Batum'dan Samsun'a... 1. ve 2. Gün

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İsa Öcel

Eyvallah İsa, Batum gayet güzeldi bir sıkıntı yaşamadık :) Devamını yazmaya başladım fakat üşenip yarıda bıraktım sabah :) Duruma göre müsait zamanımda yazıcam.

Scudo

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Bayramdan sonra bizim de benzer bir planımız var...

Çok faydalı bir bilgi oldu benim için... Teşekkür ederim...

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harikasınız...
Ayder tabelasını gördükten sonra tüğlerim diken diken oldu...
Kaçkarlar'da pedallamak kamp atmak ben büyük düşlerimden bir tanesi..
Sizleride yapmış olduğunuz kocaman turdan ötürü tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum..

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Nuh Can

Ben teşekkür ederim, umarım faydalı olmuştur, en kısa zamanda kalan günlerin makalesinide yazmayı düşünüyorum :)

@SerkanNamazcı

Serkan Bey, vakit ayırıpta okuduğunuz için ben teşekkür ederim :) Umarım düşünüzü gerçekleştirirsiniz. Bana sorsanız ki Batum - Samsun turunda geri dönüpte yapmak istediğin günlük bir rota var mı diye sanırım bende Ayder'i seçerim. Gerçekten inanılmaz bir keyifti :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncesi ve başlangıcında başarı dileklerimi iletmiştim.Şimdi,kazasız sağlıklı bir şekilde turu tamamladığınız için,şükürler olsun diyor,tekrar tebrik ediyorum.Harikasınız...Budur.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Derya Keçeci

Derya abi desteklerin için çok teşekkürler, turdan önceki önerilerin turda gerçekten çok işimize yaradı :) En basit örnek senden duyduğumuz tuz yalama olayını Ayder'e çıkarken uyguladık mesela :)

Tekrardan teşekkürler...

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Tamer hocam yazılarını zevkle okudum. Bu güzel yazılar için teşekkürler pedallarınıza sağlık, İzmir veya Kayseri'ye yolunuz düşerse birlikte pedallamaktan keyif duyarım. Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafa ÖZKARA

Hocam teşekkürler, umarım bir gün yolumuz oralara da düşer ve tanışır birlikte pedallarız. Görüşmek üzere...

Sevgilerle...

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Tamer kardeşim ayaklarınıza sağlık, Rize-Pazar'da 1972-1986 yılları arasında yaşamış biri olarak benim için biraz nostalji oldu. Tabiki sahil yolu karadenizin çok şeyini götürdü ama yapacak birşey yok artık. Tüm paylaşımınız için teşekkürler.:)

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tur bisikletçilerine yol zorluğu ve süre üzerinden bröve-yıldız gibisinden bir uygulama olsa...

yaptığınız turun zorluk derecesinin yüksek olduğunu düşünüyorum ve 10 üzerinde 9,7 veriyorum :D
(0,3 puanı pikaptan dolayı kırdım ;) )

şakası bir yana her ikinizi de tebrik ederim!

okurken gülümsememe neden olan şu TUZ olayını açıklar mısınız?

3 Larilik birayı 5 Liraya içmeniz de gülümsetti beni... gayet nüktedan olan kaleminiz tükenmez umarım...

sevgiler

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Erdinç ALTINÇEKİÇ

Teşekkürler Erdinç Bey :) Tuz olayı bizim forumumuzun emektar üyelerinden ve en kaliteli bisikletçilerinden olan Derya Keçeci abimizden öğrendiğimiz bir uygulama :) Vücut terledikçe bu terin yanında tuz gibi mineraller kaybediyor. Ve bizim bu tuzu vücuda bir şekilde geri kazandırmamız gerekiyor. Gerek avcumuza döküp yalayarak, gerekse suyla karıştırıp içerek, bu olayda bundan ibaret kısacası. Bize tuz veren kokoreççi abimizde en az sizin kadar şaşırmıştı bu olaya... :)

I

irfanisk

Misafir
Yaptiginiz tur hakkindaki yazinizi hem burda hemde sizin blogunuzda gipta ederek okudum. Ben Belçikada yasiyorum ve burda hem dagbisikleti ile hemde yol bisikleti ile günlük turlar yapiyorum,genellikle gurup halinde. Burali birkaç arkadasla seneye ya nisan yada mayis ayinda arabayla Istanbula gelerek istanbul - Akçakoca turu yapmak istiyoruz. Biraz erken ama ben simdiden bilgi edinmeye basladim bile. :) Size daha nice turlar dilerim, ayaklariniza saglik.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Irfan Isik

Çok teşekkürler. Bir terslik çıkmazsa Eylül'ün ilk haftası Akçakoca - İstanbul arasında da pedal çevireceğiz :) Sahil yolu üzerinden Samsun - İstanbul tur planımız var :) O makale sizin için çok daha yararlı olacaktır eminim.

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
Turunuz gerçekten bir harika olmuş.Süpersiniz, ikinizi de canı gönülden tebrik ederim. Fotoğraflar özellikle doğa resimleri çok güzel.
Gürcistanı görmüştüm ama bizim memleketimiz bir başka güzel be dostum. turlarınız devamını bekliyoruz.selamlar.

EgemenOzan

Üye
Tepki
33
çok çok çok güzel...blog'unuzdan turun tamamını okudum ve harika.çok müthiş bir deneyim yaşamışsınız tebrik ederim.tek kelimeyle yaptığınız iş,OLAĞANÜSTÜ :)

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@M.Nuri TEKE

Nuri Bey teşekkürler. Gerçekten dediğiniz gibi bizim Türkiye'miz başka güzel o tarafa göre. Dikkatimi çeken tek nokta Batum'da karadeniz havası yok hiç adamlar akdeniz, ege sahillerindeymiş gibi tatil yapıyorlar ona göre güzel plajları var. Ayrıca mimari yapısı gerçekten harika. Gidip görülmesi gereken bir yer kesinlikle :)

@EgemenOzan

Egemen teşekkürler, yaptığımız iş pekte olağanüstü sayılmaz aslında Uzungöl ve Ayder dışında acemilere çok uygun bir parkurda tur yaptık :) Yeni turculara kesinlikle öneririm bu rotada hiç sıkıntı yaşamazlar. Güzel miydi dersen tadına doyamadık resmen ki zaten eylül başında bir tur planımız daha var :)

30.000 km yol yapan Hollandalı dostlarımızı görünce bizim yaptığımız çok sıradan geldi benim gözüme :)

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Güzel bir tur olmuş tebrikler.

Bacaklarınıza sağlık.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ulaş kaya

Teşekkürler Ulaş Bey.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Yorumu hak eden çok güzel bir tur olmuş. Manzara yeşillik ve doğa ile bütünleştik, onu kucakladık ve içimize attık, daha ne olsun. bize bunu yaşattığınız için ayrıca tşk ederim. Ayaklarınıza sağlık.