Balık Avlama Sporu / Balıkçılık

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.971
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sanırım NASA uzaydan nasıl balık tuttuğumu merakla izliyor.
Nasa değil de Google dayı izliyor. İnternette hiç balıkla ilgili arama yapmadıysanız o başka. 🤪

Scudo

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.429
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya nasip. Gerçekten böyle bir balığı yakalamak zor. :harika: Kesin kaçırırdım. :koptum: O balığın yaşama hevesi olmadığı belli. Balığın yerinde olsaydım çocuğu suya çekerdim.:)
Onuda geçtim bazı şeyler gerçekten nasip balık sahteyi agizlamamış bile sırtından batmış iğne takim bilgisinede baktım böyle bir balık için bence yeterli bir ekipman dediğim gibi çocuk herşeye hazırlıklı bir takım yapmış. 5000binlik kafa shimano bir makina yine kaliteli bir kamış daha ne olsun

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Nasa değil de Google dayı izliyor. İnternette hiç balıkla ilgili arama yapmadıysanız o başka. 🤪
You tube dan sürekli balık tutuyorum. Balık oyunu linkleri ve reklamları da sürekli geliyor. Olta ve balıkçılıkla alakalı sitelere de sürekli giriyorum. Günde en az 10 Balık videosu izliyorum. :)

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.971
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
You tube dan sürekli balık tutuyorum. Balık oyunu linkleri ve reklamları da sürekli geliyor. Olta ve balıkçılıkla alakalı sitelere de sürekli giriyorum. Günde en az 10 Balık videosu izliyorum. :)
O zaman Nasa'dan şüphelenip paranoya yapmanıza gerek yok. 😅

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Onuda geçtim bazı şeyler gerçekten nasip balık sahteyi agizlamamış bile sırtından batmış iğne takim bilgisinede baktım böyle bir balık için bence yeterli bir ekipman dediğim gibi çocuk herşeye hazırlıklı bir takım yapmış. 5000binlik kafa shimano bir makina yine kaliteli bir kamış daha ne olsun
Gelmeyince gelmiyor. Ekipman bir yere kadar. 1 cm lik alabalık kancasıyla 4 kilo üstü sazan almışlığım var. Makina 40 lık , misina 25 mm di. 65 lik sağlam bir makina , 40 mm misina ve 3 cm lik sağlam iğne ile başka bir balığa 3 tur anca yaptım . Öyle bir kafa attı öyle bir kırdı ki , çarpılmış döndüm.

Gerçekten bazen balıklar yaşama hevesinden vazgeçiyor. :harika:

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.429
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gelmeyince gelmiyor. Ekipman bir yere kadar. 1 cm lik alabalık kancasıyla 4 kilo üstü sazan almışlığım var. Makina 40 lık , misina 25 mm di. 65 lik sağlam bir makina , 40 mm misina ve 3 cm lik sağlam iğne ile başka bir balığa 3 tur anca yaptım . Öyle bir kafa attı öyle bir kırdı ki , çarpılmış döndüm.

Gerçekten bazen balıklar yaşama hevesinden vazgeçiyor. :harika:
Aynen nasip kısmet, Hastalık gibi birşey içimize işlemiş gitmesek bile malzeme alıyor insan
🤣🤣

• Muhteşem
Tepkiler: necmeddin

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.162
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tuhaf tuhaf icatlar çıkarıyorlar arkadaş :) Oltaya alışamayan ama kasnakla kısmen başarılı olan bana hitap edebilir aslında bu sapan oltalar. Var mı kullananınız?

(link)

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tuhaf tuhaf icatlar çıkarıyorlar arkadaş :) Oltaya alışamayan ama kasnakla kısmen başarılı olan bana hitap edebilir aslında bu sapan oltalar. Var mı kullananınız?

(link)

Video asyada çekilmiş. Dev tatlı su vatoslarına ev sahipliği yapıyor uzak doğu Asya. 70 kiloyu bulan dev Asya sazanlarıda var o sularda. Kedi balığı çeşitleri, yayın balığı çeşitleri ve küresel dünyanın yanlış yayılma politikasının sonucu olarak Güney Amerika Amazon canavarı Arapaima balığı da var. :) Yukarıdaki saydığım balıklardan birini vurursan ,oltayı o koldan çıkaramadan en iyi şansın kırık bir kol olur.:koptum:
Fakat küçük balıklar vurulabilir. Zıpkın temelli bir sistem. Vurduğun balığı salma ihtimalin %5 , saldığın da o balığın avcı balıklara yem olması yüksek ihtimal.

hqdefault.jpg
Bu yöntem yıllardır var. Fakat mantığı aynı . Vurduktan sonra salma ihtimalin yok. Zıpkıncılığın oka ve sabana bürünmüş hali.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.589
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir canlıyı öldürmek nasıl bir spor oluyor onu anlamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: seljuk11

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.793
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@necmeddin "El, insanın doğal oltasıdir." ve bu yüzden el ile tutmakta bir mahsur olmaz abi😊

Babam da eliyle cok tutar ama ben tirsıyorum yahu, görmeden, bilmeden yılan mı acaba diyor insan :eek:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.162
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Balıkçılık oltayla yapılır. Nokta.
Doğrudur da misina parmağımın ucundayken yemi yediğini hissederken kamışla bir türlü hissiyat geliştiremedim şahsen. Bu yüzden uzuun bir süre ara verdim balığa, bu arada depodaki oltayı da çaldılar tabii oltadan da olduk :)
@Abdülkadir Ergin , okçuluk sporu pratiği olanların şansı olabilir belki.
Yoksa balıkçılığa pek uygun bulmadım..
Ben direkt zıpkın niyetine değil de az modifiye edip iğneyi kıyıdan uzağa atmak için kullanılabilir diye hayal etmiştim abi.

• Beğen

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

İlginç bir yöntem olmuş. Doğadaki bir daldan kamış, diş ipinden misina, taştan kurşun ağırlık için, su şişesinden şamandra ve yem olarak ekmek hamuru. Bursa da bir gölet diye yazmış videoyu hazırlayan arkadaş. İlgimi çekti paylaşayım dedim. :)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.532
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
-Yakında av yasağı başlar, tezgahta çiftlik balıkları sıralanır dedim-, balıkçımda "Kırlangıç" paşazadeleri görünce hepsini alıverdim...Her zaman denk gelmiyor, şimdi buzlukta yaz aylarına kadar yatsın bakalım...
Olta atamadık gün akşam oldu...

• Beğen

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.162
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

İlginç bir yöntem olmuş. Doğadaki bir daldan kamış, diş ipinden misina, taştan kurşun ağırlık için, su şişesinden şamandra ve yem olarak ekmek hamuru. Bursa da bir gölet diye yazmış videoyu hazırlayan arkadaş. İlgimi çekti paylaşayım dedim. :)
Cemal reyiz çok marifetli adam. Güzel projeler yapıyor, sıkı takipçisiyim.

• Beğen

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.068
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized

Yakaladığı balık, istilacı İsrail sazanı. Neyi tutup yemeye çalıştığını bilmediği için başka bir oltacının söylediğine inanıp mekanı gizlemeye çalışmış hemşehrim.
Hem lezzetsiz balıktır, kimse yemez buralarda; hem de diğer türlerin yumurtasını yiyip üremesine engel olan zararlı bir tür.
Bu türü temizlemek lazım barajlarımızdan. Netekim burası Çalı köyü göletine benziyor. Bu yaz sular çekildiğinde bu şekle gelmişti gölet.
Bisiklet turu yapmaktan balık işlerini boşladık. Atma çekme zevkimizi alabilirmişiz meğer.