Batum'dan Samsun'a... 1. ve 2. Gün

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tamer KAMIŞLI tarafından paylaşıldı.

 1. Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Selamlar...

  Uzun zamandır planladığımız tur sonunda gerçekleşti. Makaleyi yazması oldukça zor olucak sanırım çünkü onlarca fotoğraf ve yaşanan onlarca anı var. Hayatımın en güzel deneyimlerinden birini yaşadım, yüzlerce insana yaptığımız turu, bisikletle seyahat etmenin nasıl birşey olduğunu, neden bisikleti seçtiğimizi anlattık, binlerce insanla selamlaştık. Ve harika bir turu tamamlamış olduk.

  16 Temmuz sabahı Batum'da olacak şekilde otobüs biletlerimizi almıştık, öncelikle Emre abi Tokat'tan Samsun'a otobüsle geldi. PAB Samsun üyelerinden Yılmaz ve Murat'la birlikte onu otogardan aldık ve ufak bir atıştırma ardından sahil turundan sonra otogara geri döndük :) Yemek esnasında bize Samet'te katıldı. Ayrıca Samet,Yılmaz, Murat ve o gece tanıyamadığımız fakat tur dönüşü tanıştığımız Egemen 6 ağustos tarihinde Samsun - Batum turu yapacaklar. Bu yüzden bu makalenin onlar açısından önemli olduğunu biliyorum bol detay vermeye çalışıcam :)

  Otogarda bisikletleri bagaja yükleme işine koyulduk, açıkçası biraz sancılı bir süreçti. Bileti alırken bisiklet götürücem sorun olur mu diyorsunuz verilen cevaplar başka otobüs başında gördüğünüz muamele çok daha başka. Neyse ki güç bela bisikletleri yükledik. Bizi uğurlamaya gelen arkadaşlarımıza da bir kez daha teşekkürler.

  [​IMG]


  Soldan Sağa; Murat, Emre, Yılmaz, Tamer, Samet

  Otobüsten Batum'da inip tura orada başlayacaktık fakat otobüs saat 08.30 gibi Hopa otogarında durdu. Bir arıza varmış ve sizi başka otobüse aktarıcaz denildi. Baktık bisikletleri indir bindir olayı olacak, tura Hopa'dan başlayalım Batum'a gider döneriz dedik :) Hopa otogarında hazırlıklar tamamlandı. Saat 9 civarı yola çıktık

  [​IMG]

  Teker döner, tur başlar...

  [​IMG]

  Tur boyu onlarca tünelden geçtik ve hepsininde fotoğrafını çektik, acaba kaç tane tünel geçicez gibisinden. Tünel konusunda kafasında soru işareti olan bisikletçi arkadaşlarımız varsa, gerekli önlemleri aldıktan sonra bir sorun çıkmıyor. 4 km'lik tüneli bile sıkıntısız geçtik.

  Ve tünellerimiz de turun henüz ilk kilometrelerinde başladı.

  [​IMG]

  Sağ üst köşedeki Sarp 1, sol alt köşede ki ise Sarp 2 Tüneli. Tabelalar net gözükmüyor ne yazık ki :)

  [​IMG]

  Tünelleri aştıktan sonra Sarp Sınır kapısına geliyoruz. Geçiş prosedürünü az çok öğrendik. Sınır kapısında tost ile kahvaltımızı da hallettikten sonra artık geçişe hazırız. 1 Lira ödeyerek vizemizi alıyoruz ve kapıya doğru ilerliyoruz. İnanılmaz bir araç kuyruğu var otobüs bizi iyi ki Hopa'da bırakmış, araba ile geçmesi muhtemelen saatler sürer. Fakat bisikletle hiçbir sıkıntı yaşamadan gümrükten geçiyoruz.

  [​IMG]

  Sınır kapısını geçtikten sonra yeşillikler içinde pedallamaya başladık. Sağ tarafımızda yeşillikler, sol tarafımız da masmavi deniz. Henüz Batum'a girmedik fakat şehire girmeden de gördüklerimiz bize iyi ki sınırı geçmişiz dedirtti.

