Balık Avlama Sporu / Balıkçılık

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.314
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@necmeddin , doğanın huzuru hiç bir şeye değişilmez...
Birazdan @mariokaldato gelip:"Zilleri taktı, çıkı çıkı yaptı" nın yeni versiyonunu döşenir..

Scudo

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@necmeddin abime selamlar bir acemi balıkçı olarak 2015ten bu yana ilk defa balığa gitmek nasip oldu ve acemi şansı olarak tek balık ile açılışı da kapanışı da ben yapmış oldum. Oturduk, at-çek yaptık, yemeği yedik giderken ekipmanı toplarken sazanı yakaladım. Bir çok kişiye göre büyük olsa da zaten doyduğumuzdan ve ayrıca balıkçılık ve su ürünleri müdürlüğünün açıklamasına uyarak 40cmden kısa olan bu sazanı ait olduğu doğaya geri bıraktık.

Dosyalar

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@necmeddin abime selamlar bir acemi balıkçı olarak 2015ten bu yana ilk defa balığa gitmek nasip oldu ve acemi şansı olarak tek balık ile açılışı da kapanışı da ben yapmış oldum. Oturduk, at-çek yaptık, yemeği yedik giderken ekipmanı toplarken sazanı yakaladım. Bir çok kişiye göre büyük olsa da zaten doyduğumuzdan ve ayrıca balıkçılık ve su ürünleri müdürlüğünün açıklamasına uyarak 40cmden kısa olan bu sazanı ait olduğu doğaya geri bıraktık.
Aleyküm Selam. 1 ay kadar oldu 6 kiloluğunu geri saldım suya. Önemli olan zilin ötmesi ve sularımızda olduklarını görebilmek. Güzel zaman geçirmişsiniz. Yarasın diyelim. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve MakRo

hermes

Üye
Tepki
170
İsim
Ege S
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim gibi elle balıkçılık yapan varsa selam olsun. Olta, ağ, serpme ve zıpkın balıkçılığı yapmış birisi olarak hiçbiri elle yapılanın zevkine yaklaşamaz. Belki en güzel balığı alamıyorsunuz ama en güzel zevki alıyorsunuz 😅

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.131
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim gibi elle balıkçılık yapan varsa selam olsun. Olta, ağ, serpme ve zıpkın balıkçılığı yapmış birisi olarak hiçbiri elle yapılanın zevkine yaklaşamaz. Belki en güzel balığı alamıyorsunuz ama en güzel zevki alıyorsunuz 😅
Balık ini derken çok yılan kavramışlığımız vardır. 15-25 yaş arası 😀

• Hahaha
  • Beğen
Tepkiler: enzo ve hermes

hermes

Üye
Tepki
170
İsim
Ege S
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Balık ini derken çok yılan kavramışlığımız vardır. 15-25 yaş arası 😀
ahahahah evet hocam, özellikle ağaç diplerinden çok yılan topladık balık diye 😁 ağa takılan tospalar da hediyesi

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bravo hocam güzel bir balik yakalamissiniz ama limit dışı olduğu için bırakılmasi gerekirdi ki öyle de yapmışsınız.

Bunun için size balık adına da teşekkür ederim. Sürdürülebilir bir balıkçılık için yakala bırak tekniğini uygulamamız gerekiyor.

Belki mahvolmus doğayı, kirlenen ve balik kaynayan sulari eski haline döndüremeyeceğiz ama bizler bilinçli bir şekilde balik tutmaya çalışalım, çevreyi kirletmeyelim, balık tutmaya gittiğimiz çöp atıklarını toplayalim ve bohçacı balıkçılık yapmayalım. Balıkçılık bunlarla daha güzel.

