Avm'de otoparkta bisiklet yasağı

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
Arif, başına gelenleri ve adamın tacizlerini açıkca anlatın en fazla bir sayfalık bir metin yazabilirseniz, bunu sosyal medyada (face, twitter vb.) paylaşır, ifşa edebiliriz. En azından ben isterim. Sonra bunlar küçük kağıtlara basılıp, avm deki tüm mağaza müdürlerine dağıtılabilir, gerekirse, bisiklet etkinliğinin bir parçası yapılabilir bu. Otoparktaki arabalara bırakılıp müşterilerin bilgilenmesi sağlanabilir. Ya da AVM nin sahibi ya da yönetim kurulu mu neyse onlara, bu özet metinle birlikte gerekli uyarı ve işlemler yapılmazsa, bahsedilen ifşa eylemlerinin yapılacağı ve bunun da AVM imajına zarar vereceği hatırlatılabilir. İstenirse bu müdürün işverenine, bilgilendirme ve talep yazısı, bisikletforum üyelerinin imzasına açılır ve bol imzalı da verilebilir.

• Beğen
Tepkiler: Arif Gören
Scudo

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Özel mülktür istediğini içeriye alır istemediğini almaz.

Bisiklet için ayrı bir yer var ise oraya bağlaman gereklidir. Olacak yaramazlıklardan ise genelde AVM yırtar.

Ama arzu edilirse ilgili yere mail yağdıralım?

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
yazılı olarak ileteceğim kendisine , biliyorum ki olumsuz dönüş yapılacaktır , sizinde tabirinizle bol imzalı bir metin veya toplu ifşa işe yarayabilir , cuma günü yüz yüze konuşma şansım olursa bizzat söyleyeceğim yazılı olarak da ileteceğim halen anlamazsa buradan bilgi vereceğim şuan otoparka yönelen tüm bisikletleri uyarıp geri çeviriyorlar durum çözülene kadar uğraşacağım

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Dostum bir etkinlik ac. Facebooktaki bisiklet gruplarinin temsilcileriylede bir gorus katilmak isteyen cikacaktir illaki. Sonra gidelim hep beraber ama isin icinde sen olmadan. Direk hedef sen olma. Sonucta orda calisiyorsun. Sen uzaktan seyret. Katilacaklar hepberaber gidip otoparka girip bisikletlerimizi her bir araba noktasina ayri ayri parkedelim.Sonra o adami cagiralim guzel guzel goruselim anlatalim. Sonrada avmye hic grmeden cekip gidelim. Ben varim!

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
faceden bisikletli ulaşım platforumu ile görüştüm otoparka giriş yerinin videosunu bisikelt park yerinin resmini otoparkta bırakıtgım yerin resmini istedi onları halledince yolluyacagım duruma göre dediginiz etkinlik fikri gayet iyi avm nin adınn çıkmasındansa kafa yapısını zorlada olsa degiştirmesine yardımcı olabilir

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
@Gökhan Toros

adanada olduğum halde heyecanlandım kendi kendime burada istanbulda olacaktım deli ederdim onu :D :evil:

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Ütsü

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
mustafa bey destek olmanız bile yanımda hissettirdi sağolun :)

adam oturduğu yerden emir veriyor güvenliklerle kaç kovala oynamayı seversen olabilir :D ama güvenlikte abi sen bisikleti almıyorsun diye adam bize fırça atıyor diye onlarda bana dert yanıyor şuana kadar konuştuğum tüm güvenlikler amirleri olsun arkasından küfrediyor ama adam anlayışsız ama gereken neyse elimden geldiğince yapmaya çalışacagım :)

• Beğen
Tepkiler: D.Mustafa

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Bakın İstanbul'da ne AVM'ler var!

* * *

Bisikletle gelene bu AVM'de duş bedava

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) İstanbul'daki ilk AVM yatırımı Torium, dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik “LEED” sertifikasını Türkiye'de almaya hak kazanan ilk alışveriş merkezi oldu. Torium'da en ilginç uygulamalardan birisi ise bisikletle gelenlere AVM'deki duş kabinlerinde ücretsiz duş alma imkanı sunulması.

Çevreye duyarlı uygulamalarıyla Torium, Avrupa'da da LEED Altın sahibi en büyük binalarından biri oldu.

“BİSİKLETLE AVM'YE GELENLER BURADA DUŞ ALABİLİYOR”

Torun AVM Genel Koordinatörü İlham İnan Dündar da Torium'da su verimliliği gözetilerek kullanılan malzemeler ve su geri dönüşüm üniteleri ile şebeke suyu kullanımında yüzde 45, enerji verimliliği ile de enerjide yüzde 33 tasarruf sağladıklarını söyledi.

