Besin

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
Americano yu nereden temin edilebilir

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@saphane1234
Yok ilk mesajınızı okudum sadece, uzun turlar için de karbonhidrat oranı yüksek olan herşey olur. Meyve suyu, çikolata, enerji içecekleri olabilir. Bunun dışında da su yeterli olur. Yalnız asıl önemli olan bunları karnınız acıktığında/susadığınızda değil de bu hisler başlamadan önce tüketmeniz. Yani su içmek için susamayı beklemeyin. Örneğin, yolun durumuna göre 5-10 km'de bi belli bi miktar su için. Ya da örneğin 25 km'de bi çikolata yiyin gibi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@saphane1234 redbull'da içilebilir ama yüksek kafein kalpte çarpıntı yapabilir kan dolaşımının arttırıldığı zamanlarda. krokantlı çikolata yiyebilirsin ama basit şekerleme yerine meyve daha sağlıklı

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
@DKN anladım krokanatlı çıkolata olarak maksimus olarabilrmi

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@saphane1234 Nescafe icersen sütlü.Ama türk kahvesi icmen daha iyi olur. Nescafe Türk kahvesinin cakması gibi oldugu icin. :)
İyi Forumlar Dilerim.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Powerade içerdim her zaman.Psikolojik midir nedir bilemiyorum özellikle içtikten sonra terlemem azalırdı, yokuş çıkarken abanırdım.Cesaret geliyordu ben de anlam veremiyordum :D ama zaten sporcu içeceği yani bir zararı olmaz.İçebilirsin bence

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
@Lenora Noraanladım peki nescafeyi soğuk içsem olurmu :D
@Uptown Cyclist hmm aslında powerade güzel fikir deneyim bi ara

hasanwhite26

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
hasan
Bisiklet
Bianchi
c vitamini al hem kana çabuk karışıyo hemde ciddi oranda güç sağlıyor

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
c vitaminli besinlere örnek verirmisin pek bibilgim yokda bu konularda :D

nature_lover

Aktif Üye
Tepki
145
İsim
Nurullah Ulaşan
Bisiklet
Trek
@saphane1234
Uzun turlar için gerekli kriterler (boy, kilo, kas kütlesi oranı, yağ oranı, yaş) bilmeden şunları şu kadar ye bu kadar iç diye. Ben 100 km de 1000 kalori yakarım sen 1400 kalori yakarsın. Benim 100 km için 100 gr protein e ihtiyacım olur senin 180 gr protein e ihtiyacın olur. Bunlar herkese göre değişir.
Ancak uzun tur sonunda protein alımı yıkılan kasları onarmak için elzemdir. Tavuk göğsü favori olmakla birlikte, kırmızı et, hindi, balık gibi hayvansal proteinler tercih edilirse daha faydalı olur. Bunun nedeni hayvansal proteinler neredeyse %100 esansiyel amino asitler içerir. Mesela yumurta beyazı %100 esansiyel amino asit içerir. Bu demek oluyor ki yumurta beyazı mükemmel bir protein kaynağı. Bitkisel protein kaynakları esansiyel olmayan amino asit oranları daha yüksektir. Yani yeşil mercimek'in içinde bazı amino asitleri vücut kendisi üretilebildiğinden çok katkı sağlamaz.

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
kafanıza göre kahve önermeyin , kalbiyle ilgili rahatsızlığı olabilir insanların