  [​IMG]

  Ve Batum tabelasını görüyoruz. Artık amaç Batum'dan Samsun'a varmak ve Samsun tabelası önünde de bu fotoğrafı almak :)

  [​IMG]

  Şehrin girişinde bir kale var fakat biz gezmeye gerek duymadık.

  [​IMG]

  Batum'a da girdik sonunda, şehrin gerçekten çok güzel bir mimarisi var. Binaları, heykelleri, parkları, bahçeleri vs. herşey harika.

  [​IMG]

  Bu fotoğrafı Gürcü bir çocuğa çektirdik, arkadaki heykel harikaydı aslında fakat ne yazık ki alamamış, neyse artık :) Ayrıca arkadaki parkta harika gözüküyordu fakat bisikletle girmek yasak olduğu için giremedik. Gitmeden önce de herkes uyarmıştı Batum'da hırsızlık çok olur diye, çocuk fotoğraf makinesi alırda koşmaya başlarsa ne yaparız diye düşünüyordum bi yandan da :)

  [​IMG]

  Batum'da dikkatimizi çeken ilk şeyler berbat bir trafiğe sahip olması sanırım. Korna sesleri hiç susmuyor, kimin nerden çıkacağı nereye döneceği hiç belli değil. Ayrıca fotoğrafını çekemedim ama kazasız araba yok gibi bir şey :) Genelde arabaların çoğuna arkadan vurulmuş :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bu mimariyi bulmuşken önünde fotoğraf çektirmemek olmaz :)

  [​IMG]

  Emre abinin yoğun uğraşları sonucunda böyle güzel bir fotoğraf çıktı ortaya :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Değişik bir bina daha...

  [​IMG]

  Parklar çok güzel demiştim, bir parkta da belediyenin şu şekilde bisiklet kiralama hizmetini gördük. Tek tip çok şirin bisikletler var. Bisiklet yolları da gerçekten harikaydı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sıcak bizi çok bunallttı, tura başlayalı bir 40 km oldu fakat yol yorgunluğu + olarak yoldaki uykusuzluk performansı etkiledi diye düşünüyorum. Sahilde Cafe & Bar tarzı bir yer bulup giriyoruz, serinlemek içinde birer Gürcü birası istiyoruz. Argo marka bir bira önerdiler bizde tamam dedik, gayet güzeldi. Fakat Gürcü para birimi Lari çok değerli değilmiş, 1 Lari = 1.1 Liraya denk geliyormuş. Tabi ki biz bunu turdan önce bilmiyorduk ve 3 Larilik birayı 5 Liraya içtik :)

  [​IMG]

  Serinledikten sonra Batum şehir turumuzu noktalıyoruz ve artık dönüş yolculuğu başlaycak. Hedef bu gece Ardeşen'de olmak. Pedallamaya başlıyoruz. Sarp sınır kapısında kahvaltıda olduğu gibi öğle yemeğini de tost ayran ile hallediyoruz.

  [​IMG]

  Hopa'da gözümüze kestirdiğimiz bir çay bahçesinde soda-ayran molası verelim diyoruz fakat ne yazık ki sodaları yokmuş. Bizde kola ve gazozla idare ettik.

  [​IMG]

  Ardeşen'e yaklaşık olarak 45 km kadar yolumuz var pedallamaya devam ediyoruz.

  Ardeşen'e varana kadar Arhavi ve Fındıklı tarafında 1er kilometrelik 2 tünelden daha geçiyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ve sonunda Ardeşendeyiz.

  [​IMG]

  Bizleri Bisikletforumdan arkadaşımız Cemal karşılayıp yemeğe götürüyor. Onun başka bir işi olduğu için yanımızdan ayrılmak zorunda kaldı ne yazık ki. Geceyi Öğretmenevinde geçirmeyi planlıyorduk fakat yer yokmuş, bizde yakınlarda ki bir benzin istasyonuna rica ettik ve olumlu yanıt aldık :) Benzin istasyonun arka tarafına çadırlarımızı kurduk ve ilk günün yorgunluğu atmak üzere uykuya daldık.