Bende dün sabah 05.00'te gittim bir göle ama bir vuruş bile alamadım. Ancak o ortamda soluduğumuz hava, içtiğimiz çay bile bir başka...
Şehirden uzaklaşmak, tabiatı dinlemek iyi ediyor insanı.
IMG_20210710_072246.jpg

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.359
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 Ay evvel bendr kamış ucunu kırdım Allah'tan Çin malı ucuz birşeydi farkında da olmadim baktım ipin ucunda sallanıyor 🤣🤣

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hafta sonu Yeşil Vadi Kamp alanına gittik önceki haftalarda bir kez daha gitmiş ve o dönem 4 alabalık yakalayıp hepsini bırakmıştık. Bu sefer gittiğimizde beni kampa götüren arkadaşlar ufaktan balığa da alıştırdılar. Bir LRF olta ile olaya bende dahil oldum. Hepsi burada üzerinden aldığım kaşık seti sonradan anladığım üzere yurt dışından geldiği için henüz elime ulaşmadı tarihte aksama olmaz ise bu cuma elimde olacak. Arkadaşın Decathlon üzerinden aldığı kaşıklar ile bu gittiğimizde toplamda 10 alabalık yakaladık yasal yürütmede yazdığı üzere 25 cm altını bıraktık, cetvel olarak 46 numara (29cm) ayakkabımı kullandık. İlk gün cumartesi tuttuğum balık 40cm'den fazla idi onu yedik. Yıllar sonra çiftlik dışı bir alabalık yedim. Ertesi gün aynı akarsuyun farklı noktalarında toplamda 9 balık yakaladık bunların 5ni geri suya bıraktık. 4 tanesini Denizli'ye ailesine getirdi. Örneğin babam kesinlikle çiftlik balığı yemez. İlk yakaladığım balığı temizlerken midesine baktık 3 tane küçük balık ile böcek çıktı.

Aslında yakaladığımız anın ve saldıklarımızın videoları da var, lakin hepsi aksiyon kamerada ve videoların düzenlenmesi lazım. Dosya boyutları fazlaca büyük. Kamp alanında çalışanların dediği üzere2 gün önümüzden birisi gelip yaklaşık 20 kadar irili ufaklı balık alıp gittiğini söylüyor. Aslında bu gibi kişiler yüzünden yer paylaşımı yapmak istemiyorum, ama Yeşil Vadi'nin youtube videoları sağ olsun bende öyle öğrendim. Hatta kamp alanını da (link) başlığında @Cemal Ç. ve @seko35.50 abilerim üzerine öğrenmiş oldum.

Bu işin kerameti bıyıkta bence, yaşıma göre sakal bıyık olan birisi değilim ama bende forumun bir numaralı balıkçısı @necmeddin abime özendim bıyık bırakmaya odaklandım. Nasılsa yol bisikletinde süper bir performansım yok etkilemez diye düşünüyorum, etkilerse de forma ve temiz bacaklarımız bize yeter :D

Balık yakalasam da yakalamasam da o doğa içindeki huzur başka yerde olmuyor.

20190102155906_0028.JPG

İlk gittiğimizde bıraktığımız balık, hatta bu balığı bırakırken su altından çekim yapmıştık.
20190101104834_0055.JPG

Yine önceki haftadan, ilk başta oltaya geldi çekerken kendini kurtarıp özgürlüğüne kavuştu.
20190101113919_0064.JPG

Bu da kampı topladık giderken son at çeklerimi yaparken yakalanıp bıraktığımız balık.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Estağfurullah kardeşim forumda benden çok çok iyi balıkçılar olduğuna eminim. Benim balıktan ziyade doğa ile bağım var. Alabalık tatlı suda tek tutamadığım balık cinsi ,bu yüzden benden daha iyi balıkçısın. En güzeli de onu doğaya tekrar salman olmuş. Rast gelsin o zaman. 😍 :harika:

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve seko35.50
Tepki
116
İsim
Salih Ölmez
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben tatli su levregi avlamayi seviyorum cunku basit :D

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Güzel başlık şimdi tam okumadım ama listeme ekledim. Zamanı gelince okuyup takıldım bu başlıkta ))

Yıllardır aklımda bu balık olayına girişmek . Özellikle bisiklet olayı ile birleştirmek istiyorum . Şöyle gideyim bisiklet ile oltayı atayım bekleyeyim takılayım geleyim .
balık vs ellemek vs nasıl yaparım şimdilik bilmiyorum 🤔. 😀 . Balık hevesim çok yok gidip alıp yapmışlığım yok . ton balığı yerdim eskiden Onu da almıyorum son yıllarda .

