Besin

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar 20 - 30 km yol kat edicem dinendiğmde hangi besinleri önerirsiniz enerji veren ve tıkatmayan besinler olursa daha iyi olur şimdiden teşekkürler

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Muz,soda,kuru üzüm,kahve,kola,Fındık,Fıstık,Nescafé Xpress benim kullandıklarım. Enerji barları falan filan da var ama onlar hem Pahalı hem pek sağlıklı değil diye düşünüyorum.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Ortalama 15km ile gitseniz 2 saatlik yol. Panikleyecek bir durum yok tabii diyabet gibi bir rahatsizliginiz yoksa

@mehmet ulaş tuz su ve bünyeyi temizler diye. Laktik asit kaslarda oluşuyor ama detay için google bakmak lazım.

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
herhangi bir hastalık sıkıntım yok bar ve jel gibi ilginç besinler gördüm bunları tercih edermisiniz

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Mehmet Levent ayran laktit asit salgılar diye biliyorum kaslara yorgunluk veren madde ayran içtikten sonra uyku gelmesinin sebebi de odur diye biliyorum.AYran içtikten sonra yorgunluk verebilir.Ama su ve tuz için ideal.

@saphane1234 doğalı varken niye para vericen ? :) ayrıca o jeli alınca enerjin birden fullenmiyo :D

• Beğen
Tepkiler: E.E ve Güncemden

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Özel olarak bir beslenme yapmanıza gerek yok 1,5 saatlik tur için normal öğünlerinizle devam edin bisiklete bindim kaloriyaktım diye sakın yemeğe abanmayın, özel beslenme yapmak için çok uzun yol kat ediyor olmanız gereki ve bu kişinin performansınada bağlı tabi

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
ben örnek olarak 20 30 dedim uzun turlar için hangi besinleri tavsiye edersiniz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sadece su yeter. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama O kadar km.yi ben avda bu yaşımda kışın dağda sabahtan akşama kadar yürüyerek kat ediyorum su ve mandalina, yada portakaldan başkada birşey yemiyorum içmiyorum. portakal ve mandalinayı da susuzluğumu gidersin biraz tok tutsun diye alıyorum.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Suluğun içine meyve suyu + sade maden suyunu dök. Yol boyunca ara ara tüket. Mineral ihtiyacını bol bol karşılarsın.

• Beğen
Tepkiler: amoush00

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben 50 km sürüş öncesi bir muz,sürüşte izotonik+su ,arada snickers.Dönüşte makarna ve ton balıklı salata.

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
Aman Allahım herkes neler neler yiyormuş. :D Bisiklet sürerken de sürdükten sonra da iştahım kaçıyor benim hiçbir şey yiyesim gelmiyor. Bence kafaya takılacak bir şey de değil 30 km yol yapıcakmışsın alt tarafı. Acıktıysan ye eline geçeni. :D

• Beğen
Tepkiler: pilot ve amoush00

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@saphane1234 Merhaba Kahve öneririmdir.Etkisini görürsün.Fazla icme kansızlık yapar Demir salınımını emer.Sütlü icersen gayet katkılı olur.
İyi Forumlar Dilerim.