  Rotamız;

  [​IMG]


  Tur Verileri;
  Geçilen Tünel Sayısı: 10
  Katedilen Kilometre: 125,90
  Ortalama Hız: 17,37
  Bisiklet Üzerinde Geçen Zaman: 7 saat 18 dakika
   
 2. #2
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  2. Gün | Ardeşen - Ayder - Çayeli

  Dün gece benzin istasyonuna çadırlarımızı kurmuştuk, sorunsuz ve rahat bir gece geçirdik. Sabah 6da kalkıyoruz, bu gün rotamız zorlu. Ayder'e çıkıcaz...

  [​IMG]

  Onca yükle Ayder'e çıkması nasıl olur diye düşünürken Emre Abi'nin aklına başka bir fikir geliyor ve bende onaylıyorum. Eşyalarımızı istasyonda bırakıp Ayder'e yüksüz olarak çıkalım diyoruz.Normalde Ayder'de konaklama yapacaktık fakat bu fikir sayesinde konaklama olayı iptal oluyor. Turun erken bitmesinin sebeplerinden biri bu :) Yüklerimizi istasyona bıraktık ve Cemal'i arıyorum fakat bizimle Ayder'e gelemeyeceğini söyledi, 2 kişiyiz. Yanımıza sadece yedek su ve yağmurluk alıyoruz. Ayrıca yama setimiz ve yedek iç lastiğimiz var ne olur ne olmaz diye.

  [​IMG]

  Saat 7 civarı yola çıkıyoruz ve Çamlıhemşin - Ayder yoluna dönüyoruz.

  [​IMG]

  Çamlıhemşin'e kadar yolun düz olduğunu söylemişlerdi ama bize pekte düz gelmiyor nedense :) Kimi zaman biraz dik kimi zaman hafif sürekli olarak rampa var denilebilir :)

  Doğasıyla bizi büyüleyen bir yol gerçekten. Eminim ki Çamlıhemşin'den sonra bu yeşillik oranı daha da artıcak :) Ufak molalarımızdan birinde fotoğraflar;

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kahvaltı olayını halledememiştik, yolda hallederiz diye düşünüyoruz. Ve aşağıdaki tabelayı görüyoruz. Fotoğrafını giderken çekememiştik ama makaleye koymak için dönüşte çektik :) Bisikletçiler için 10 dk. mola tabelası konmuş :) Dağ-Raft'ın sahibide bisikletçiymiş ve o yüzden böyle bir tabela koydurmuşlar, kendisiyle sabah oldukça erken gittiğimiz için tanışamadık, fakat yeğeniyle biraz sohbet edebildik. Neyse tabelada da yazdığı gibi Dağ-Raft'ta molamızı verdik ve kahvaltıyı mecburen yine tostla geçiştirdik.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yol boyunca sağınızda ve solunuzda sürekli olarak yeşilin her tonunu görüyorsunuz :)

  [​IMG]

  Meşhur Fırtına Deresi :)

  [​IMG]

  Ve sonunda yoğun bir çabanın ardından Çamlıhemşindeyiz :) Artık Ayder'e 18 km yolumuz kaldı fakat geldiğimiz 20 km'den çok daha zorlu bir parkur.

  [​IMG]

  Çamlıhemşin'den çıktıktan sonra Ayder yoluna dönüyoruz, aslında Ayder dönüşünde Zilkale'ye de uğrayacaktık ama zaman dolayısıyla ve Zilkale yolu asfalt olmadığı için vazgeçtik.

  [​IMG]

  Yol boyu bu şekilde köprüler var, geçen sene bu yolları arabayla geçmiştik ama birçoğunu görememiştim açıkçası. Bu turu bisikletle gerçekleştirmek çok ayrı bir keyif verdi bana.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Eğimlerimiz yavaş yavaş başlıyor...

