Balık Avlama Sporu / Balıkçılık

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
Arkadaşlar balıklar ve balık avlamakla ilgili sorularınız ve önerileriniz olursa bu sayfa içinde yazarsanız amatörce yıllardan beri balıkçılık sporu ile de uğraştığımdan paylaşımlarımızı ve bilgilerimizi pekiştirebiliriz.Sevgilerle

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
İlk resimde benden olsun.
http://(link)
Terkos gölü 14.01.2007 de rapala ile çıkardığım 2,050gr.lık turna balığı.Tavasını yaptım ve yanınada bol soğanlı salata ile mükemmel gitti..sevgilerle

• Beğen
Tepkiler: gizer

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
Bu yönünü öğrendiğim iyi oldu. Boğazda bir lüfer avı partisi organize edebiliriz. 2007 Ekim gibi:)

sGonzales

Forum Demirbaşı
Tepki
462
Abi bükemmel bir zevk benimde bi kamışım var kafamız estiğinde çıkarız arkadaşlarla ama genelde yazlıkta kayıkla açılıp istavrit tutarım annem bi ara isyan etmişti yeter artık getirme diye bağımlılık yapıyor.. Balığın bol olduğu bigün gideriz terkos'a Hatta müsait yer varsa kamp kular tuttuklarımızın tadına oracıkta bakarız..

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
Bende çok seviyorum balık avını bir gün organize olup gidelim,

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
@gizer

:)
iyi fikir, bana uyar.
ramazan ayına denk geliyormu bilmiyorum ama yaparız bir güzellik.
geçen sene arkadaşlarla emirganda, boğaz kıyısında mangalda balıkla orucumuzu açmıştık.
güzel olmuştu...

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
@Lütfü Çolak

Eylül-Kasım arası diyelim :) Lüfer dışında, tam da izmarit mevsimi ayrıca. Emirgan deyince aklıma geldi. Ben lüfer için Yeniköy' e, izmarit için de Emirgan' a giderim. Belki yakında istavrite de çıkarız, olmaz mı?

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Eski aşkları canlandırdın birden bire. Benimde çocukluğumdan beri sevdiğim şeylerden biridir balıkçılık. Senelerce dalarak balık avladım, misina elde kıyıda ve kayık üstünde bekledim. Dere kenarlarında kargım elde ne balıklar tuttum.

Avcı atar, balıkçı tutar. :D
Birkaç sene öncesine kadarda 4 metrelik fiber teknem, 15 lik johnsonn takma motorum ve araba arkasında taşımak içinde römörküm vardı. Taşımalı tekneciliğin en kötü tarafı, tek kişi karar verip gidemiyorsun. Mutlaka yanında en az 2 kişi olması gerekiyor.
Çünkü, tekneyi denize indirmek ve geri çıkarmak için yardıma ihtiyaç var.
Sırf bu yüzden teknemi komik bir fiyata sattım.

Gene biri çağırsa, hayır demeden gideceğim. Evde kutular dolusu balık takımlarım , yeniden maviliklere atlamak için, günlerini bekleyip duruyorlar. Sırtı takımlarımda, yalancı balıklarımda, çaparilerimde, bekleşip duruyorlar.

Paylaşım için teşekkür ederim.

Sevgi ve selamlarımla.
Rastgele.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
@gizer

elbette gideriz,zaten bu yıl deniz bana küstü tüm sezonda 1 lüfer bile tutamadım.Yaprak ve çinekop vede bolbol kıraca..:)

@sGonzales

Ahmet dostum bu teklifin iştahımı kabarttı:) çadırlarıda aldıkmı değmeyin keyfimize hani taza balığın tadıda başka olur

@mehmet_svm
hep birlikte oldukmu oradaki ortam ve havadan vaktin nasıl geçtiğini bile anlayamıyoruz,siz yeterki balık tutmak isteyin her mevsimin av için ayrı bir güzelliği var.

