullanayım ve geçenlerde gönderdim. PTT kargo yanlış adrese göndermesine rağmen mail atmam sonucunda takip ederek bilgilendirdiler. Normalde adres yanlış olduğundan dolayı geri gönderilecekti ama bi şekilde maşayı almışlar. Rock Shox servisine göndermişler ve rebound ünitesi değişmiş. Yağlanmış ve testi yapılmış. Şimdi ise yolda ve geliyor. :) Maşa bu;

(link)

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Siteden 8 Ağustos'ta sipariş geçtim. 16'sında Almanya'dan çıktı paket. O günden beri hiçbir hareket yok, Türkiye'ye gelemiyor bir türlü.

Paketin başına bir şey geldi diye düşünerek adamlarla canlı destek hattından görüştüm. Siparişi yeniden yolladılar. Rica ettim lütfen biraz daha hızlı bir kargoyla yollayın diye. Çünkü sitenin ana sayfasına yazmışlar "Tüm dünyaya 8 günde teslim" diye. "Sözünüzde durmanızı istiyorum, 20 gündür gelmedi siparişim" dedim. "Daha hızlı kargo ile göndereceğiz, 4 günde teslim edilir merak etmeyin" dediler. 23'ünde paket yollandı, bugün ayın 30'u yine aynı şekilde paketin akibeti meçhul.

Sanırım bu, siteden yaptığım son alışveriş olacak.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet Altuğ Yurtdışı alışveriş sitelerinin en güvenli ve ilgili olanlarından birinden bahsediyoruz. Onlarca alışverişim oldu, büyük, küçük 75 Euro altı veya üzeri defalarca alışveriş yaptım, en ufak bir sorunda inanılmaz yardımcı oldular ve çözüm alternatifleri sundular. Sizin yaşadığınız sorun siteyle ilgili değil maalesef, onlar DHL'e teslim ettikten sonra siparişiniz DHL aracılığıyla PTT'ye teslim ediliyor yurtdışında, ve ne oluyorsa o andan sonra oluyor ve siparişler beklemeye başlıyor. Ülkede yaşanan malum olaylardan sonra bunun yurtdışı ayağındaki yansımalarını yeni yeni görüyoruz sanırım, oradalardaki personelle ilgili yaşanan sıkıntılar bizi zor durumda bırakıyor. 15 Temmuz öncesine kadar aynı siteden 12. güne sarkan siparişim bile olmamıştı neredeyse, umarım sizin de bir an önce sorununuz çözülür zira haberdar ederseniz sevinirim, selamlar.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
@BF Okuru Kendileriyle yaptığım görüşmede "Para sorun değil, farkını ödemeye razıyım yeter ki daha hızlı bir kargo ile gönderin" diye özellikle belirttim. Onlar da "merak etmeyin, fark ödemenize gerek yok 4 günde elinizde" diye yanıt verdiler. Bu söze rağmen bugün 7. gün, paket nerede belli değil. Yeni paketi gönderirken DHL'in daha farklı, hızlı bir servisini kullanacaklarını zannetmiştim ama yine normal gönderi yapmışlar.

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
Bu iki siteden birinden (CRC-BC) Garmin edge 820 almak niyetindeyim, ama gözüm yemiyor açıkçası... Her ne kadar DHL express ile gönderseler de, neticede son teslimatı PTT yapıyor..

Ve bu bir elektronik cihaz, kutuyu da illa açıp bakacaklar... Başına birşey gelir mi diye tırsmıyor değilim..

Bu sitelerden bu tip pahalı ekipman sipariş eden oldu mu?

• Beğen
Tepkiler: Ümit Kocabaş

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Dhl Express ile gönderilenler PTT değil dhl kendisi teslim ediyor. 75euroyu geçerse biraz uzun sürüyor ama 75 Euro altiysa 2gunde geliyor.

• Beğen
Tepkiler: yyokes ve mehmet.t