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yaklaşık 1 km kadar çıktıktan sonra mola verdim, Emre abi biraz arkada kaldı hem onu bekliyorum hemde dinleniyorum :) Dünde Cemal'den Ayder taktiklerini almıştık. 2 km çıkın 10 dk dinlenin demişti :)

  [​IMG]

  Sular gürül gürül akıyor, hava tam bisiklet havası :) Serin ve bunaltmıyor fakat yine de rampalar bizi canımızdan bezdirdi :)

  [​IMG]

  Rampalar o kadar dik ki yeri geldiğinde bisiklet bizi taşıyor, yeri geldiğinde biz onu. Bu fotoğrafta ben onu taşıyordum :)

  [​IMG]

  Açlık seviyeside baya üst düzeylere ulaştı. Eşyaları aşağıda bırakınca yanımıza enerji verecek birşeyler de almamışız. Yol üzerinde bir tane kokoreççi görüyoruz bi umut yanına gidiyoruz ama kokoreci yokmuş, arkadaşı Ardeşen'e almaya gitmiş. Soğuk birşeylerin var mı diyoruz elektrik olmadığı için ona da yok diyor :) Bari varsa tuz verde tuz yalayalım diyor Emre abi :) Adam başta baya bi şaşırdı ama sebebini açıklayınca ikna oldu :) Biraz daha ilerde alabalık çiftliği var, orada istediğiniz yersiniz diyerek ileri yolluyor bizi. Bisiklet tepesinde yola devam ediyoruz ve sağdaki balık çiftliğinde yemek molası veriyoruz. Ne yesek derken Emre abi'nin daha önce yiyipte çok beğendiği benim de eh işte dediğim Muhlamayı birde burada tadalım diyoruz :)

  [​IMG]

  Artık Ayder yaylasına az bir yolumuz kaldı. Kaçkar Dağları Milli Parkı nizamiyesinden geçiyoruz. Otomobiller için giriş 10 TL, bisiklete ücretsiz. Girişimizi yapıyoruz ve yola devam ediyoruz. Yol kenarında bir bahçede arı kovanları var ve çokta güzel bir uyarı levhası :) Adam baştan uyarmış...

  [​IMG]

  Artık son 3 km yolumuz kaldı ama bacaklarımız pedal basamıcak duruma geldi tabiri caizse. Yanımızdan 45 plaka bir pick-up geçiyor ve ona rica ediyoruz. Bisikletleri bagaja atıp son 3 km'yi o şekilde tırmanıyoruz :) Ve sonunda Ayder yaylasındayız, yeşilin her tonu gözlerimizi kamaştırıyor kısa bir turlama yapıyoruz, bir yerde oturup çay içerken turun bugünkü kısmı hakkında notlarımızı alıyoruz. Ayrıca alışveriş yapabileceğimiz küçük dükkanlara da bakıyoruz.

  Hava oldukça serin, inişte de karşıdan inanılmaz bir rüzgar esecek muhtemelen. Yağmurluklarımızı giyiyoruz :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bu fotoğrafların ardından iniş başladı. İniş olayı gerçekten anlatılmaz yaşanır. 45 km'nin yaklaşık olarak 20-25 km'sini hiç pedal çevirmeden inebilirsiniz zaten. İnanılmaz büyük bir keyif fakat birbirinizin gazına gelmemek önemli :) Nitekim bizde bu durum oldu ve oldukça hızlı bir iniş yaptık. Ufakta bir kaza atlattım ama neyse ki turu riske atıcak önemli bir durum gerçekleşmedi. Ardeşen'e kadar devam ettik, bir sağlık ocağı - eczane ziyaretinden sonra Cemal'le yolda karşılaşıyoruz :) Benzin istasyonunda heybelerimizi yükleyip bir fotoğraf çekildikten sonra 3 kişi birlikte pedallamaya başlıyoruz. Bizim burdan sonraki durağımız Çayeli olucak, Cemal ise bize 3-5 km kadar eşlik edicek.

  [​IMG]

  Cemal önde biz arkada gidiyoruz.