Dündar, proje arazisinin uygunluğu, toplu taşıma ile kolay erişilebilirliği, ücretsiz servis ve çevreye duyarlı düşük emisyonlu araçların kullanımını teşvik eden uygulamalar ile Torium'un, karbon salınımını düşürdüğünü belirtti. Dündar, kapalı kar merkezi Snowpark'ın soğutmasında kullanılan enerjinin, kış aylarında binanın ısıtmasında değerlendirildiğini, ısıtma için kullanılan enerjiden ciddi oranda tasarruf sağlandığını kaydetti.

Yakın çevrede oturan ziyaretçilerin kendi araçları ile gelmeleri yerine bisikletle gelmelerini teşvik etmek için özel bisiklet park alanları düzenlendiğini ifade eden Dündar, “Bisiklet kullanım kültürü olarak da park alanlarına yakın duşlar oluşturuldu. Bisikletle gelenler burada duş alabiliyorlar” diye konuştu.

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
kimi insanlar var aklıyla fikriyle hizmet vermek faydalı olmak için haraket eder anlatılan torunlar gayrimenkul gibi , bizdeki insanlıktan yoksun da egosuyla hareket etsin .
herzaman beklerim avm ye müdüre sorun çıkarmaya pardon alışverişe ve park etmeye demeliydim :D

• Beğen
Tepkiler: erkan_harman

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Sorun bence "bisiklet park alanı standardı" diye bir şey olmamasından kaynaklanıyor, bisiklet için ayrılan alan güvensiz ve bu işin bir standardı olmadığından burası güvenlik standartlarını karşılamıyor onun için burayı kullanmıyorum, kanunen burayı güvenli hale getirmeniz gerekiyor diyemiyor arkadaş. Yani hukuken durum bu bence.

• Beğen
Tepkiler: bedir724

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Eren Can Güldalı

@D.Mustafa

Bende kapadokya'da kendimi yiyorsam orada olabilmek için, bu konudan haberi olmayan istanbulda yaşayan bisikletli arkadaşların bilgilendirildiğinde orayı yıkacaklarına inanıyorum.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Sinir bozucu bir durum. Umarım keyifle okuyacağımız bir sonla biter..

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
@Arif Gören

Mağazada yer var ise mağaza müdürüne rica et mağazaya koy bisikletini tek çare bu gibi görünüyo şuan :)

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Egemen Tunc

Bence haklı olduğumuz yerde hakkımızı aramalıyız, bisikletcileri kabul etmeyenlere kabul ettirmeliyiz, oda bir taşıtdır

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
dışarıya koyup bisikletimin ıslanıp , ıslak seleye oturup sürmektense , tamam kitledim bisikleti ama ya tekeri falan çalarlarsa diye düşünmektense halen zorluk çıkartırlarsa mağaza deposu yolu gözükecek dört dörtlük bir park sistemi yaparsın koymam anlarım da otopark çıkış kısmına yapıp bisiklet yolunu otoparka giriş alanına kadar götürüp orada bitirip yasak denilmek ağır sığırlık .

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@suat akman

Benim aklıma gelen de böyle bir yöntem oldu. Yani AVM'nin sahibi/işletmecisi olan şirkete bildirmeyi denerdim bu durumu. Fakat mail veya dilekçe yerine telefon ile ulaşmayı denerdim. Tabii ben burada bu şirketin insanlara saygılı ve aynı zamanda sırf kendi çalışanı diye durum ne olursa olsun personelini koruyup şikayetlere kulak tıkamayan, kısaca "Türk zihniyeti"nin hakim olmadığı kurumsal bir kuruluş olduğunu varsayıyorum. Şirketi arayıp AVM müdürleri ile ilgili önemli bir şikayetin olduğunu, bu konuda en yetkili kiminle görüşebileceğini sorabilirsin. Bu kişiye ulaştıktan sonra durumu anlatıp, gereğinin yapılmaması durumunda sosyal medya ve dernekler aracılığı ile bu hak ihlalini afişe yoluna gideceğini ve bunun bir çok yerde ses getirecek bir boykot organizasyonu ile sonuçlanabileceğini belirterek aba altından sopa göstermek faydalı olur diye düşünüyorum. Denemesi bedava ve basit bir yöntem. Şirket otopark girişine bisiklet yolu yaptırdıysa, bisiklete hayır demeyecektir zaten.

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Ben bisikletimi çalışmakta olduğum kamu kurumun mevcut 3 katlı halka açık otoparkına değil de özel kapalı uzaktan kumandalı belirli araçların girdiği başkanlık otoparkına koyuyorum. Yakında kendime özel kumanda bile çıkartabilirim. Bak bak bendeki yüzsüzlüğe bak :D . Ama sağolsunlar kimsede birşey demiyor .