Ama hayalim şöyle gideyim biraz balık tutayım. Kendi yetiştirdiğim domates marul vs ile bi salata yapayım , tuttuğum balığı pişireyim yiyeyim .

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Varmı bu günlerde balığa çıkan :)

Fiyatlar bu kadar uçmuşken :kötü:
Hocam hoş geldiniz. Uzun zamandır forumda değildiniz. :)
Deniz de avlanan arkadaşlara sormak lazım. Tatlı suda sezonu henüz açmadık. Alabalığada gidemedim bu sene. Gitsekte zor olacak ,karlar yeni yeni eriyor. Tatlı su levreği 1 mayısta başlıyor. Sazan ve yayın sezonuna var. Nisan ayında turna ile sezonu açarım her halde.:kötü:
Fiyatlar konusuna gelince , balık avı ve kamp malzemeleri çok arttı. En yakın baraja git gel yakıt maliyeti bir dünya oldu.
Bu sene kar yağmamış olsaydı bir çok kaynak heba olacaktı. Oksijen yetersizliğinden bizim buralarda toplu balık ölümleri oldu. Balıklar oksijen bulsalar ağcılardan kurtulamadılar. 5 veya 10 yılı bulur tatlı sudaki yaşamın tekrar canlanması. Tabi bu süreç sağlıklı yağışa ve sıkı denetimlere bağlı.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam hoş geldiniz. Uzun zamandır forumda değildiniz. :)
Deniz de avlanan arkadaşlara sormak lazım. Tatlı suda sezonu henüz açmadık. Alabalığada gidemedim bu sene. Gitsekte zor olacak ,karlar yeni yeni eriyor. Tatlı su levreği 1 mayısta başlıyor. Sazan ve yayın sezonuna var. Nisan ayında turna ile sezonu açarım her halde.:kötü:
Fiyatlar konusuna gelince , balık avı ve kamp malzemeleri çok arttı. En yakın baraja git gel yakıt maliyeti bir dünya oldu.
Bu sene kar yağmamış olsaydı bir çok kaynak heba olacaktı. Oksijen yetersizliğinden bizim buralarda toplu balık ölümleri oldu. Balıklar oksijen bulsalar ağcılardan kurtulamadılar. 5 veya 10 yılı bulur tatlı sudaki yaşamın tekrar canlanması. Tabi bu süreç sağlıklı yağışa ve sıkı denetimlere bağlı.
Bizim burada da akarsularda yılın belirli zamanlarinda toplu balık ölümleri mevcut.
Gerek zehir akması gerekse her yere ağ atmaları balıkların yaşama alanlarını kısıtlıyor.
Yerel ve genel yöneticiler ise balıkların sessiz çığlığını sessizce izlemeyi tercih ediyor.

Belgesellerde başka ülkelere bakiyorum da, hayvanlar insanları bir tehdit unsuru olarak görmedikleri gibi kuşlar, sincaplar insanlarin elinden yiyecek yiyor.

Bizim ulkemizde ise insanlar o kadar acımasız ki hayvanlar insanları nerde görürse görsün kaçıyor.

Çocuklarımıza bakiyorum kedi taşlayip, köpeği boğazından bağlayıp, atı sopa ile kovalayip kendilerince "oyun(!)" oynadıklarını sanıyorlar.

Babaları da kamyona köpek bağlayıp kamyon arkasında sürüklüyorlar. Ne acı...