  [​IMG]


  Cemal'den ayrıldıktan sonra Çayeli'ne kadar yaklaşık 30 km yolumuz var. Pazar'dan geçerken yine Bisikletforum'dan Ramazan'ı aradık ama rahatsız olduğu için görüşemeyeceğimizi söyledi. Bizde Çayeli'ne doğru devam ettik :)

  Çayeli'ne kadar 4 tünelden daha geçiyoruz.

  [​IMG]

  Ve sonunda Çayeli'ndeyiz...

  [​IMG]

  Hüsrev'in meşhur kuru fasülyesinden yiyoruz. Gerçekten çok lezzetli, apayrı bir kuru fasülye ama gerçekten pahalı bir yer. Bir tabak kuru fasülye 9 Lira. Yoğurdu turşusu pilavı derken 35-40 Lira arası bir hesap ödedik 2 kişi. Tur bütçesi için biraz lüks bir yemek oldu. Neyse sağlık olsun :)

  [​IMG]

  Artık karnımızı da doyurduk konaklayacak yer bakmaya başlıyoruz, yine benzin istasyonlarına soruyoruz ama izin çıkmıyor. Yolun karşı tarafında kalan bir Opet bulduk ama adamlar doğru düzgün suratımıza bile bakmadılar. Sonra bir tanesi karşı tarafta sahilde kalan restorant/cafe tarzı yeri gösterdi. Emre abi bisikletlerin başında beklerken ben çadır olayını rica ettim izin verdiler ve duş imkanıda sağladılar sağolsunlar. Hatta kendi kurulmuş çadırları vardı onda yatıcaktık ama çadırın kapısı baya uzun süredir açık kaldığı için içini örümcekler basmıştı :) Biz kendi çadırlarımızı kurduk, gece fırtına çıkabilir dediler ama neyse ki rahat bir geceydi :)

  Rotamız;

  [​IMG]


  Tur Verileri:
  Toplamda Geçilen Tünel Sayısı: 14
  2. Günde Katedilen Kilometre: 112,39
  2 Gün Sonunda Katedilen Toplam Kilometre: 238,29
  Ortalama Hız: 16,53
  Bisiklet Üzerinde Geçen Zaman: 6 saat 51 dakika
   
 3. akgulcemal

  akgulcemal Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  19 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  711
  Şehir:
  Ardeşen / RİZE
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Harika bir makale olmuş , eşlik edemediğim için tekrardan özür diliyorum burdan :) Fotoğraflar çok güzel , anlatım çok güzel , elinize sağlık :)
   
 4. #4
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Düşünmen yeter Cemal :) Geldin bize yardımcı oldun, o yeterli bizim için :) Herşey için teşekkürler...
   
 5. Serkan.Ç.

  Serkan.Ç. Team Sky

  Kayıt:
  14 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  936
  Beğeniler:
  785
  Şehir:
  Cennet
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  abi o lpg deposunun yanında uyumaktan çekinmediniz mi ya bide arkada tanker de var
   
 6. #6
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Başka kalacak yer yoktu açıkçası mecburen kurduk :) Pekte birşey düşünmedik, sigara içmiyoruz sonuçta ateşle falanda işimiz olmaz orda :)
   
 7. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.196
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Tamer ayaklarına sağlık.Tahmin ettiğimiz gibi mükemmel kareler var.Bana bir ara özelden yol ve asfalt durumunu anlatırmısın yol bisikletiyle hızlandırılmışını düşünüyorum seneye :)
   
 8. Emre Aslan 1981

  Emre Aslan 1981 Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  170
  Beğeniler:
  147
  Şehir:
  Tokat - Kayseri
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Ellerine sağlık Tamer kardeşim. Ama bu ne hız, ben daha kendime gelemedim. Eve geldim yeni dinlenmeye başladım, foruma bakayım dedim ki yazmaya başlamışsın. O kadar da güzel yazmışsın ki ben bu saatten sonra bloguma yazamam heralde, bu başlığın linkini versem yeterli olur :)

  Öncelikle bu turu gerçekleştirebilmemi sağladığın için sana çok teşekkür etmem gerekir. Böyle bir tur düşünüyordum ama tek başıma da çıkmak istemiyordum, neyse ki planlarımız uyuştu ve de birlikte çıktık. Seni tanıdığıma da çok memnun oldum. Başka turlarda görüşürüz inşallah.