@Ender Alıcıoğlu
eski aşkları canlandırmak ne güzel,hele birde sizin gibi ustalarımızdan öğreneceğimiz çok şeyler var.bilgilerinizi bizlerle paylaşmanızı isteriz..sevgilerle

29.01.2007 tarihinde başka üyesi olduğum sitedeki arkadaşlarla buluşup bir etkinlik (çevre ve deniz temizliği konusu) yapılacaktı.Etkinlik çercevesinde dalgıç arkadaşlarda dalacaktı ama ne mümkün bildiğiniz üzere İstanbulda hava çok soğuktu ve kar atıştırmaya başladığından ertelendi.Madem geldim buralara kadar bari köprüde bir tur atıp,ne zamandır gitmediğim mısır çarşısında şöyle bir gezme planını devreye soktum.Köprüde balık tutan balıkçı arkadaşlara özenerek bakarken ileride kalabalık olduğunu gördüm ve hızlı bir şekilde oraya ulaştım.Toplananların baktıkları şey ,kurtlu kefal takımına atlayan Kalkan balığıydı.Hemen fotoğrafladım.Ben ilk defa görüyorum köprüden Kalkan çıktığını tabii diğer köprü müdavimleri görmüş olabilir.Sizinle paylaşmak istedim.Ben tutmasam bile tutan arkadaşların ellerine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
@gizer

neden olmasın...
:D

@Ender Alıcıoğlu

Sevgili Ender abi,
O güzelim takımların kutuların içinde yatması hiç hoş değil.
günü kararlaştırdığımızda seni de, ilknur ablayıda bekleriz.

boğaz kıyısında mangalın tadı bir başka oluyor...
:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Lütfü Çolak

Lütfü'cüm

İstanbul da beraber gezerken, boğazda balıkçıları sıralanmış gördükçe, içim gitmişti. Ne güzel eline kargısını , oltasını alan gelmiş, kıyılara demiştim.

Kısmet bir daha gelişimizde, bir seferde kıyıdan balık avlarız. İnsanı en çok dinlendiren, dertlerinden uzaklaştıran , bir iştir. Ben denize açıldığımda, arkadaşlarımda dahil, avlandığımız müddetçe aklımıza hiç bir dert , keder gelmezdi. Ne kadar güzel vakit geçerdi.
İnsanın kendi avladığı balığı akşam evinde yemesi ise , muhteşem birşey. Dışardan en taze balığı bile alsan, senin kendi tuttuğun balık lezzetini hayatta vermez.
İnşallah bir gün beraberde avlanırız.

İnanın sizleri , hepinizi çok özledik.

Sevgi ve selamlarımla.

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
@Lütfü Çolak

Lütfü ağbi bence en kısa zamanda bir organizasyon yapıp çıkarma yapalım,sen galata veya boğaza daha yakınsın balığın olduğu duyumunu daha çabuk alırsın hayırlı haberlerini bekliyoruz.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Valla bizde de soyle bir aktivite var. Fotolar asagida. Iki hafta once gidip elimiz bos donduk. Ustune bir de saglam nezle oldum ki, aman aman. Ayrica bir de firtina vardi ki, bir oraya bir buraya savruldum suda takla ata ata :D Fotograflar aralik ayindan bu arada.

• Beğen
Tepkiler: gizer

sGonzales

Forum Demirbaşı
Tepki
462
Vay kuzulara bak iştah kabartıcı.. Benim de çalıştığım şirkette bir balık abimiz var! Özcan DUMAN Kuzeyli Baba oda aradabir batıp çıkar :D

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
@aydin
Sağlam trofe. Tebrikler.

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
ellerinize sağlık güzel av olmuş bayağıda bereketli geçmiş.kış aylarında büyük cesaret ister dalmak ama özverili olarak ve bu balık sporunu sevip ne kadar önem verdiğiniz anlaşılıyor ..rast gele

nebileyimulan

Daimi Üye
Tepki
49
Hava bi sısnıp denizler ısınsa dalcam emme hepsi derine kaçıyo balıkların soğukta yaz gelsin fotoları görürsünüz artık.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Sagolun, elimizden geldigince birseyler yapiyoruz iste. Bu hafta da gidemedik denize. Biraz tuzlu su kacmasi lazim :D Yoksa rahat edemiyorum.

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
dün büyük çekmecede antrenmen yaptığım için benim katılamadığım fakat arkadaşımın tutmuş olduğu balıklar yem olarak solucan ve takım olarakta dip oltası kullanmış. ellerine sağlık sevgilerle hatta öyle bir şey aklıma geliyorki bir tur düzenlesek katılımcı olurmu diye merak uyandı içimde,hem bisiklet heyecanı hemde balık tutma zevki .nisan ayında sezonda açılıyor yatılı olarak bile kalınır..sevgilerle rast gelsin