  Bizleri Samsun'dan uğurlayan, dönüşte karşılayan bisikletçi arkadaşlara da çok teşekkürler, onlara da turlarında kolaylıklar diliyorum, senin makalen işlerini kolaylaştıracaktır.
   
  Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
 9. #9
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Ferhat abi asfalt durumu hakkında konuşuruz tabiki. Sahil yolunda hiçbir sıkıntı yok, yaylalara çıkacaksan belli bölgeler dışında oralarda bile zorlanmazsın hatta. Yollar bence gayet güzeldi. Teşekkürler...

  Abi eyvallah, herşey için çok teşekkürler... Bende seni tanıdığım için çok memnunum, turda da demiştim iyi ki bulmuşsun beni diye :) Güzel tur oldu, güzel de bir arkadaş, abi kazandığımı düşünüyorum. Umarım başka turlarda da görüşürüz :)
   
 10. Eser Sevinç

  Eser Sevinç Onursal Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  5 Nisan 2011
  Mesajlar:
  1.812
  Beğeniler:
  2.676
  Şehir:
  Eskişehir
  Adı:
  Eser Sevinç
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Tamer çok güzel bir tur olmuş ayaklarınıza sağlık, Ayder Yaylasına çıkarken iyi ki bagajları petrole bırakmışsınız :)
   
  Ferhat Köse bunu beğendi.
 11. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.196
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Eser gel seneye bu turun kredi kartı ile hızlandırılmışını yapalım bagaj taşımadan motel ve pansiyonlarda kalarak.Bir tshirt bir terlik bir de kredi kartı :)
   
  İslam Gölge bunu beğendi.
 12. #12
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Abi teşekkürler, evet bencede çok doğru bi karardı :)
   
 13. SALİH TUNÇKIRAN

  SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Şubat 2011
  Mesajlar:
  227
  Beğeniler:
  138
  Şehir:
  MERSİN
  Seviye:
  tebrikler. çok güzel yerler gezmişsiniz. devamı var galiba..
   
 14. #14
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Teşekkürler, bugün sadece 1. ve 2. günü yazabildim, tur toplamda 7 gün sürdü. Umarım en kısa zamanda onlarıda yazıcam.
   
 15. SALİH TUNÇKIRAN

  SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Şubat 2011
  Mesajlar:
  227
  Beğeniler:
  138
  Şehir:
  MERSİN
  Seviye:
  sabırsızlıkla bekliyorum..
   
 16. bkagan

  bkagan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Haziran 2012
  Mesajlar:
  768
  Beğeniler:
  252
  Şehir:
  Güzel olan heryer...
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Gerçekten süper anlatım ve süper bir yolculuk olmuş ayaklarınıza sağlık... :)
   
 17. Eser Sevinç

  Eser Sevinç Onursal Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  5 Nisan 2011
  Mesajlar:
  1.812
  Beğeniler:
  2.676
  Şehir:
  Eskişehir
  Adı:
  Eser Sevinç
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Her ihtimale karşı ben sadece çadırı alırım baktık yayla çok güzel çeker yatarız :) 3 tshirt 3 şortla bu işi kotarırız :) bana uyar detayları konuşalım.
   
 18. #18
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Teşekkürler...
   
 19. İslam Gölge

  İslam Gölge Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.306
  Beğeniler:
  835
  Şehir:
  Tekirdağ-Çorlu
  Adı:
  İslam GÖLGE
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Çok güzel bir fikir az eşya olsun kafan rahat olsun. :)
   
 20. İsa Öcel

  İsa Öcel Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Haziran 2011
  Mesajlar:
  248
  Beğeniler:
  66
  Şehir:
  Samsun / İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Fotoğraflar çok iyi, ufak kazayı merak etmedim değil. Batum da korktuğunuz gibi gözükmüyor gayet güzel bir yer. Bisikletle girip çıkmanız da güzel olmuş Gürcistan'a :) . Bende devamını bekliyorum